Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Szkoła dla odrzutów z programem ponadgimnazjalnym ? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Szkoła (/Forum-Szkola-307)
+---- Wątek: Szkoła dla odrzutów z programem ponadgimnazjalnym ? (/Temat-Szkola-dla-odrzutow-z-programem-ponadgimnazjalnym-148905)



Szkoła dla odrzutów z programem ponadgimnazjalnym ? - thedevcritic - 07-07-2017 17:48

Cześć Big Grin
Znacie jakieś szkoły lub ośrodki wychowawcze o dobrym poziomie dla młodzieży, która przykładowo boryka się z problemami o podłożu psychologicznym jak depresja, schizofrenia, trauma, dla osób które z różnych powodów nie udało się ukończyć normalnie szkoły zostały wyrzucone, powtarzały klasę. Mam na myśli szkoły, które dają szanse jednostką które chciałyby ukończyć normalną dzienną szkołę i zdać maturę.
Idę teraz do 3 klasy technikum, gdzie uczęszcza najgorszy element w mieście, jestem na kierunku który mnie nie interesuje facepalm mimo to, że nic nie robię mam dość dobre stopnie, wygrywam konkursy językowe i jestem najlepsza z matematyki.
Wyrzucili mnie z "dobrego liceum" przez nie chodzenie do szkoły było to spowodowanie depresją Sad. Problem polega na tym, że cała klasa chcę mnie zniszczyć, mocne wyzwiska są na porządku dziennym 4 , wszystko prawdopodobnie przez to że postawiłam się dziewczynie która wyśmiewała się ze mnie na lekcji. Karyny nabuntowały całą klase przeciwko mnie i jeszcze szantażują osoby które się do mnie odezwą Angry (ulubienice nauczycieli) a chłopaki tzn.seby im przyklaskują, pewnie dlatego że są urodziwe, piją, palą i chodzą na imprezy. Myślałam żeby przepisać się do innego technikum, ale jest to dość małe miasto i obawiam się że mam nikłe szanse przez zapełnione klasy i zaległości które musiałabym nadrobić pomijając liceum gdzie na pewno mnie nie zechcą smutny myślałam o szkole w innym mieście i mieszkaniu w internacie lub o liceum zaocznym (ale podobno nie da się w tej szkole niczego nauczyć). Nie wiem czy wytrzymam jeszcze dwa late w tej szkole Undecided Jak myślicie są takie gdzieś takie szkoły i byłaby możliwość sie przepisać czy takie szkoły tylko w stanach Big Grin ? Idea


RE: Szkoła dla odrzutów z programem ponadgimnazjalnym ? - kn10 - 07-07-2017 18:05

Zawsze przyjmie Cie szkola prywatna tzw. Spoleczna. Wiaze sie to z kosztem paru stowek miesiecznie i pewnie zmiana pkt. Zamieszkania ale pozbawi Cie problemu i da mozliwosc chodzenia do normalnej szkoly. Poziom nauki jest zazwyczaj wysoki.

Dodatkowo w zaleznosci od wieku mozesz ruszyc do szkoly wieczorowej, czyli takiej ktora wyrowna Twoj poziom nauki, da zdac mature.

W wiekszych miastach jak np. Warszawa nie powinno byc z tym zadnego problemu


RE: Szkoła dla odrzutów z programem ponadgimnazjalnym ? - Samsonov - 07-07-2017 19:04

Ja na swoim przykladzie (czyt. Warszawa) moge polecic CKU (Centrum Ksztalcenia Ustawicznego). W Warszawie jest 7-8 takich placowek (A przynajmniej bylo jakies 3lata temu jak sie interesowałem tym). Nie wiem jak ma się sytuacja w innych miastach z CKU.. Ale jesli masz mozliwosc to idz tam Smile Dodatkowo jak bedziesz zainteresowana to organizuja kursy na wybrany zawod. Masz wtedy skonczone LO z szansa podejscia do matury oraz kurs zawodowy z egzaminem na koniec tak jak w technikum Wink Ok, zbyt madrzy ludzie tam nie chodza (a przynajmniej ja tak trafilem) ale na pewno tez nie sa to takie karyny i sebixy jak wspomnialas powyzej Wink

PS. Dodatkowo mozesz wybrac sesje dzienna lub weekendowa. W dziennej bodajze sa 3 dni szkolne 8-16 a weekendy chyba 10-20 co drugi weekend. Ale tego juz nie pamietam wiec musialabys sobie sprawdzic.