Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zgłoszenie za "oszustwo" - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Zgłoszenie za "oszustwo" (/Temat-Zgloszenie-za-oszustwo-159628)

Strony: 1 2 3


Zgłoszenie za "oszustwo" - MistGun - 20-11-2018 09:18

Dzień dobry, zacząłem ostatnio sprzedawać od wschodnich konta do gier. Kupuję je jako legalny produkt, ze strony (choć wiadomo że są z crackingu). Opisuje je jako konta, ponieważ nie są samym dostępem offline. W opisie nam zawarte że wysyłam tylko login i hasło. Ale jakiś kupujący poczuł się bardzo oszukany, ze nie wysyłam także danych maila i chce zgłosić sprawę na policję. (Nie chce zwrotu, tylko "wyłączenie konto ze wszystkimi danymi go satysfakcjonuje"). Coś mi może tym zaszkodzić?


RE: Zgłoszenie za "oszustwo" - Bartezx1997 - 20-11-2018 10:29

Jeśli sprzedajesz zgodnie z opisem, to w czym problem.
Napisz mu, że może "zwrócić" konto jak mu nie pasuje i tyle.


RE: Zgłoszenie za "oszustwo" - MistGun - 20-11-2018 13:41

No on chce odemnie wyłudzić właśnie nowe konto, że wszystkimi danymi, bo jakbym mu je kupił to by wyszedł 100 zł do przodu. Dobra, to niech wieśniak robi co chce.
Dzięki.


RE: Zgłoszenie za "oszustwo" - rachman - 20-11-2018 14:36

"Opisuje je jako konta, ponieważ nie są samym dostępem offline. W opisie nam zawarte że wysyłam tylko login i hasło."
To w końcu opisujesz jako konta czy jako sprzedaż loginu i hasła bo dwuznacznie to wygląda. Tu rolę każde słowo gra a nawet przecinek. Nie wynika dla mnie jednoznacznie bym nie miał prawa oczekiwać pełnoprawnego konta.


RE: Zgłoszenie za "oszustwo" - marek_____ - 20-11-2018 15:15

Jeżeli jesteś na 100% pewny, że sprzedajesz produkt zgodny z opisem (nie mnie to osądzać), to tak samo typa możesz posądzić o próbę wyłudzenia czegoś, co mu się nie należy (a to też jest karalne, jeżeli wiąże się z szantażem).


RE: Zgłoszenie za "oszustwo" - MistGun - 20-11-2018 16:10

W jednej linijce jest napisane że jest to "konto z grą x".
Ale też napisane że po zakupie wysyłam login i hasło. Nie ma nic o mailu, czy pytań bezpieczeństwa.
Może jednoznacznie nie wynika, ale w takim razie skoro jest np. nie dokładny opis to ma prawo żądać konta z mailem i reszty? Czy sprawa będzie po prostu umorzona?

Sprzedaję produkt zgodny z opisem, lecz on z opisu wnioskuję że mu jakieś bonusowe rzeczy się należą. i skoro jest napisane że konto, to powinien je mieć, a on aktualnie ma sam dostęp. I to zależy kto jak interpretuje słowo "konto".


RE: Zgłoszenie za "oszustwo" - dom3lek - 20-11-2018 17:35

Napisz jemu, że konto jest własnością danej platformy i tyle. Każda platforma czy to steam, czy też inna zastrzega sobie, że konto należy tylko i wyłącznie do nich. Wink


RE: Zgłoszenie za "oszustwo" - marek_____ - 20-11-2018 17:55

W sumie to prawda. Sporo osób nie zdaje sobie sprawy, że tak naprawdę na platformach typu Steam gier się nie kupuje, tylko "wypożycza".


RE: Zgłoszenie za "oszustwo" - rachman - 20-11-2018 18:55

Nie wiem jak to działa ta platforma i jaki był dokładnie opis ale wg mnie powinna tu zdawać egzamin zasada że: sprzedajesz coś jako pośrednik - jest to takie samo jakby sam sobie to kupił/założył?
Jeśli ma takie same uprawnienia i dostęp - skoro piszesz że konto sprzedajesz - to nie ma do czego się gość czepić. Wyślij mu link do regulaminu serwisu - tam ma opisane co mu się należy a co nie.
Jeśli są jednak jakieś ograniczenia w odniesieniu do takiego konta ale kupionego/założonego samodzielnie na tej stronie to powinny być opisane. Jeśli było to opisane to nie ma się gość do czego uczepić i sprawę umorzą.
No chyba że sprzedajesz konta a regulamin serwisu zabrania sprzedaży kont? Bo to już też inna bajka z tego co wiem.


RE: Zgłoszenie za "oszustwo" - MistGun - 21-11-2018 09:09

Teoretycznie nie ma opisanego że nie da się zmienić hasła, ale jest napisane że wysyłam tylko login i hasło, bez żadnych innych rzeczy.
Teraz mnie straszy sądem, że mi tego nie odpuści, za 70 zł przyjmą mu w ogóle taką sprawę? (Nie znam się na tym)