Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Dokumenty prowadzenia działalności - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Dokumenty prowadzenia działalności (/Temat-Dokumenty-prowadzenia-dzialalnosci-155298)



Dokumenty prowadzenia działalności - rader_vip - 13-03-2018 15:15

Witam!
Najlepiej zacznę od początku. Od 2015 prowadzę własna działalność gospodarczą, lub bardziej za mnie prowadzi ją moja księgowa którą upoważniłem do wszystkiego co związane z prowadzeniem księgowości. I od początku rozpoczęcia tej działalności nie mam w domu żadnych papierów ani nic. Nawet jednego świstka Wink i tu pojawia się owe pytanie. Jakie dokumenty powinienem mieć w domu? Chciał bym aby księgowa przygotowała mi dokumenty od początku prowadzenia działalności tylko jakie?
Pozdrawiam Radek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Dokumenty prowadzenia działalności - PremAccHack - 13-03-2018 15:29

Jeśli księgowa prowadzi twoją działalność i masz wpisane że papiery u niej są przechowywane to dajesz jej znać że masz kontrole US i ona powinna ci wszystko przygotować. Chyba że masz jakiegoś nie ogara no to już masz problem.

Jeśli w domu pracujesz masz biuro - komputer. To chyba tak jest że oni do księgowej się wybierają a nie do Ciebie. Nie wiem jak to dokładnie działa ale jak ktoś miał już taką kontrole mógłby się podzielić. Ale prowadząc jednoosobową działalność to chyba nie mają co szukać w domu.

Z tego co wyczytałem w internecie jeśli księgowa udostępni im swoje biuro to mogą u niej siedzieć i kontrolować. Jeśli nie to musisz im gdzieś w domu zapewnić lokal do kontroli która może potrwać 1 - 2 dni w zależności ile masz papierów faktur ,itd.

@[jarunioo7] wypowiedz się bo ostatnio mówiłeś że miałeś z nimi nieprzyjemność.


RE: Dokumenty prowadzenia działalności - jarunioo7 - 13-03-2018 17:01

W sumie to wszystko już napisałeś Wink

Skoro dałeś wszystkie pełnomocnictwa swojej księgowej i tam są przechowywane dokumenty firmowe to ty nie musisz nic mieć u siebie. No chyba, że dostałeś np. potwierdzenie nadania NIP-u z US, czy też wszelkie pisma np. z ZUS-u / CEIDG - to najlepiej jest tego nie wyrzucać i trzymać na wszelki wypadek.

W razie kontroli np. z Urzędu Skarbowego stawia się w Twoim wypadku księgowa, wszystko tłumaczy i dostarcza wymagane dokumenty, a ty sie niczym nie przejmujesz.