Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Scrapery - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pytania i Problemy dotyczące SEO (/Forum-Pytania-i-Problemy-dotyczace-SEO-400)
+--- Wątek: Scrapery (/Temat-Scrapery-133630)



Scrapery - jarunioo7 - 24-05-2016 22:34

Witajcie. Mam pytanie odnośnie scrapowania różnych stron.

W jeden dzień zescrapujemy 1000 postów z innego bloga / strony. Posty pojawiły się w wyszukiwarce po wpisaniu site:domena.

Dzień w dzień praca nad stroną, zmienianie opisów na autorskie (po prostu trzeba się czymś wzorować), dodawanie tagów, optymalizacja itd.

Czy to że posty zostały najpierw zescrapowane, a później edytowane ma wpływ na pozycję?


RE: Scrapery - Mikey - 24-05-2016 22:51

Znajomy podmienił same linki i pozycja spadła o wiele pozycji w dół, więc według mnie ma to wpływ na pozycję...


RE: Scrapery - daniel42na - 24-05-2016 22:52

To zależy, czy zaindeksowane zostaną jeszcze skopiowane posty, czy już te autorskie. Jeśli skopiowane to kontent zostanie uznany za copycontent, czyli lipa.
Najlepiej nie publikować bezpośrednio skopiowanych wpisów, nie wiem z jakich narzędzi korzystasz ale wordpress umożliwia wstawienia posta jako "draft", czyli na takiej zasadzie, że masz go jedynie w panelu i po edycji możesz opublikować na stronie.
Jeśli masz jakiegoś ograniczonego scrapera to skopiuj posty i zaraz potem zmień ich status na "draft", następnie edytuj i opublikuj już jako własne.


RE: Scrapery - jarunioo7 - 26-05-2016 01:30

Dzięki wielkie za rozwianie wątpliwości! Na pewno skorzystam z opcji szkiców jak wspomniał Daniel albo z postów prywatnych Smile