Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Nieletni, allegro i urząd skarbowy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Nieletni, allegro i urząd skarbowy (/Temat-Nieletni-allegro-i-urzad-skarbowy-136821)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Nieletni, allegro i urząd skarbowy - themate0 - 11-08-2016 09:16

kiedyś księgowała mi opowiadała jak ludzie zgłaszają własnych sąsiadów do urzędu skarbowego, to aż w głowie się nie mieści Lol

a co dopiero konkurencja na allegro Lol

http://www.slupca.pl/wp-content/uploads/2013/07/donosze.jpg
google.pl Tongue


RE: Nieletni, allegro i urząd skarbowy - Verb22 - 11-08-2016 13:30

jak można sprzedawa na allegro? Tam sprzedaje szajka zlodzieji i oszustow i donosicieli. juz lepiej na ebayu czy amazon


RE: Nieletni, allegro i urząd skarbowy - jarunioo7 - 11-08-2016 15:36

Zazdrosny sąsiad / znajomy ? Serio ? Xpokerface

Nie piszcie głupot. Sam prowadze działalność gospodarczą i uj mnie strzela jak widze jakiegoś gimbusa, który zaniża ceny bo nie płaci tak jak już wspomniał Maurycy zusu i podatków. Na niejednej aukcji takiego gimbusa widziałem jeszcze dopiski typu "100% legalnie / Najniższe ceny na allegro / Lepiej niż u konkurencji" facepalm

Koszta dla mnie co miesiąc: 19% z czystego zysku + ZUS ~450zł.
Koszta dla ryzykującego gimbusa: tylko koszt zakupionego towaru lub tak jak w tym przypadku czas poświęcony na zdobywanie przedmiotów w grach

Wy byście się nie wkurzyli? Takie osoby psują zarobek firmom i jestem na 99% pewien, że to właśnie konkurencja napisała do Ciebie tego maila.

Konsekwencje?

Jeśli nie wycofasz się ze sprzedaży na allegro to osoba, która wydrukowała ten "donos" i wysłała Ci w załączniku najprawdopodobniej wyśle go do twojego urzedu skarbowego. Skoro pofatygowała się uzupełnić donos twoimi danymi i go wydrukować to co mu szkodzi zapakować go w koperte i wysłać?

W najgorszym wypadku będziesz mieć do czynienia z urzedem skarbowym bo nie rozliczałeś się z zarobionych pieniędzy + nie masz działalności (nikogo nie obchodzi, że nie możesz prowadzić działalności bo jesteś niepełnoletni).

Skąd na donosie twoje dane?

Z allegro Xpokerface Wystarczy, że konkurencja zakupi u Ciebie jeden produkt to przy płatności wyświetlą jej się twoje dane.

Sam dostałem kilka maili od konkurencji bo idioci nie sprawdzili nawet, że konto na allegro jest firmowe beka


RE: Nieletni, allegro i urząd skarbowy - Jaskoo - 11-08-2016 16:17

@jarunioo7
Żeby to stwierdzić, trzeba byłoby zobaczyć jakie dane były w otrzymanym dokumencie - być może ich część wykraczała poza to co moglibyśmy otrzymać z allegro. Moim zdaniem taka zagrywka danej osoby ma podłoże znajomości osobistej, ale to nie ma żadnego znaczenia - niech będzie, że to konkurencja.
Jeżeli autor tematu chce to zapraszam na priv, a sprawdzę czy jest możliwość ustalenia prawdziwej tożsamości osoby, która to wysłała.

Też jestem przedsiębiorcą, prowadzę spółki w wielu krajach i pomimo wszystko ja jak najbardziej wspieram jakiekolwiek przejawy przedsiębiorczości w młodym wieku. Sam zaczynałem pierwsze "biznesy" mając 14 lat, nie wszystko było na tip top prawnie, ale dzięki temu teraz mając 20 lat osiągnąłem więcej niż większość ludzi osiągnie do końca życia. Jeżeli ktoś jak autor tematu ma 16 lat, próbuje zarabiać przy tym nikogo nie oszukując, to nie obwiniajmy go o to, że nie założył firmy (bo wiek mu na to nie pozwala) albo nie płaci zusu, który jest chorym wymysłem naszego kraju. Oczywiście nie zachęcam, żeby tak to kontynuować - trzeba działać legalnie, ale jeżeli ktoś zaczyna od zupełnego zera, to można mu dać trochę swobody, żeby jakoś zacząć.


RE: Nieletni, allegro i urząd skarbowy - mahuzz - 11-08-2016 16:28

Niestety zgodzę się z Jaskoo - no proszę, jakbyście mieli taką okazję w tym wieku to w dupie mielibyscie ZUS Wink teraz może myślicie inaczej, ale w tym wieku tak by było.


RE: Nieletni, allegro i urząd skarbowy - twardy - 11-08-2016 16:31

Nikt mu nie zabrania miec tego w dupie Wink Co nie zmienia faktu, ze ktos ma jego dane i nie zawaha sie ich wyslac.


RE: Nieletni, allegro i urząd skarbowy - g0rzki - 11-08-2016 17:07

Gadałem z trzema innymi użytkownikami allegro co mieli aukcje z tymi przedmiotami co ja i też powiedzieli, że ta sama osoba wysłała im pismo, że wyśle to do urzędu. Koleś, który nam to wysłał ma fejkowe dane. 0 kupien 0 sprzedaży tylko klika KUP TERAZ i nie płaci, żeby mieć nasze dane


RE: Nieletni, allegro i urząd skarbowy - twardy - 11-08-2016 17:31

No to moze taki troll (pozbycie sie konkurencji, moze nawet jedna z tych osob, z ktorymi gadales), co nie znaczy, ze koniec koncem na was nie doniesie, nic go to nie kosztuje.


RE: Nieletni, allegro i urząd skarbowy - mahuzz - 11-08-2016 17:37

Ale z drugiej strony, to ze ma fejk dane na koncie od straszenia, nie znaczy, że to troll. Gdybym był takim donosicielem, też bym nie kupował ze swoich danych.


RE: Nieletni, allegro i urząd skarbowy - jarunioo7 - 11-08-2016 17:38

(11-08-2016 16:28)mahuzz napisał(a):  Niestety zgodzę się z Jaskoo - no proszę, jakbyście mieli taką okazję w tym wieku to w dupie mielibyscie ZUS Wink teraz może myślicie inaczej, ale w tym wieku tak by było.

Człowiek uczy się na błędach Smile Ja też cenie osoby, które chcą zarobić na swoje wydatki tak jak autor tego tematu ale zawsze jest ryzyko w takim handlu. W takich sytuacjach można się dogadać z osobą, która ma firme (znajomy, ktoś z rodziny), dać mu np. % od zysku wzamian za podpięcie się pod jego firme. Zarobki mniejsze ale też mniejsze ryzyko.