Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Dropshipping - jak się rozliczać? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Dropshipping - jak się rozliczać? (/Temat-Dropshipping-jak-sie-rozliczac-156619)



Dropshipping - jak się rozliczać? - Bartezx1997 - 05-06-2018 18:54

Odpowiedzi na pytanie nie znalazłem dlatego zakładam wątek.
Jak rozliczacie się z dropshippingu?


RE: Dropshipping - jak się rozliczać? - jarunioo7 - 05-06-2018 19:00

Jakiś czas temu udzielałem podobnej odpowiedzi więc wkleje jej część Smile Mam nadzieje, że pomoge.
______________

Dropshipping polega na pełnieniu roli takiego pośrednika między hurtownią a klientem detalicznym. Faktur na 99% od chińczyków nie dostaniesz, a jak już dostaniesz to w języku chińskim Big Grin Najlepiej narzucać sobie tak dużą marżę żebyś nie musiał odliczać kosztów, tym samym męczyć księgowego i samemu użerać się z papierologią Smile

Przykład: podetek liniowy 19% + vat 23%

Za produkt płacimy w przeliczeniu 10 zł. Sprzedajemy produkt za 15zł. Efekt jest taki, że po odliczeniu podatków i kosztu produktu - WYJDZIEMY PRAWIE NA 0.

Ale jak wystawimy ten sam produkt za np. 30 zł (koszt towaru 10zł) to wtedy po odliczeniu kosztu produktu i podatku - mamy CZYSTY ZYSK prawie 10zł.

Po prostu narzuć sobie taką marżę żebyś nie musiał wliczać kosztów, żeby Ci się opłacało Smile

Ostatnia sprawa to faktura/paragon do towaru.. Po pierwsze to towar przesyłany jest bezpośrednio do klienta więc nie masz możliwości dołączyć mu tam paragonu/faktury. Mógłbyś wysłać mu w mailu ale w sumie po co? Jeśli Twoja sprzedaż jest prowadzona w 100% przez internet - nie musisz posiadać kasy fiskalnej. Ale pamiętaj, że jakbyś chciał sprzedawać przykładowo w sklepie stacjonarnym albo na bazarze to wtedy masz obowiązek posiadania takiej kasy. Faktur nie musisz też wystawiać bo raczej firmom nie będziesz tych produktów sprzedawał. Ale jak trafi się firma to wystaw im fakture (jeśli sobie zażyczą) - ty i tak VAT płacisz od środków, które wpływają na Twoje konto więc żadna strata dla Ciebie..


__________

Teraz jestem troche lepiej zorientowany. Najkorzystniej jest miec ryczalt 3,5 % na ktory mozna rozliczac sprzedaz internetowa ale nie mozna wliczac zadnych kosztow.


RE: Dropshipping - jak się rozliczać? - Bartezx1997 - 05-06-2018 20:11

@[jarunioo7] Dzięki za odpowiedź Smile

Ryczałt byłby super opcją, ale z tego co czytam to chyba się nie łapie pod dropshipping:

"stawką ryczałtu opodatkowana jest sprzedaż (działalność usługowa w zakresie handlu), a nie pośrednictwo w sprzedaży. "


RE: Dropshipping - jak się rozliczać? - jarunioo7 - 05-06-2018 21:18

To równie dobrze możesz ściągać towar do siebie i od siebie wysyłać klientom. Dojdą koszty przesyłki ale według mnie i tak wyszedłbyś korzystniej. Oczywiście to tylko moja opinia, najlepiej zapytać się w biurze rachunkowym i oczywiście w wyliczeniach uwzględnić koszty produktów. Bo jak coś będziesz sprzedawał za 2zł to napewno nie opłaci Ci się tym sposobem, o którym napisałem w tym poście Tongue