Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Mieszkanie jako współlokator - wejście w dorosłe życie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+---- Dział: Ciekawe Dyskusje (/Forum-Ciekawe-Dyskusje-328)
+---- Wątek: Mieszkanie jako współlokator - wejście w dorosłe życie (/Temat-Mieszkanie-jako-wspollokator-wejscie-w-dorosle-zycie-157166)

Strony: 1 2


Mieszkanie jako współlokator - wejście w dorosłe życie - Soplica - 08-07-2018 20:07

Hej, skończyłem już szkołę i myślę o usamodzielnieniu się. Myślę nad tym by zamieszkać z jakimś współlokatorem/współlokatorką lub współlokatorami. Ktoś ma doświadczenie w tym temacie? - Zamierzam się w nowym miejscu zamieszkania podjąć jakiejś pracy jestem po technikum logistycznym i mam zdaną maturkę na pewno w jakimś zakładzie się uda na 3 zmiany. Tylko nie wiem co brać pod uwagę, na samym facebooku takich ogłoszeń jest cała masa i jakieś dziwne wahania cen.



I nie wiem czy ogarnąłbym te sprawy czysto administracyjno-organizacyjne bo wiadomo jeszcze tego dorosłego życia się nie do końca zaznało.



Mam też 6k zł oszczędności i myślę, że to dobra gotówka na start.



Proszę doradźcie zagubionemu koledze Smile


RE: Mieszkanie jako współlokator - wejście w dorosłe życie - radek0389 - 08-07-2018 20:24

Sytuacja cię zmusza do wyprowadzki? Bo jeśli nie, to wyprowadź się (jeśli czujesz taka potrzebę) wtedy jak ogarniesz pracę. Jeśli musisz na już, to spokojnie zatrudnij się w jakieś fabryce na 3 zmiany i ewentualnie szukaj czegoś lepszego. Teraz jest rynek pracownika, o pracę jest łatwo.


RE: Mieszkanie jako współlokator - wejście w dorosłe życie - Soplica - 08-07-2018 20:29

(08-07-2018 20:24)radek0389 napisał(a):  Sytuacja cię zmusza do wyprowadzki? Bo jeśli nie, to wyprowadź się (jeśli czujesz taka potrzebę) wtedy jak ogarniesz pracę. Jeśli musisz na już, to spokojnie zatrudnij się w jakieś fabryce na 3 zmiany i ewentualnie szukaj czegoś lepszego. Teraz jest rynek pracownika, o pracę jest łatwo.

Nie sytuacja, nie zmusza mnie do wyprowadzki. Pytam tak bardziej przyszłościowo Smile


RE: Mieszkanie jako współlokator - wejście w dorosłe życie - Captain - 08-07-2018 20:32

Jeśli nie masz jakichś wyjątkowo złych rodziców to lepiej mieszkać z rodzicami niż wynajmować mieszkanie z jakąś obcą osobą na spółkę i nie dość, że za to sporo płacić to jeszcze mieszkać z kimś obcym (a nie wiadomo na kogo trafisz i czy mieszkanie z nim nie będzie bardziej upierdliwe niż mieszkanie z rodzicami).


Wchodząca w 'dorosłe życie' młodzież często myśli, że wyprowadzka od rodziców to wielkie usamodzielnienie, ale jeśli ta wyprowadzka ma polegać na wynajmowaniu cudzego mieszkania i płaceniu sporo za to, a do tego jeszcze i tak nie mieszkania samemu tylko z jakąś obcą osobą (wynajmowanie na spółkę) to jest to zwyczajna głupota i do tego bardzo nieopłacalna finansowo.


RE: Mieszkanie jako współlokator - wejście w dorosłe życie - Hopekk94 - 09-07-2018 08:17

Duzo osob wynajmuje pokoj w mieszkaniu Smile Tylko trafic na dobrych lokaorow i za 700zl-800 masz pol mieszkania Smile


RE: Mieszkanie jako współlokator - wejście w dorosłe życie - szykiryki - 09-07-2018 08:33

Grunt to trafić na dobrych współlokatorów. Jak wybierzesz mieszkanie ze studentami, licz się z nieustającą imprezą, a to dla człowieka pracujacego może być ciężkie do przeżycia Smile.
Wynajmowanie pokoju, kątem u jakiejś babcinki, też może nieśc za sobą spore ograniczenia jeśli chodzi o swobodę.
Jak Cię nic nie ciśnie, odpuść. Odkładaj kasę, którą wyłożyłbyś na lokum na osobne konto. Nie wiesz co będzie za 2, 3 lata. Jaka będzie Twoja sytuacja zawodowa, osobista... Może będziesz pracował na umowę o pracę, będziesz miał fajną laskę, z którą będziesz chciał zamieszkać, zdecydujesz się na kredyt na własne mieszkanie zamiast pompować kase w czyjeś itp.


RE: Mieszkanie jako współlokator - wejście w dorosłe życie - wrzochal11 - 09-07-2018 11:16

Dokładnie, bardzo cenne rady przedmówców.
Ceny wynajmu, czy stacji, są wysokie. Niewiele z tej wypłaty może zostać.. zależy też w jakim mieście mieszkasz. Lepiej odłożyć, zaoszczędzić..
Jak już się przeprowadzać to tak by mieszkać sam, ewentualnie z osobą (osobami) z którymi uważasz, że można wspólnie zamieszkać. Wspólne mieszkanie z kimś, to poważna sprawa. Częsta styczność z daną osobą. Jak trafimy na nieodpowiedniego lokatora, to się będziemy tylko męczyć Smile


RE: Mieszkanie jako współlokator - wejście w dorosłe życie - amidalez - 10-08-2018 19:37

To zależy na kogo trafisz. Ja mieszkałam na studiach w wynajmowanych mieszkaniach z innymi. Ale tylko na pierwszym roku z obcymi. W kolejnych latach już ze znajomymi i to było lepsze rozwiązanie.


RE: Mieszkanie jako współlokator - wejście w dorosłe życie - pwisniew - 10-08-2018 20:13

Jak nie musisz to mieszkaj z rodzicami a to co miałbyś wydać na wynajem odkładaj, zainwestuj lepiej na tym wyjdziesz.


RE: Mieszkanie jako współlokator - wejście w dorosłe życie - TakieŻycie - 10-08-2018 21:02

Dokładnie tak zgadzam się z przedmówcą skoro masz jeszcze okazję na "darmowe" mieszkanie z rodzicami to to moim zdaniem najlepsza opcja i świetna okazja żeby odłożyć sobie jakąś gotówkę która gdy nadejdzie odpowiednią pora zapewni Ci dobry i godny start wchodząc w samodzielne życie Wink