Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Dziwne transakcje Allegro. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Dziwne transakcje Allegro. (/Temat-Dziwne-transakcje-Allegro-142728)

Strony: 1 2


Dziwne transakcje Allegro. - rekki - 10-01-2017 15:55

Dzisiaj podczas sprawdzania stanu konta w banku, natrafiłem na 2 dziwne płatności kartą. Dlaczego dziwne? Gdyż w opisie zapłaty występuje (w obu przypadkach) ten sam tytuł - PayU Allegro, ta sama data oraz ten sam numer (nie wiem dokładnie co to za numer).
Najdziwniejsze jest to, że w ostatnim czasie nie używałem karty do płacenia przez internet, a na Allegro nie mam nawet konta.

Do sedna, jest możliwość, aby w jakiś sposób sprawdzić za jakie konkretnie przedmioty zostały mi odjęte środki z konta, mając jedynie numer z tytułu?


Pozdrawiam Smile


RE: Dziwne transakcje Allegro. - xaxaxa - 10-01-2017 16:03

Numer transakcji lub inna informacje ktora tam sie znajduje i wyslac maila do allegro
A ile pożarło?


RE: Dziwne transakcje Allegro. - rekki - 10-01-2017 16:20

(10-01-2017 16:03)xaxaxa napisał(a):  Numer transakcji lub inna informacje ktora tam sie znajduje i wyslac maila do allegro
A ile pożarło?

Zauważyłem właśnie, że ten numer wyświetla mi się w płatnościach przy każdej zapłacie kartą na większą kwotę (np. na stacjach benzynowych).
Więc jedyna informacja jaką posiadam, to "PayU Allegro Poznań", nic więcej..

Pożarło 3 cyfrową kwotę Tongue


RE: Dziwne transakcje Allegro. - Assasinoo - 10-01-2017 16:40

Skontaktuj się jak najszybciej ze swoim bankiem, w celu zgłoszenia nieautoryzowanej transakcji. Zablokują tą kwotę i jeśli naprawdę nie Ty robiłeś zakupy na tym allegro, to pewnie dostaniesz pieniądze z powrotem.


RE: Dziwne transakcje Allegro. - rekki - 10-01-2017 16:42

(10-01-2017 16:40)Assasinoo napisał(a):  Skontaktuj się jak najszybciej ze swoim bankiem, w celu zgłoszenia nieautoryzowanej transakcji. Zablokują tą kwotę i jeśli naprawdę nie Ty robiłeś zakupy na tym allegro, to pewnie dostaniesz pieniądze z powrotem.

Transakcje były dokonane 2 dni temu, ale dopiero dzisiaj zostały zaksięgowane na stronie banku, więc raczej już nie zostaną zablokowane.


RE: Dziwne transakcje Allegro. - Assasinoo - 10-01-2017 16:45

Na pewno możesz jeszcze reklamować te transakcje, najczęściej jest na to do kilku miesięcy. Musisz się skontaktować z bankiem, jeśli chcesz mieć szanse na zwrot tych pieniędzy.


RE: Dziwne transakcje Allegro. - Itachi198 - 10-01-2017 17:13

Miałem podobną sytuację, z konta korzystam tylko ja, komputer zahasłowany, a znikło z konta 23zł z hakiem Sad


RE: Dziwne transakcje Allegro. - rekki - 10-01-2017 17:23

(10-01-2017 17:13)Itachi198 napisał(a):  Miałem podobną sytuację, z konta korzystam tylko ja, komputer zahasłowany, a znikło z konta 23zł z hakiem Sad

Sprawa wyjaśniona?


RE: Dziwne transakcje Allegro. - rachman - 10-01-2017 17:28

Reklamacja do banku i czekać. To że zatwierdzone to nic nie zmienia - nie masz obowiązku sprawdzać co godzina historii konta. Jest jakiś tam okres na reklamację. Bez formalnego złożenia reklamacji o kasie zapomnij.


RE: Dziwne transakcje Allegro. - rekki - 10-01-2017 18:31

Informacja zgłoszona do banku, jutro mam otrzymać jakieś konkretne informacje odnośnie tych transakcji.
Dzięki za szybkie odpowiedzi Smile

Dam znać jak się to skończy.