Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Shopify a firma za granicą - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Shopify a firma za granicą (/Temat-Shopify-a-firma-za-granica-158330)



Shopify a firma za granicą - Sebqu - 14-09-2018 16:52

Cześć,
Chciałbym zacząć przygodę z shopify, target worldwide i przy okazji zapłacić jak najniższy podatek.
Z racji tego że nie przysługuje mi już niższy ZUS i nie chce finansować 500+ i podobnych zasiłków, więc tutaj nasuwa się pytanie, czy mogę się rozliczać za granicą jeśli jestem rezydentem polski?
Jeśli tak to czy są firmy które to oferują (i przy okazji biorą odpowiedzialność jeśli byłby jakiś problem ze strony rządu RP).

Jeśli nie ma takiej opcji, jak mógłbym zoptymalizować płacenie podatków w Polsce, aby uniknąć ZUSu?


RE: Shopify a firma za granicą - Bartezx1997 - 14-09-2018 18:01

Poczytaj o spółce LTD w UK.
Koszt prowadzenia (księgowości) to ok. 600zł / msc, czyli połowa z tego co ZUS w PL.


RE: Shopify a firma za granicą - jarunioo7 - 14-09-2018 23:14

(14-09-2018 16:52)Sebqu napisał(a):  [...] więc tutaj nasuwa się pytanie, czy mogę się rozliczać za granicą jeśli jestem rezydentem polski?

Ludzie to często próbują obchodzić różnymi sposobami ale tak zgodnie z prawem to na 99% się nie da.

(14-09-2018 16:52)Sebqu napisał(a):  [...]
Jeśli tak to czy są firmy które to oferują (i przy okazji biorą odpowiedzialność jeśli byłby jakiś problem ze strony rządu RP).

Na 99% żadna firma nie weźmie na siebie takiej odpowiedzialności, wydaje mi się, że nie da się tak przekazać na kogoś odpowiedzialności...

(14-09-2018 16:52)Sebqu napisał(a):  [...]
Jeśli nie ma takiej opcji, jak mógłbym zoptymalizować płacenie podatków w Polsce, aby uniknąć ZUSu?

Spółka zoo + wspólnik - wtedy nie musisz płacić ZUS'u. Podatek CIT jest nieco mniejszy niż podatek liniowy albo na zasadach ogólnych bo wynosi 15%.


RE: Shopify a firma za granicą - Sebqu - 15-09-2018 10:58

@[jarunioo7]
A co w przypadku jeśli powiedzmy założę działalność na kogoś z rodziny/kolegę komu przysługuje mały ZUS, wtedy rozliczam się ryczałtem od handlu 3%, czy muszę jeszcze płacić dochodowy lub jakiś inny podatek?


RE: Shopify a firma za granicą - jarunioo7 - 15-09-2018 15:17

Bardzo często ludzie wykorzystują tego typu proceder szczególnie w stosunkach maż-żona co niestety nosi znamiona firmanctwa bo jakby nie patrzeć to Ty będziesz tą działalność wykonywał, a na papierze będzie ktoś inny tylko i wyłącznie w celu płacenia mniejszego zusu/podatku. 3% ryczałtu to dla wielu jedna z najoptymalniejszych opcji ale ja bym nie ryzykował szczególnie wiedząc jakie mogą być później z tego konsekwencje.

Tu masz w miarę świeży artykuł:
https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/urzad-skarbowy/kontrola-skarbowa/751350,Firmanctwo-jako-przestepstwo-skarbowe.html


RE: Shopify a firma za granicą - Sebqu - 16-09-2018 13:04

@[jarunioo7] No chyba że będę to robił z kumplem na którego będzie DG, a jak wypali to założymy spółkę, szkoda ryzykować hajsu jak może nie wyjść


RE: Shopify a firma za granicą - jarunioo7 - 16-09-2018 16:18

Ocene ryzyka pozostawiam Tobie Big Grin


Shopify a firma za granicą - norbert000 - 29-09-2018 15:22

Witaj,

Polecam spółkę LTD w UK - jeśli chcesz się dowiedzieć więcej to pisz na priv Smile

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka