Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
strona o lotnictwie - czy to ma sens i jest legalne - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Zarabianie na WWW - dyskusje, pytania i odpowiedzi (/Forum-Zarabianie-na-WWW-dyskusje-pytania-i-odpowiedzi-202)
+--- Wątek: strona o lotnictwie - czy to ma sens i jest legalne (/Temat-strona-o-lotnictwie-czy-to-ma-sens-i-jest-legalne-152427)



strona o lotnictwie - czy to ma sens i jest legalne - t72 - 20-11-2017 10:18

Interesuję się trochę lotnictwem, czytam sporo zagranicznych forów bo u nas nędza i zastanawiam się czy można na tym zarobić gdybym zrobił stronkę o lotnictwie. Treścią byłyby przede wszystkim newsy z forów przetłumaczone przeze mnie na język polski z jakimś moim komentarzem. Czy to ma sens ? Czy to jest legalne w aspekcie praw autorskich? To co by odróżniało mnie od obecnej konkurencji to min ilość newsów na dzień.


RE: strona o lotnictwie - czy to ma sens i jest legalne - krzysiekmat - 20-11-2017 14:05

(20-11-2017 10:18)t72 napisał(a):  Interesuję się trochę lotnictwem, czytam sporo zagranicznych forów bo u nas nędza i zastanawiam się czy można na tym zarobić gdybym zrobił stronkę o lotnictwie. Treścią byłyby przede wszystkim newsy z forów przetłumaczone przeze mnie na język polski z jakimś moim komentarzem. Czy to ma sens ? Czy to jest legalne w aspekcie praw autorskich? To co by odróżniało mnie od obecnej konkurencji to min ilość newsów na dzień.

Pewnie że legalne, przy każdym przetłumaczeniu dodaj źródło skąd pochodzi artykuł i tyle.


RE: strona o lotnictwie - czy to ma sens i jest legalne - rachman - 20-11-2017 16:14

Nie wiem czy to ma sens nie znam branży ale kopiuj wklej i podanie źródła - nie chroni Cię przed niczym. Prawa autorskie obowiązują koniec kropka. Wątpię by samo tłumaczenie miałoby coś zmienić ale nie mam pewności.
Kopiuj wklej z podaniem źródła to możesz robić jeśli licencja na to zezwala, jeśli autor wyraża na to zgodę, i inne parę przypadków. To nie są materiały prasowe więc kopiowanie czyichś tekstów podlegają ochronie - jeśli nie uzyskasz zgody autorów na wykorzystanie to mają prawo dochodzić swoich praw. Poczytaj o prawie cytatu - wygląda zupełnie inaczej niż Ci się chyba wydaje.


RE: strona o lotnictwie - czy to ma sens i jest legalne - bartheez - 20-11-2017 16:33

Przerób cały artykuł, inspiruj się tylko tym co przetłumaczysz i tyle.


RE: strona o lotnictwie - czy to ma sens i jest legalne - Captain - 20-11-2017 17:19

(20-11-2017 16:14)rachman napisał(a):  Nie wiem czy to ma sens nie znam branży ale kopiuj wklej i podanie źródła - nie chroni Cię przed niczym. Prawa autorskie obowiązują koniec kropka. Wątpię by samo tłumaczenie miałoby coś zmienić ale nie mam pewności.
Kopiuj wklej z podaniem źródła to możesz robić jeśli licencja na to zezwala, jeśli autor wyraża na to zgodę, i inne parę przypadków. To nie są materiały prasowe więc kopiowanie czyichś tekstów podlegają ochronie - jeśli nie uzyskasz zgody autorów na wykorzystanie to mają prawo dochodzić swoich praw. Poczytaj o prawie cytatu - wygląda zupełnie inaczej niż Ci się chyba wydaje.


Mało prawdopodobne aby autorzy tamtych zagranicznych artykułów dotarli do jego polskojęzycznej strony, ale nawet jeśli to nie wyobrażam sobie aby ktokolwiek miał mu robić problemy - jeśli poda źródło to raczej będą mu wdzięczni za promocję/reklame ich strony.


RE: strona o lotnictwie - czy to ma sens i jest legalne - rachman - 20-11-2017 18:51

(20-11-2017 17:19)Captain napisał(a):  
(20-11-2017 16:14)rachman napisał(a):  Nie wiem czy to ma sens nie znam branży ale kopiuj wklej i podanie źródła - nie chroni Cię przed niczym. Prawa autorskie obowiązują koniec kropka. Wątpię by samo tłumaczenie miałoby coś zmienić ale nie mam pewności.
Kopiuj wklej z podaniem źródła to możesz robić jeśli licencja na to zezwala, jeśli autor wyraża na to zgodę, i inne parę przypadków. To nie są materiały prasowe więc kopiowanie czyichś tekstów podlegają ochronie - jeśli nie uzyskasz zgody autorów na wykorzystanie to mają prawo dochodzić swoich praw. Poczytaj o prawie cytatu - wygląda zupełnie inaczej niż Ci się chyba wydaje.


Mało prawdopodobne aby autorzy tamtych zagranicznych artykułów dotarli do jego polskojęzycznej strony, ale nawet jeśli to nie wyobrażam sobie aby ktokolwiek miał mu robić problemy - jeśli poda źródło to raczej będą mu wdzięczni za promocję/reklame ich strony.
A on pytał czy ktoś da radę go namierzyć czy pytał czy jest to legalne... Idea


RE: strona o lotnictwie - czy to ma sens i jest legalne - t72 - 20-11-2017 19:29

jeśli chodzi o teksty z forum to najczęściej są to dyskusje mające po kilka kilkanaście postów, których nie da się tylko skopiować (i przetłumaczyć). Musi być jakieś opracowanie, kompilacja, redakcja itp


RE: strona o lotnictwie - czy to ma sens i jest legalne - patttson - 20-11-2017 19:48

Więc raczej luz Wink