Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Kazus 4 - przebiegły Kogi - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Kazus 4 - przebiegły Kogi (/Temat-Kazus-4-przebiegly-Kogi-13558)

Strony: 1 2


Kazus 4 - przebiegły Kogi - tyndyk23 - 14-09-2010 23:41

Witam,

Kazus nr 4 przed Wami Smile Stawka 4 reputy i wewnętrzna satysfakcja Smile


Prawo cywilne:

Pewnego dnia Kogi przytłoczony KRZYŻEM CODZIENNOŚCI ( nie ten sprzed Pałacu w Warszawie ) postanowił pojechać do Niemiec na popularną jumę. Upatrzył sobie piękne BMW 750 full wypas. Pooglądał ją chwilę wziął swoje PSP które miało mega bota i otwierało wszystkie auta. Wsiadł do samochodu i uciekł do Polski. Jeździł sobie jakiś czas aż tu nagle postanowił sprzedać to cacko. Zamieścił ogłoszenie w prasie i długo nie musiał czekać na kupca. Szczęśliwym nabywcą autka stał się Mariolars DupolarsSmile Mariolka zapłacił cenę, odebrał kluczyki i odjechał. Po 4 latach zgłosił się do niego jednak Niemiec któremu ukradziono auto i chciał żeby Mariolars mu je oddał. Biedny Mariolars przedstawił mu umowę kupna auta i wszystkie dokumenty dotyczące auta twierdząc że jest on właścicielem. Niemiec to samo - ICH jestem właściciel. I kto ma rację i dlaczego?

Pytanie 1 : Kto i na jakiej podstawie jest właścicielem auta?

Nie chodzi mi o odpowiedzialność Kogiego - ten wątek jest pominięty. Proszę o odpowiedź jedynie na moje pytanie.


RE: Kazus 4 - przebiegły Kogi - Satan - 15-09-2010 05:56

Myślę że właścicielem tego cacka jest Niemiec >.< Jest właścicielem bo auto było kradzione a potem nielegalnie sprzedane Tongue
@Motorniczy
Powinno być "KoGi idzie na wiadro a Mariolka idzie płakać" Tongue


RE: Kazus 4 - przebiegły Kogi - MotorniczyTramwaju - 15-09-2010 06:21

Wedlug mnie wlascicielem jest Niemiec, poniewaz nie sprzedawal auta, lecz zostalo ukradzione. Auto poszlo do dalszego obrotu, lecz jest kradzione, a wlasciciel ma do niego prawo, nawet jak jest przerejestrowane Tongue KoGi idzie pod krzyz a Mariolka idzie plakac. Tongue


RE: Kazus 4 - przebiegły Kogi - paskur - 15-09-2010 08:36

Wydaje mi się, że według polskiego prawa właściciel będzie Mario, bo minęło już dużo czasu, przedstawił mu umowę kupna auta i wszystkie dokumenty dotyczące auta Big Grin.



Niemiec to samo - ICH jestem właściciel. - rozwaliło mnie Big Grin


RE: Kazus 4 - przebiegły Kogi - Leopard - 15-09-2010 10:11

Według mnie to auto wciąż nalezy do niemca, bo nikt nie podpisał z nim umowy o kupnie, a zostało ono skradzione.


RE: Kazus 4 - przebiegły Kogi - tyndyk23 - 15-09-2010 10:28

Konkurs nadal nie rozwiązany. Czas na rozwiązanie daję Wam do godziny 24 jutro tj 16 września 2010 roku. Jeżeli dzisiaj do godziny 15 nie będzie odpowiedzi podam podpowiedź , jednocześnie stawka 4 reputów spadnie do 2 reputów Smile


RE: Kazus 4 - przebiegły Kogi - MeTonaTOR - 15-09-2010 12:15

Z tego co czytalem to teraz polak jest jego własciciele, bo ma dowody kupna auta, a niemiec go oszukal bo niepowiedzial ze jest kradione. Moja Odpowiedz: POLAK


RE: Kazus 4 - przebiegły Kogi - tyndyk23 - 15-09-2010 12:38

Mentonator widzę że nie przeczytałeś dokładnie treści.


RE: Kazus 4 - przebiegły Kogi - Boonys - 15-09-2010 14:23

Cóż,a może Niemiec też ukradł samochód komuś innemu?
Moja odp.Samochód należy do Włocha o.O


RE: Kazus 4 - przebiegły Kogi - Jumper002 - 15-09-2010 15:01

właścicielem auta jest napewno Niemiec, dlatego, że akt sprzedaży auta, które zostało skradzione jest nieważny