Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Co wybrać Tabata czy HIIT??? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Co wybrać Tabata czy HIIT??? (/Temat-Co-wybrac-Tabata-czy-HIIT-144473)



Co wybrać Tabata czy HIIT??? - PaidMoney - 19-02-2017 22:15

Witam
Planuje zadbać trochę o siebie i schudnąć te 5kg, a później chce przejść na dietę o dodatnim bilansie kalorycznym, aby nabrać trochę masy mięśniowej Big Grin
Lecz nie wiem co będzie skuteczniejsze Tabata czy interwał.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam Wink


RE: Co wybrać Tabata czy HIIT??? - averegen - 19-02-2017 22:17

Musisz miec baaardzo dobra kondyche. Lepsze hiit bo tabata jest dla prawdziwych hardcorow


RE: Co wybrać Tabata czy HIIT??? - geraxon - 19-02-2017 22:18

Najpierw masa, potem rzeźba Tongue Nie ma sensu teraz zrzucać jeśli chcesz robić masę


RE: Co wybrać Tabata czy HIIT??? - PaidMoney - 20-02-2017 07:05

@[averegen] Co prawda nie testowałem tej Tabaty jeszcze ale na YT oglądałem i nie wyglądało to na zabójcze ćwiczenia, ale to pewnie zależy jakie ćwiczenia się wybierze

@[geraxon] słyszałem o tym ale lepiej będę się czuł zrzucając ten bebech, a dopiero masówka jakościowa Xd


RE: Co wybrać Tabata czy HIIT??? - Begrezen - 20-02-2017 12:41

(20-02-2017 07:05)PaidMoney napisał(a):  ale na YT oglądałem i nie wyglądało to na zabójcze ćwiczenia,
jeśli jesteś chudy to izi ćwiczenie, ale jak jesteś grubaskiem to sam zobaczysz jak długo wytrzymasz impreza


RE: Co wybrać Tabata czy HIIT??? - PaidMoney - 20-02-2017 13:39

@[Begrezen] Otyły to ja nie jestem ale ostatnio siedząc rok na du*ie trochę przybyło no i forma spadła Sad kiedyś biegalem bez problemu kilkanaście kilometrów teraz kilometr i wymiękam Big Grin
Ogólnie mierze 181cm wysokości no i 74kg chciałbym zrzucić trochę tego fatu i po tym mocna dieta na masę Big Grin


RE: Co wybrać Tabata czy HIIT??? - Makabrycy - 21-02-2017 14:11

idz na crossfit albo jakiś trening funkcjonalny, tam dostaniesz wszystko od tabaty, po sztange Smile


RE: Co wybrać Tabata czy HIIT??? - PaidMoney - 21-02-2017 20:50

Wziełem i spróbowałem zrobić tą tabatę, ale muszę przyznać że okropnie jest ciężka w wykonaniu, a 8 rund i tak nie zrobiłem tylko 7 i nie mogłem wstać z dywanu Big Grin

Tak czy siak wybieram HIIT-A ponieważ spala więcej kalorii, a tabatę również zastosuje, ale w przyszłości ponieważ poprawia wydolność tlenową jak i beztlenową, więc chyba się przyda Big Grin

Ps; przy tej tabacie naprawdę można kipnąć jak się weźnie jakoś dobrą przedtreningówkę albo jakiś mocny spalacz :/

@[Makabrycy] Mam bardzo daleko klub crossfit, podobnie też jest z tym treningiem, mam w okolicy tylko siłownie żadnych takich klubów


RE: Co wybrać Tabata czy HIIT??? - szy1sw - 21-02-2017 21:29

A dieta Low carb, czy lchf(moim zdaniem najskuteczniejsza), czy cbl, czy normalna na ujemnym bilansie? Rozpisz swój ogólny tydzień treningowy Smile
7na 8rund to przecież świetny wynik(o ile ćwiczyłeś całe ciało, np krokodylki, a nie pseudo-tabatę z yt, gdzie każda seria to inna partia)

A co do teorii pierw masa, potem rzeźba, to jest błędna. Im mniej tłuszczu, tym więcej testosteronu, więc masa dobrej jakości potem idzie Smile

Powodzenia, mam nadzieję że dasz radę i później dalej będziesz ćwiczyć(ja niestety nie dałem rady i znów muszę się odchudzać :< )


RE: Co wybrać Tabata czy HIIT??? - Makabrycy - 22-02-2017 12:57

PaidMoney w takim razie proponuje ci zakupić kettle na początek 16kg na youtube popatrzeć jak się robi swingi i zacząć od tego, jak ci się spodoba to możesz sobie na szkolenie weekendowe pojechać i będziesz miał ogarnięte kettle. szczerze przyznam ze dla mnie to najlepsze do ćwiczenia.
co do diety wole paleo bowiem w paleo nie ma zbóż i nabiału a to główne czynniki szkodliwe dla naszego organizmu no i jeszcze cukier który trzeba kategorycznie odstawić. Nie jestem radykalnym jaskiniowcem nie jem tylko surowego mięsa chociaż zdarza się (tatar) ale przyznam ze dzięki temu wyprowadziłem swoje zdrowie na prostą Smile