Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Moje życiowe pomysły na stały kesz - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Pomysły na biznes (/Forum-Pomysly-na-biznes-444)
+--- Wątek: Moje życiowe pomysły na stały kesz (/Temat-Moje-zyciowe-pomysly-na-staly-kesz-160137)

Strony: 1 2 3


Moje życiowe pomysły na stały kesz - jestokejtu - 19-12-2018 11:21

Witam. Jak w temacie. Pula do inwestycji na początek to 500tys. Teraz pytanie w co najlepiej zainwestować by mieć pewny i stały zysk? Trochę czytałem na oba tematy i oba wydają się bardzo dobre.



Myjnia bezdotykowa. Chciałem 4stanowiska plus odkurzacz i rozmieniarka banknotów. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć konkretnych cen ile taka zabawa może kosztować i jakie zyski mogę mieć.

Miejsce mam sam środek uzdrowiska, teren nie jest mój ale dzierżawa myślę że by przeszła. Miał bym najlepsze miejsce pod myjnie, tylko pytanie czy mi wydzierżawia teren. ?



Mieszkania Bułgaria nad samym morzem blisko brzegu. Myślałem zakupić 5 do 10 mieszkań pod wynajem. Mieszkanie można kupić już za 35tys zł.

http://mojewynajmowanie.pl/apartament-wakacyjny-w-bulgarii/

Tutaj znalazłem to dość fajnie rozpisane co i za ile można mieć w Bułgarii, tylko ceny mieszkań tam są obecnie trochę inne.

Aktualnie otworzyłem DG z dotacji unijnych których dostałem 24k, a otworzyłem mobilną myjnie z praniem tapicerki włącznie i korekta lakieru. Choć nie ukrywam wolał bym większych klientów np firmy transportowe importerów aut itd.

Chciał bym poznać opinie innych osób które ewentualnie mają jakąś większą wiedzę. A może macie równie ciekawe pomysły?

Żyję ktoś na tym forum? Nikt nie pisze umarli czy jak?


RE: Moje życiowe pomysły na stały kesz - Arczit - 04-01-2019 13:25

(04-01-2019 13:14)GeT_SHoW napisał(a):  bota forex

STAŁY??
BEZPIECZNY??
Ty no może jeszcze gwarancje dostajesz?

Wszystkie Twoje posty napisane w 2 dni, no no. Kiedy odpalisz posta z refem do bota za 6000 zł, tego wiesz stałego, bezpiecznego, z gwarancją zwrotu środków, OC/AC ?...


RE: Moje życiowe pomysły na stały kesz - Liromir - 04-01-2019 15:38

Masz 500k na inwestycje i otworzyłeś DG z dotacją 24k? Xpokerface


RE: Moje życiowe pomysły na stały kesz - domi11997 - 04-01-2019 16:39

(04-01-2019 15:38)Liromir napisał(a):  Masz 500k na inwestycje i otworzyłeś DG z dotacją 24k? Xpokerface

Jak daja to sie bierze, brawo za pomysl!


RE: Moje życiowe pomysły na stały kesz - jestokejtu - 05-01-2019 17:13

Tak 500k i dotację 24k dobrze widzisz. Nie rozumiem czemu nie brać skoro tylko mam na tym czysty zysk.
Ty idąc drogą nie podniesiesz znalezionej kasy?
I tak miałem otwierać więc...

Wracając do meritum sprawy. Trochę czytam o Bułgarii, teraz mocno spadły u nich inwestycje w nieruchomości. Mam nadzieję że w ciągu roku do dwóch jeszcze trochę ceny spadną i wtedy kupować. Na początek kupić 3mieszkania i sprawdzić czy to prosperuje. Problem jest taki że pasuje tam mieć transport z i na lotnisko kogoś kto sprząta i sprawdza stan mieszkań po turystach. Najlepiej by było być na miejscu i dopatrywać.

Myślałem że nikt się nie zainteresuje tematem ale jednak ktoś coś piszę.


RE: Moje życiowe pomysły na stały kesz - szykiryki - 05-01-2019 22:48

mieszkania w atrakcyjnym turystycznie miejscu to dobry pomysł, ale pamietaj, że czasami musisz być na miejscu. Pytanie, czy będziesz mógł ot tak latać do Bułgarii, gdyby coś się stało, zwłaszcza, że to raczej najem krótkoterminowy- typowo pod turystów, wiec co chwilę może się coś dziać. Ewentualnie masz jakiegoś tubylca na miejscu.

Sama wynajmuje dwa mieszkania w 3miescie- jedno studentom, 2 kroki od kampusu UG, drugie w Jelitkowie, praktycznie nad samym morzem- tutaj licze sie z tym, że styczen- marzec jest mniejszy ruch, głownie wynajem weekendowy, ale za to odbijam sobie w sezonie wiosenno-letnim. Z najmniejszą pierdołą muszę jednak jechać na miejsce, bo decyzyjną osobą jest właściciel, a nie najmujący.

Po każdym najmie krótkoterminowym jadę odebrać klucze i ocenić "stan". Oczywiście nie kasuje najemcy za stłuczony talerz itp. ale kiedyś dzieci moich turystów pomalowały pół ściany w salonie niezmywalnymi mazakami Big Grin, musiałam doliczyć hajs za farbe, odpuściłam im koszty malowania, bo stary to zrobił. Jak nie będziesz kontrolował stanu mieszkania po wynajmie krótkoterminowym, mieszkanie może bardzo szybko stać się meliną Wink


RE: Moje życiowe pomysły na stały kesz - jestokejtu - 05-01-2019 23:46

Mam taką świadomość.

Bułgaria o tyle mnie zainteresowała właśnie bo jest bajecznie tania. Ale przeraża mnie właśnie dokładnie tak jak napisane jest wyżej, odległość mnie przeraża.

Najlepiej by było jakąś firmę co ogarnia opiekę nad mieszkaniami, a z tego co wiem to takie istnieją.

Temu pomysł że 1rok od 3-5 max mieszkań żeby sprawdzić te inwestycję. Przez ten rok samemu tam być cały czas i patrzeć, zdobyć więcej informacji, sprawdzić funkcjonowanie rynku i jego opłacalność.

Jeśli po roku okaże się że to dobra inwestycja to rozszerzyć o kolejne mieszkania.
Oczywiście należy zachować coś w kieszeni w razie niewypału.

Edit:

Jak z telefonu dać repke? Nie widzę opcji.


RE: Moje życiowe pomysły na stały kesz - fusek - 06-01-2019 00:40

Mieszkanie w Bułgarii za 35 tys? Serio?

Niewierze .Ale jak tak jest to cały blok biorę w kredycie hahaha


RE: Moje życiowe pomysły na stały kesz - szykiryki - 06-01-2019 10:39

Mysle, ze kolega trochę przeszarżował z ceną Smile. Z tego co widziałam metr kwadratowy mieszkania w Bułgarii, w miarę atrakcyjnym miejscu, to koszt 3-4 tys. zł. no chyba, że mowa o zakupie 10 metrowej sutereny, to ok Wink.

Sama swego czasu rozglądałam się za apartamentami na Malcie, tak żeby na emeryturze przytulić jakieś mieszkanko i ceny są podobne 4-5 tys./m2. To i tak znacznie taniej niż w dużych miastach Polski, gdzie ceny zaczynają się od 7k za metr... A taka Malta np. jest, wg mnie oczywiscie, znacznie atrakcyjniejszym kąskiem niż Bułgaria.


RE: Moje życiowe pomysły na stały kesz - jestokejtu - 06-01-2019 13:14

Do wiary nie zmuszam, są to ogólnodostępne informacje więc nie widzę problemu żebyś sobie te oferty sam wyszukał.