Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Globalna sprzedaż e produktów - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Pomysły na biznes (/Forum-Pomysly-na-biznes-444)
+--- Wątek: Globalna sprzedaż e produktów (/Temat-Globalna-sprzedaz-e-produktow-162014)



Globalna sprzedaż e produktów - Inżynier - 10-04-2019 08:09

Witajcie.
Od jakiegoś czasu nosze się z zamiarem sprzedaży swoich plików, najchętniej na cały świat. Kopiąc w Polsce za różnymi sklepami internetowymi cały czas napotykam jakieś bariery - a to obsługują jedną walutę, a to jakiś limit transferu, a to znowu coś tam.
Pliczki są dość wartościowe, kwestia więc nie tyle dotarcia do globalnego klienta, ale też zautomatyzowania sprzedaży, przecież nie będę zatwierdzał sprzedanego produktu, jeśli jakiś Australijczyk o 3 w nocy sobie coś tam kupi. Mam DG aktualnie zawieszoną z braku laku, a ponieważ jest to dość ścisła branża, to w realnej działalności jest zwyczajnie nieopłacalna, jeśli chodzi o nasz rynek krajowy.
Czytałem kilka poradników tu na forum, odnośnie e commerce, ale zupełnie się pogubiłem. Może jest gdzieś taki schemat krok po kroku? Głownie chodzi o to że startuję (ponownie) praktycznie bez zasobu gotówki. Po 14 latach DG w naszym pieknym kraju, prowadząc realne usługi czy zlecenia można nie tylko osiwieć. Stąd właśnie potrzeba względnego spokoju.
Wie ktoś gdzie szukać takiego poradniczka co i jak i w miarę znośnym językiem?


RE: Globalna sprzedaż e produktów - PremAccHack - 10-04-2019 09:55

Jakie pliczki? Dotyczące czego można coś jaśniej? Idea


RE: Globalna sprzedaż e produktów - Inżynier - 10-04-2019 10:15

Projekty maszyn CNC, urządzeń różniastych, również traktorki, koparki, łódki, kajaki itd plus jakieś poradniki ze zdjęciami z montażu itp itd.
Kiedyś prowadziłem stacjonarną sprzedaż projektów i owszem trochę tego poszło na Polskę, Rosję czy Niemcy i UK, no ale po jakimś czasie się to zdezaktualizowało z uwagi na postęp technologiczny no i wprowadzeniu chińszczyzny, więc interes poszedł się paść. Z głupia frant umieściłem kilka tych przestarzałych moim zdaniem projektów na Grabcadzie (platforma dla inżynierów z całego świata) i tu zonk, bo w ciągu paru miesięcy odnotowałem kilkanaście tysięcy ściągnięć i to właśnie z całego świata, więc poniekąd wykorzystując swój status na w/w witrynce, mógłbym podpiąć adres sklepiku z nowymi pomysłami.
No tak właśnie pacze po ofertach sklepów z miedzynarodową sprzedażą, no ceny zaczynają się od stowy miesiecznie powiedzmy, tylko ze trzeba by się odwiesić, a w razie wtopy znowu bedzie zus do zapłacenia hehe.


RE: Globalna sprzedaż e produktów - Inżynier - 10-04-2019 20:13

No, ale że jestem tu nowy jakby nie patrzeć, to wypadałoby powiedzieć coś niecoś o sobie bez wymądrzania się i wciskania kitu. Tak jak w nicku, faktycznie jestem inżynierem mechanikiem ze specjalnością automatyzacja procesów technologicznych, ale głownie do tej pory zajmowałem się projektowaniem i budową maszyn na zlecenie. Trochę niewdzięczna fucha, bo wdrażając każdą maszynę, trzeba wystawić roczną gwarancję, także w razie jakiejkolwiek awarii, na przykład odkręci sie śrubka czy coś, to trzeba wsiadać w samochód i jechać do klienta, ten zaś z reguły zbyt przesadnie dba o warunki gwarancji i głupiej śrubki nie przykręci.
Poza tym pisałem teksty specjalistyczne jako powiedzmy copywriter, tylko że z tym copywritiowaniem to takie troche naginanie faktów, bo stawke miałem rzeczywiscie wysoką i jakbym chiał dalej pisac to nadal by taka była, czyli 30 zł za 1000 ZZS plus vat, wszystko pieknie slicznie, tylko po kazdym takim tekscie łeb bolała mnie przez tydzień. Na przykład nie tak dawno pisąłem jedenmu z kontrachentow cykl pt. Kurs CNC dla początkujących. Boli trochę że zleceniodawca zażyczyl sobie teksty bez podpisu, kij mu w oko.
napisałem rownież pare ebooków, wydanych zarowno w Polsce jak i w USA na Amazonie, więc zarówno moim wydawnictwem ISBN jak i biblioteka narodowa USA, majatku na tym nie zrobilem, cos jak zawracanie gitary dla podrasowania własnego ego.
Aktualnie z kolegą robimy rózniaste zabawki, czyli traktor, koparkę i ostatnio remont bobcata, oczywiście fotki pstrykam i pomysly na kolejne ebooki są.
reasumując pomysł z tytułu - bawić sie technologia jednoczesnie ją opisując no i zarabiać na tym. co mi po wyróznieniach miedzynarodowych, z ktorych nie dostaje grosza? Co mi tam po konkursach dla NASA skoro nadal nie mam z tego grosza? Co by to nie było w stylu gwiazdorskim och ach, jest to zawracaniem d ...
realny pieniądz tkwi w tym co nas szczerze interesuje i tym co lubimy, w moim przypadku cos jak home made i info na ten temat.
Kiedyś jeden Amerykanin zapytał mnie dlaczego nie jestem milionerem. Odpowiedź - coś ty, w Polsce?
Prowadząc realny biznes w 1 osobowej DG nie ma co marzyć o milionach. Dla tychże milionów to musi byc produkt masowy, bez gwarancji, w moim przypadku z rzetelną wiedzą. Bo poza spokojem ducha liczy sie przede wszystkim pieniadz potrzebny przede wszystkim na normalne życie, będzie go więcej, bedą ekstrawagancje, może i szrota by sie wymieniło na cos nowszego, no, ktoz to wie.
Aha, napisałem też dwie powieści, ale jakoś nie miałem serca tego wydać, uważam za niedopracowane.


RE: Globalna sprzedaż e produktów - Zły_Szeląg - 10-04-2019 21:22

Moim zdaniem najlepsza opcja to prosty landing page + automat do wysyłki np automater. Jesteś w stanie zrobić taką stronę i skonfigurować narzędzie w parę godzin


RE: Globalna sprzedaż e produktów - PremAccHack - 10-04-2019 23:17

Dodaj paypala jak chcesz to zrobić pod międzynarodowke


RE: Globalna sprzedaż e produktów - Inżynier - 11-04-2019 07:35

Landing page to zwykła strona www czy jakas sprzedazowa uproszczona?
paypala mam, dotpay chyba też.
Pokopię


RE: Globalna sprzedaż e produktów - rachman - 11-04-2019 10:24

To zazwyczj 1 stronicowa strona. Oferta , opis i cta.


RE: Globalna sprzedaż e produktów - Inżynier - 11-04-2019 20:21

popieprzenie z popier...niem, załozyłem tzw darmowy sklepik w automater z prowizją od sprzedazy produktu 1%, podpialem dotpay i generalnie jak na razie po grudzie, ciężko sie to wszystko ustawia, ale powoli zaczynam kumać o co w tym chodzi, może trzeba było jakiego szopera i zwyczajnie przekierowanie zrobić, no ale skoro juz jestem na tej stronce to może dokończę i zobaczymy co z tego wyjdzie. Chyba trochę za stary jestem żeby od razu wszystko skumać. Inne pokolenie hehe.
I jeszcze RODO kurna


RE: Globalna sprzedaż e produktów - matiii333 - 14-04-2019 08:57

Sa ludzie co maja z tego niezłe kokosy, ale to chyba nie jest takie proste na jakie wyglada.