Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
podatek - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+---- Dział: LeadMore (/Forum-LeadMore-396)
+---- Wątek: podatek (/Temat-podatek-146529)



podatek - kamil7154 - 19-04-2017 17:06

Witam, zlecilem wyplate na 60 zl, podatek z tego to 18% czyli w przyblizeniu 12 zl i co dalej? Mam isc do 20 dnia nastepnego miesiaca ( bo jeszcze nie przyszla ) do urzedu skarbowego i powiedziec. Witam przynioslem 18 zeta ? Niech ktos pomoze bo jestem blady w te klocki...


RE: podatek - KupięStrony - 19-04-2017 17:09

Możesz j3%ać te 60zł i nie zglaszać do us moim zdaniem. Raczej kontrola nie wpadnie, niewiem jak inni sądzą:>

Ale tak na przyszlosc:
Jak rozliczasz się na zasadach ogolnych (czyli za caly rok, nie co miesiąc) to wypelniasz pit36 (chyba) w nastepnym roku do konca kwietnia z zyskami za ten rok.
Jak bedziesz zarabial tak male kwoty, to mozesz wlasnie na zasadach ogolnych się rozliczać, ale to moje zdanie.


RE: podatek - rachman - 19-04-2017 18:04

Jak wypłata wpadnie na konto to bierzesz i wpłacasz zaliczkę na podatek do 20-tego kolejnego miesiąca w kasie urzędu lub przelewem na ich konto. Nr znajdziesz na stronie urzędu.


RE: podatek - kamil7154 - 19-04-2017 18:28

Rachman, i pisze cos w tytule " zaliczka za podatek imie nazwisko miesiac " czy jak ? A jak pojde do kasy yo mam powiedziec ze dostalem z neta i daje 18 zl podatku? Czy je**c to bo raczej nikt sie nie dowie?


RE: podatek - gucio12 - 19-04-2017 18:55

(19-04-2017 18:28)kamil7154 napisał(a):  Rachman, i pisze cos w tytule " zaliczka za podatek imie nazwisko miesiac " czy jak ? A jak pojde do kasy yo mam powiedziec ze dostalem z neta i daje 18 zl podatku? Czy je**c to bo raczej nikt sie nie dowie?

Według prawa, to musisz się rozliczyć z każdej zarobionej złotówki.

Teraz w większości banków przy przelewach masz opcje "PODATEK", klikasz, znajdujesz w liście odbiorców swój US i wpłacasz należny podatek (18%, kwota zaokrąglona), podajesz swój pesel (jeśli rozliczasz się na podstawie peselu, bo to jest Twój identyfikator) i uzupełniasz wtedy okres rozlcizenia również. (zarobiłeś w kwietniu, to okres rozliczenai dajesz 20 maj)


RE: podatek - Koja - 19-04-2017 19:39

@[kamil7154] tutaj masz fajny temat - http://zarabiam.com/Temat-Poradnik-Ryczalt-8-5-jak-sie-rozliczac-tym-sposobem-krok-po-kroku-115201


RE: podatek - kamil7154 - 19-04-2017 20:09

Dzieki ;* pozdrawiam ;3 najlepsi forumowicze na swiecie, jak kiedys bede milionerem to sie podziele xD


RE: podatek - rachman - 19-04-2017 20:27

W kasie masz wzory zazwyczaj na tablicy jak wypełnić albo kasjerka Ci podpowie. Przez net to wchodzisz ale nie w zwykłe przelewy a przelewy do US. Wtedy nie ma za bardzo tytułem tylko wypełniasz formularz w taki sposób że wybierasz rok, miesiąc, a jak będzie tytułem to też wypełnisz najwyżej - patrz na podpowiedzi albo zerknij w sieci kiedyś widziałem różnych banków screeny jak wypełniać formularz.
Musisz wiedzieć najważniejsze że nie robisz zwykłego przelewu tylko są osobne jakby do tego rodzaje przelewów - banki mają do ułatwienia specjalne do urzędów skarbowych i zus-u.


RE: podatek - P1T3K - 19-04-2017 21:09

A kwota wolna od podatku? Przecież jest prawo, że nie musisz płacić, jeśli nie przekroczysz 3091 zł w ciągu roku. Teraz chyba podwyższyli do 6000 zł jakoś. Nie jestem pewny.


RE: podatek - rachman - 19-04-2017 21:35

Kwota wolna - jak jej nie przekroczy to dostanie zwrot wpłaconego podatku... Nie wiemy czy autor tematu ma inne dochody, czy już jej nie przekroczył itd. Nie ma co gdybać pytał o płacenie zaliczek to info otrzymał, a jakby coś to:

https://www.e-pity.pl/kwota-wolna-od-podatku-2017-kalkulator/

Cytat:... osoby, które samodzielnie wpłacają zaliczki na podatek stosować mogą wyłącznie w trakcie roku kwotę zmniejszającą w wartości 556,02 zł. W efekcie obowiązek płacenia zaliczek na podatek powstanie u nich po przekroczeniu kwoty 3089 zł.