Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
DROPSHIPPING, czyli sklep internetowy bez inwestycji - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: DROPSHIPPING, czyli sklep internetowy bez inwestycji (/Temat-DROPSHIPPING-czyli-sklep-internetowy-bez-inwestycji-151301)

Strony: 1 2


DROPSHIPPING, czyli sklep internetowy bez inwestycji - kniew - 04-10-2017 18:06

To już mój kolejny dziennik, kto nie czytał to zapraszam:
PASYWNE zarabianie na własnych stronach - od 0 do 5000zł/mc w pół roku!
Cel udało mi się częściowo zrealizować, tzn. 5tys zł zostało osiągnięte ale niestety nie jest to jeszcze stały i pasywny zarobek Smile
Kolejnym krokiem do tego aby utrzymywać się tylko z internetów jest sprzedaż w modelu dropshipping!
W tym dzienniku opiszę jak zaczynam od zera, z dwoma nowymi projektami. Sklepy będą w dwóch niezwiązanych z sobą niszach i oparte o różne metody promocji. Szczegóły poniżej Smile

Bez inwestycji?
Dropshipping ma wiele zalet: nie musimy inwestować kilku/klikunastu/kilkudziesięciu tysięcy w towar, nie interesuje nas później jego magazynowanie oraz wysyłka. Dzięki temu wydatki można ograniczyć do zakupu domeny, hostingu i pozyskania ruchu.
Jednak nie obędzie się bez wad - przede wszystkim trzeba się liczyć z mniejszą marżą i dużą konkurencją.
Przeglądając oferty hurtowni reklamujących się jako stricte dropshippingowe często można odnieść wrażenie, że nie szukają partnerów tylko jeleni, wciskając towar 10-20% drożej niż jest dostępny w zwykłych sklepach internetowych dla klienta końcowego.

SKLEP #1
Kanały sprzedaży (kolejność nieprzypadkowa):
1.Facebook + FB Ads
2.AdWords
3.Allegro i OLX
4.Google - SEO[/size]

Skrypt: prestashop

W sumie będzie około 100 produktów, do każdego trzeba zrobić unikalny opis + dodać kilkadziesiąt wpisów na bloga.
Na początek głównym źródłem ruchu będą dwa fanpage i płatne reklamy. Aktualnie:
[Obrazek: hXCrmV0.png]
[Obrazek: WbDSs7e.png]
Niestety nie posiadam żadnego zaplecza więc muszę zebrać materiały i jakoś zautomatyzować postowanie.
Pozycjonowanie na razie ograniczam tylko do optymalizacji treści.


SKLEP #2
Kanały sprzedaży:
1.Allegro

Skrypt: wordpress + woocommerce

W tym przypadku plan jest dużo prostszy. Cała sprzedaż będzie oparta tylko na allegro: czyli dodać 20-25 aukcji, ustawić automatyczne ponowne wystawienia i tylko odpisywać na wiadomości Smile Strona w zasadzie tu nie jest jakoś szczególnie potrzebna ale będzie to wyglądać bardziej profesjonalnie a przy okazji może ktoś zakupu dokona pomijając prowizję dla allegro Smile

Niszę już przetestowałem wystawiając jedną aukcję na próbę, o to efekty:
[Obrazek: 7XC36eE.png]
OBRÓT: 792zł
ZYSK: 516zł


KOLEJNA AKTUALIZACJA ZA TYDZIEŃ Smile
Jeśli macie jakieś pytania lub własne spostrzeżenia/doświadczenia związane z dropshippingiem; zapraszam do dyskusji Smile


RE: DROPSHIPPING, czyli sklep internetowy bez inwestycji - radmatuszewski - 04-10-2017 23:24

Jak wygląda sytuacja z DG przy dropshippingu?


RE: DROPSHIPPING, czyli sklep internetowy bez inwestycji - kniew - 05-10-2017 12:46

@[radmatuszewski], oczywiście jest konieczna. Najlepiej na zasadach ogólnych i będąc płatnikiem vat. Jeśli wszystkie płatności będą spływały na konto to nie jest wymagana kasa fiskalna - fakturę można wydrukować i wysłać mailem do klienta lub przesłać do hurtowni aby zamieścili w paczce w wersji papierowej.


RE: DROPSHIPPING, czyli sklep internetowy bez inwestycji - Czaq - 05-10-2017 14:12

Trzymam kciuki! Smile


RE: DROPSHIPPING, czyli sklep internetowy bez inwestycji - Miedziany - 05-10-2017 14:58

Ciekawie będzie Big Grin Obserwuje i życzę powodzenia Big Grin


RE: DROPSHIPPING, czyli sklep internetowy bez inwestycji - Tomson - 09-10-2017 20:18

Dlaczego jeden sklep postawiłeś na prestashop a drugi na woocommerce Tongue?


RE: DROPSHIPPING, czyli sklep internetowy bez inwestycji - kniew - 09-10-2017 21:12

@[Tomson], przy sklepie z większym asortymentem numerem jeden jest zdecydowanie prestashop.

W przypadku drugiego sklepu, tak jak pisałem wcześniej, strona będzie tylko dodatkiem-wizytówką.


RE: DROPSHIPPING, czyli sklep internetowy bez inwestycji - Tomson - 09-10-2017 21:28

@[kniew], a możesz napisać jaka to branża produktów?


RE: DROPSHIPPING, czyli sklep internetowy bez inwestycji - TMH - 09-10-2017 22:31

Kniew podziwiam za wytrwałość w szukaniu nowych źródeł zarobku.
Będę śledził ! Big Grin


RE: DROPSHIPPING, czyli sklep internetowy bez inwestycji - jarunioo7 - 12-10-2017 08:56

Podziele się swoim doświadczeniem, może pomogę..

Na dropshippingu działałem około 2 lata temu startując i kończąc jednocześnie na Allegro. Wystawiłem około 100 aukcji, były to etui do telefonów które sprzedawałem po 15-20zł, a z aliexpress zamawiałem z tego co pamiętam za 1$. Plan miałem podobny co ty - dodać wszystkie aukcje, a później niech się samo kręci. Jednakże nie polecam w ogóle Allegro do dropshippingu (chociaż na pewno można zarobić niemałe pieniądze). Chodzi mi tutaj tylko o podejście klientów kiedy nagle sobie uświadomią, że muszą czekać około miesiąc na przesyłkę (mimo, że wszystko jak byk napisane w aukcji), będą Cię wyzywać od najgorszych póki tej paczki nie dostaną, na końcu wystawią negatywną opinię, założą spór na Allegro, a ty będziesz musiał zwrócić im pieniądze. Duża ilość negatywnych komentarzy + duża ilość sporów = zainteresowanie Twoją działalnością przez Allegro, nakładanie ograniczeń, a z czasem nawet i zawieszenie konta. Allegro nie jest miejscem przyjaznym dla sprzedających niestety..

Jak po dwóch miesiącach obliczyłem ile zarobiłem, ilezwróciłem, ile z tego podatku, prowizji dla Allegro itd to wyszło mi... że zarobiłem niecałe 500zł w 2 miesiące Xpokerface Był to dla mnie dodatkowy zarobek bo skupiałem się na czym innym ale tyle co sie naczytałem bluzg na mój temat, codziennie kilkadziesiąt maili do odpisania itd - skończyłem z tym i nie chcę wracać hehe

Dlatego też polecałbym Ci skupić się na 100% tymi sklepami internetowymi, dopracować szczegóły, a później reklamować gdzie się da - serwisy społecznościowe, chwytliwe reklamy, portale ogłoszeniowe itd. A na SEO z tego co widziałem się znasz więc sobie poradzisz - zawsze to jakiś dodatkowy ruch z mało konkurencyjnych fraz Smile

(05-10-2017 12:46)kniew napisał(a):  @[radmatuszewski], oczywiście jest konieczna. Najlepiej na zasadach ogólnych i będąc płatnikiem vat. Jeśli wszystkie płatności będą spływały na konto to nie jest wymagana kasa fiskalna - fakturę można wydrukować i wysłać mailem do klienta lub przesłać do hurtowni aby zamieścili w paczce w wersji papierowej.

Jeśli swoją sprzedaż kierujesz do ludzi, a nie dla firm + Twój obrót jest mniejszy niż ~16 650 zł / msc to najlepszy według mnie jest ryczałt 3% + brak VAT. Fakturę możesz wystawiać bez podatku VAT. Domyślam się, że na zmiany już za późno ale według mnie temat wart przemyślenia.

______

Życzę oczywiście powodzenia, będę zaglądał co jakiś czas! Smile