Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
zarabianie na Cda.pl - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: zarabianie na Cda.pl (/Temat-zarabianie-na-Cda-pl-160543)

Strony: 1 2 3


RE: zarabianie na Cda.pl - rachman - 21-01-2019 20:20

UStawa to regulowała jeśli pamiętam. Nie chcę skłamać ale ileś lat od śmierci musi minąć jeśli nie zostały one przeniesione czy coś - nie chcę skłamać. Wpisz w gugla coś w rodzaju - "kiedy wygasają prawa autorskie" czy coś w tą mańkę Wink Pamiętaj że prawa autorskie są, majątkowe to inna bajka i jeszcze jakieś tam były także poczytaj parę stronek - nie po łebkach to będziesz miał pewność Smile


RE: zarabianie na Cda.pl - BlueYes.eu - 21-01-2019 20:22

(21-01-2019 20:20)rachman napisał(a):  UStawa to regulowała jeśli pamiętam. Nie chcę skłamać ale ileś lat od śmierci musi minąć jeśli nie zostały one przeniesione czy coś - nie chcę skłamać. Wpisz w gugla coś w rodzaju - "kiedy wygasają prawa autorskie" czy coś w tą mańkę Wink Pamiętaj że prawa autorskie są, majątkowe to inna bajka i jeszcze jakieś tam były także poczytaj parę stronek - nie po łebkach to będziesz miał pewność Smile

A są jakieś organizacje gdzie można sprawdzać czy dany film jest aktualnie objęty prawami autorskimi ?


RE: zarabianie na Cda.pl - rachman - 21-01-2019 20:26

Oj nie wiem czy są takie zbiorcze. Jak chodzi o PL materiay mógłbyś napisać do zaiksu - oni i chyba tylko oni albo jeszcze jakaś organizacja zajmuje się ochroną a w ameryce to nie pamiętam tych ich dziwnych nazw... Każdy kraj ma swoje jakieś tam pewne różnice więc warto byłoby poczytać by się nie wkopać albo zadać pytanie radcy prawnemu w sprawie konkretnego filmu i konkretnie co chcemy wykorzystać Wink może by musiał sprawdzić by odpowiedzieć Wink

Nie wiem jak o ameryke czy to będzie tak samo raczej nie ale zerknij:
https://www.zaiks.org.pl/171,154,6_czas_trwania_autorskich_i_pokrewnych_praw_majatkowych


RE: zarabianie na Cda.pl - BlueYes.eu - 21-01-2019 20:29

(21-01-2019 20:26)rachman napisał(a):  Oj nie wiem czy są takie zbiorcze. Jak chodzi o PL materiay mógłbyś napisać do zaiksu - oni i chyba tylko oni albo jeszcze jakaś organizacja zajmuje się ochroną a w ameryce to nie pamiętam tych ich dziwnych nazw... Każdy kraj ma swoje jakieś tam pewne różnice więc warto byłoby poczytać by się nie wkopać albo zadać pytanie radcy prawnemu w sprawie konkretnego filmu i konkretnie co chcemy wykorzystać Wink może by musiał sprawdzić by odpowiedzieć Wink

Nie wiem jak o ameryke czy to będzie tak samo raczej nie ale zerknij:
https://www.zaiks.org.pl/171,154,6_czas_trwania_autorskich_i_pokrewnych_praw_majatkowych

No dobrze,ale jak chcemy nabyć prawa autorskie to mamy się kontaktować z firmą która stworzyła film,a gdy spółka jest "zlikwidowana/zamknięta"


RE: zarabianie na Cda.pl - rachman - 21-01-2019 20:35

Cytat:W odniesieniu do utworu audiowizualnego (m.in. filmu) autorskie prawa majątkowe gasną z upływem 70 lat od śmierci najpóźniej zmarłego z następujących współtwórców: głównego reżysera, autora scenariusza, autora dialogów, kompozytora muzyki skomponowanej do tego utworu
https://www.zaiks.org.pl/171,154,6_czas_trwania_autorskich_i_pokrewnych_praw_majatkowych

Weź zagraj blondyneczkę i wyślij pytanie na temat konkretnego filmu do ZAiKS - albo Ci odmówią jeśli nie mogą dać Ci nabyć praw (nie tyle autorskich raczej co do wykorzystania) albo odpiszą żebyś się zgłosił do ... - tadam i masz nakierunek gdzie męczyć o wykorzystanie fragmentów Wink


RE: zarabianie na Cda.pl - BlueYes.eu - 21-01-2019 20:39

(21-01-2019 20:35)rachman napisał(a):  
Cytat:W odniesieniu do utworu audiowizualnego (m.in. filmu) autorskie prawa majątkowe gasną z upływem 70 lat od śmierci najpóźniej zmarłego z następujących współtwórców: głównego reżysera, autora scenariusza, autora dialogów, kompozytora muzyki skomponowanej do tego utworu
https://www.zaiks.org.pl/171,154,6_czas_trwania_autorskich_i_pokrewnych_praw_majatkowych

Weź zagraj blondyneczkę i wyślij pytanie na temat konkretnego filmu do ZAiKS - albo Ci odmówią jeśli nie mogą dać Ci nabyć praw (nie tyle autorskich raczej co do wykorzystania) albo odpiszą żebyś się zgłosił do ... - tadam i masz nakierunek gdzie męczyć o wykorzystanie fragmentów Wink

Ok napisze do nich zobaczymy co odpiszą Smile
dzięki jeszcze raz.


RE: zarabianie na Cda.pl - rachman - 21-01-2019 20:47

Daj znać jak coś odpowiedzą albo gdzie przekierują Smile Zawsze się człowiek czegoś dowie Wink


RE: zarabianie na Cda.pl - BlueYes.eu - 21-01-2019 22:08

(21-01-2019 20:47)rachman napisał(a):  Daj znać jak coś odpowiedzą albo gdzie przekierują Smile Zawsze się człowiek czegoś dowie Wink

Napisałem już maila jak tylko dostanę od nich odpowiedz.Dam znać w temacie,a tymczasem życzę dobrej nocy.


RE: zarabianie na Cda.pl - Shimeon - 22-01-2019 14:57

Dostałem taką oto wiadomość od supportu:

Cytat:Witam,

Na tę chwilę akceptujemy partnerów, którzy mają minimum 5000 subskrypcji w serwisie YouTube. Najmocniej przepraszam za kłopot.

Lipa trochę. Mam mało subskrypcji, ale jednak ciągle jest na moim kanale jakiś mały ruch ;/
No i niektóre filmy są zgodne z zasadami programu partnerskiego.


RE: zarabianie na Cda.pl - BlueYes.eu - 23-01-2019 18:33

(21-01-2019 20:47)rachman napisał(a):  Daj znać jak coś odpowiedzą albo gdzie przekierują Smile Zawsze się człowiek czegoś dowie Wink

Szanowny Panie B.

W odpowiedzi na mail uprzejmie informujemy, że w poruszanej przez Pana kwestią powinien się Pan kontaktować bezpośrednio z producentem filmu:

Production
companies

Sony Pictures Animation[1]LStar Capital[1]Village Roadshow Pictures[1]Original Film[1]Scholastic Entertainment[1]

Z poważaniem,

Kierownik wydziału Dokumentacji i Repartycji

Elżbieta K.

 
Odpowiedzieli na maila w mniej niż 24h od wysłania wiadomości do nich.