Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Poradnik
Pierwsza strona zarobkowa - omówienie podstaw wordpress'a - Wersja do druku


+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Poradniki dotyczące Zarabiania przez Internet (/Forum-Poradniki-dotyczace-Zarabiania-przez-Internet-279)
+--- Wątek:
Poradnik
Pierwsza strona zarobkowa - omówienie podstaw wordpress'a (/Temat-Pierwsza-strona-zarobkowa-omowienie-podstaw-wordpress-a-156495)

Strony: 1 2 3


Pierwsza strona zarobkowa - omówienie podstaw wordpress'a - mysc - 29-05-2018 14:47


Mentoring Get paid 2.0 - Mentoring rozwijany od stycznia 2015 roku!


Pierwsza strona zarobkowa - omówienie podstaw wordpress'a

[Obrazek: vademecum.png]



Uwaga! Poradnik zawiera ułożone w optymalnej kolejności filmy w pełni wyjaśnianiające osbługę WP. Proszę o trzymanie się wskazówek dot. czasu oglądania - np. "(oglądaj od 0:01 do 20:00)" - w przeciwnym razie kolejność straci sens. Nie każda informacja przekazywana poza zalecanymi ramami oglądania jest przydatna. Nie jestem autorem żadnego z podlinkowanych filmów.
Brak konkretnych ram czasu oglądania oznacza, że polecam obejrzeć cały film.



[Obrazek: info.png]
1. Co to jest wordpress?

WordPress (popularny skrót: WP) miał być z założenia platformą stricte blogową, ale obecnie jest też używany jako cms (czyli system zarządzania treścią - bez "grzebania" w kodzie html/css) do obsługi zwykłych stron, a nawet całych serwisów internetowych. Jeśli chodzi o "zarabianie w internecie" wordpressa używa się do obsługi blogów i (w naszym przypadku przede wszystkim) mini-stron.
Głównymi zaletami tego narzędzia są prostota i intuicyjność. Nawet "zieloni" użytkownicy internetu którzy dopiero raczkują w temacie prowadzenia własnych stron, szybko opanują podstawy obsługi WP. Oprócz tego że WordPress jest prosty, jest także całkowicie darmowy.

Silnik WordPressa jest rozwijany przez setki programistów wolontariuszy z całego świata, a oprócz tego, kolejne tysiące freelancerów, webdeveloperów itd., codziennie tworzy nowe szablony oraz wtyczki do WP.



[Obrazek: klepsydra.png]
2. Instalacja wordpress'a

Automatyczna instalacja wordpress'a (na przykładzie linuxpl):

1. wejdź na linuxpl.com i zaloguj się na swoje konto ("panel klienta")
2. wejdź w "Twoje konta - Zarządzanie posiadanymi kontami hostingowymi." (prawy-górny róg)
3. zaloguj się do "Direct Admin Panel" zakupionego hostingu
4. wybierz dowolną domenę
5. w sekcji "zaawansowane opcje" wybierz "Installatron - instalator aplikacji"
6. wybierz "katalog aplikacji"
7. w sekcji "Aplikacje dla System Zarządzania Treścią" wybierz wordpress i postępuj według instrukcji
8. po zakończeniu instalowania plików, wejdź na adres: http://twojadomena.pl/wp-admin i zaloguj się podanymi przy instalacji danymi (w przydpadku zainstalowania WP na subdomenie - adres będzie wyglądał http://subdomena.twojadomena.pl/wp-admin)


Ręczna instalacja wordpress'a:

Oprócz automatycznej, oczywiście istnieje też możliwość ręcznej instalacji. W tym celu należy pobrać pliki tego CMS'a i ręcznie wrzucić je na posiadany hosting.

Aby pobrać WordPressa wraz ze zintegrowanym polskim tłumaczeniem wchodzimy na stronę: https://pl.wordpress.org/txt-download/

Instrukcja instalacji, krok po kroku, znajdziemy natomiast tutaj (na każdym hostingu tworzenie bazy danych wygląda trochę inaczej - ale postępujemy analogicznie do tego co u siebie wykonuje autor filmiku):






3. Podstawy obsługi #1: dodawanie stron, ustalanie kategorii, dodawanie pozycji w menu
(oglądaj od 0:01 do 20:00)






4. Podstawy obsługi #2: wybór motywu, dodawanie wtyczek, widgetów i grafik we wpisach/stronach





5. Podstawy obsługi #3: personalizacja motywu
(oglądaj od 3:00 do 8:30)






6. Podstawy obsługi #4: edytor - jak edytować kod HTML szablonu
(oglądaj od 9:50)






7. Podstawy obsługi #5: przewodnik po całym panelu administracyjnym - podsumowanie






8. Podstawowe zabezpieczenia #1: anty-spam

W sieci działa ogromna ilość botów spamujących w komentarzach stron i blogów opartych o WORDPRESS. Aby się tego pozbyć teoretycznie wystarczy włączyć w panelu adinistracyjnym konieczność zatwierdzania komentarzy przez administratora. Praktycznie problem polega na tym, że spamowych komentarzy będzie bardzo dużo - wobec czego ciężko to ręcznie przefiltrować.

Z pomocą przyjdzie nam wtyczka "Akismet Anti-Spam". Ta wtyczka, po włączeniu, wszelkie komentarze podejrzane o bycie spamem umieści do przejrzenia w folderze „Spam”. Działa bardzo dobrze Smile



9. Podstawowe zabezpieczenia #2: kopie zapasowe

Utrzymywanie kopii zapasowych pozwoli nam zachować zaplecze w przypadku prawie każdej ewentualności. W przypadku gdy coś zepsujemy - możemy wgrać kopię, w przypadku gdy ktoś nam coś zepsuje - możemy wgrać kopię, w przypadku gdy nawali hosting - możemy wgrać kopię, w przypadku gdy zechcemy postawić tą samą stronę po przerwie, np. na innej domenie - możemy wgrać kopię.

Istnieje szereg możliwości przechowywania kopii, ale najpewniejsze jest pobieranie ich na dysk i trzymanie OFFLINE, np. na pendrive'ie.

Kopie zapasowe można tworzyć w bardzo prosty sposób po stronie WP, np. dzięki wtyczce "UpdraftPlus - Backup/Restore"

Działanie wymienionej wtyczki doskonale pokazuje poniższy filmik:






Powyższe informacje są niezbędnymi podstawami dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z wordpressem. Wordpress jest tak popularnym CMS'em, że w internecie aż roi się od specjalistów i pasjonatów tworzących poradniki i tutoriale dot. rozwiązywania ew. problemów. 



Reklama


ZYSKAJ DOSTĘP DO STALE AKTUALIZOWANEJ BAZY PORADNIKÓW

--> MENTORING Get paid 2.0 <--

PONAD 108 PORADNIKÓW W JEDNYM MIEJSCU!


Całość jest dostosowana do możliwości:

[Obrazek: logo-mylead2.png][Obrazek: spacer.png][Obrazek: hotpay_zc.png][Obrazek: spacer.png][Obrazek: logo_fa_zc.png]

| MYLEAD | HOTPAY | FIREADS |

Bonus do stawek (+5%) otrzymasz w Mylead.Global oraz HotPay!



.


RE: Pierwsza strona zarobkowa - omówienie podstaw wordpress'a - mattxx - 04-06-2018 10:47

Zdecydowanie najlepszy CMS! Smile


RE: Pierwsza strona zarobkowa - omówienie podstaw wordpress'a - tomek7912 - 04-06-2018 22:04

Dobry post Smile


RE: Pierwsza strona zarobkowa - omówienie podstaw wordpress'a - zalfi - 23-09-2018 08:42

Jaki najlepiej wybrać rodzaj konta hostingowego?


RE: Pierwsza strona zarobkowa - omówienie podstaw wordpress'a - rachman - 23-09-2018 12:36

To zależy jaką stronę chcesz postawić i jakiego ruchu się spodziewasz.


RE: Pierwsza strona zarobkowa - omówienie podstaw wordpress'a - Drum43 - 11-02-2019 21:20

Dziś przeczytałem prawie połowę Twojego bloga i jestem pod wrażeniem zamieszczonych informacji, wprawdzie wiele z nich to na razie czarna magia dla mnie ale od czegoś człowiek musi zacząć, btw, świetnie się to czyta.


RE: Pierwsza strona zarobkowa - omówienie podstaw wordpress'a - Shimeon - 15-02-2019 14:11

Mam następujący problem (używam programu FileZilla):

Po połączeniu z serwerem nie mam katalogu public_html, a co za tym idzie również pliku index.html.

Hosting mam na ugu.pl.


RE: Pierwsza strona zarobkowa - omówienie podstaw wordpress'a - Snaggy - 15-02-2019 14:13

(15-02-2019 14:11)Shimeon napisał(a):  Mam następujący problem (używam programu FileZilla):

Po połączeniu z serwerem nie mam katalogu public_html, a co za tym idzie również pliku index.html.

Hosting mam na ugu.pl.

Napisz do supportu żeby ci to zrobili jak trzeba.
Najszybciej i najprościej. Smile


RE: Pierwsza strona zarobkowa - omówienie podstaw wordpress'a - mysc - 15-02-2019 15:31

(15-02-2019 14:11)Shimeon napisał(a):  Mam następujący problem (używam programu FileZilla):

Po połączeniu z serwerem nie mam katalogu public_html, a co za tym idzie również pliku index.html.

Hosting mam na ugu.pl.

Dlaczego to problem?

Nie znam tego hostingu, ale z tego co widzę jest darmowy - także to normalne, że konto FTP kieruje od razu do folderu gdzie się wrzuca pliki Smile Wgraj po prostu jakiś index i sprawdź czy działa - jeśli działa to wszystko jest ok Smile


RE: Pierwsza strona zarobkowa - omówienie podstaw wordpress'a - Shimeon - 15-02-2019 16:12

[Obrazek: Bd6xpCF.png]

Czy koniecznie jest zaznaczanie tej opcji? I co ona daje?