Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Reklama na FB - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Reklama na FB (/Temat-Reklama-na-FB-157556)



Reklama na FB - KaCC - 02-08-2018 19:02

Siemanko, czy ktoś obeznany prawnie orientuje się jak to jest z reklamowaniem się poprzez post u kogoś na stronie tzn. napisałem sobie komentarz na stronie u jakiegoś gościa, że zapraszam do siebie na profil itp, facet od razu do mnie z wyzwiskami na prywatnej wiadomości, zaczął grozić że poleci z tym do sądu i zakłada sprawę cywilno-prawną. I stąd moje pytanie, czy rzeczywiście za reklamowanie się na innej stronie grozi jakaś odpowiedzialność prawna? Xpokerface


RE: Reklama na FB - jarunioo7 - 02-08-2018 19:45

Według mnie tak, od razu pomyślałem o nieuczciwej konkurencji. Poczytaj sobie chociażby tutaj:

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-problemy-z-nieuczciwa-konkurencja

Skoro reklamujesz sie na jego profilu (który de facto należy do facebooka ale to on zapracował na rozwój tego fanpaga, byćmoże wydał na to dużo pieniędzy) to musisz sie liczyć z niezadowoleniem tej osoby. To tak jakby OLX reklamował się na aukcjach w allegro, na ich fanpagach czy gdziekolwiek indziej dodając przy tym coś w stylu "nie kupuj na allegro, kupuj na olx" Smile


RE: Reklama na FB - KaCC - 02-08-2018 20:07

Czyli jak gościu zrobi tak jak mówił to mogę spodziewać się sprawy w sądzie lub jakiejś innej odpowiedzialności karnej? pokerface


RE: Reklama na FB - jarunioo7 - 02-08-2018 20:18

Raczej nie sądze żeby był aż tak zawzięty żeby chciał chodzić po sądach itd.. Musiałbyś mu konkretnie zajść za skóre. Pytanie czy swoim komentarzem szkodziłeś jego osobie (podbierałeś mu klientów, pomawiałeś itd) czy było to totalnie niezwiązane z jego działalnością. . Bo jak niezwiązane to ciężko mówić o nielegalnej konkurencji. Dla przykładu.. Jak ktoś dodaje filmik na youtube, a ty dodasz pod tym filmem wpis "Zapraszam na mój kanał", który jest totalnie niezwiązany z tematyką to nie szkodzisz tej osobie w żaden sposób Smile


RE: Reklama na FB - KaCC - 02-08-2018 20:23

Wydaję mi się, że poleci z tym do sądu bo po sposobie jego wypowiedzi widać że jest internetowym cwaniaczkiem i każdy grosz jest dla niego na wagę złota, a po drugie niby ma zgłoszoną swoją własną firmę internetową i pisał że kradnę mu klientów.


RE: Reklama na FB - Dante_/ - 02-08-2018 20:34

(02-08-2018 20:23)KaCC napisał(a):  po sposobie jego wypowiedzi widać że jest internetowym cwaniaczkiem

A jak nazwiesz siebie reklamując się u kogoś? Postaw się na jego miejscu, jak byś Ty zareagował jakby ktoś "zabierał" Tobie klientów?


RE: Reklama na FB - KaCC - 02-08-2018 20:44

Spoko wszystko zrozumiałem, sam bym się wkurwił na jego miejscu ale nie do tego stopnia żeby od razu iść z tym do sądu, no chyba że zarabia na czymś takim to reasumując mam przerąbane facepalm


RE: Reklama na FB - mattxx - 02-08-2018 20:51

Kolego - szybkie pytanie - czy złamałeś prawo??? Z tego co napisałeś to nie, więc nie masz się czym przejmować. Olałbym Gościa, nic Ci nie grozi.


Edycja:
Z tego co piszesz wynika, że to on Ciebie wyzywał, więc to Ty możesz go pozwać Smile


RE: Reklama na FB - KaCC - 02-08-2018 21:04

No tak to była zwykła reklama (kilka wyrazów), a ten zamiast spokojnie napisać że tak się nie robi to kazał mi wypierdalać, zwyzywał od padalców i oszustów, dodał że mam przejebane (przytoczył jakiś paragraf) i poleciał to zgłaszać odpowiednim organom.


Reklama na FB - Hybrid1990 - 09-08-2018 17:51

Wątek został przeniesiony do kosza.
Prawdopodobne przyczyny :

1. Temat jest niezgodny z regulaminem.
2. Podobny temat znajduje się już na forum.
3. Wątek nie jest już aktualny.
4. Autor prosił o jego przeniesienie.
5. Temat został wyczerpany bądź rozwiązany.

Pozdrawiamy
Administracja Forum.