Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
E-Papierosy i liquid 0 - czy są zdrowe - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: E-Papierosy i liquid 0 - czy są zdrowe (/Temat-E-Papierosy-i-liquid-0-czy-sa-zdrowe-131577)

Strony: 1 2


E-Papierosy i liquid 0 - czy są zdrowe - mikolaj90 - 09-04-2016 13:44

Hejka. Jak jest z e-papierosami? Paląc liquid 0 szkodzimy sobie czy nie? Bo w tych liquidach na pewno jest jakaś chemia. I czy to prawda, że woda gromadzi się w płucach czy coś takiego? Pozdrawiam.


RE: E-Papierosy i liquid 0 - czy są zdrowe - thomasward - 09-04-2016 13:51

Liquidy 0 nie są zdrowe, ale nie są bardzo szkodliwe. Kawa czy herbata jest bardziej szkodliwa (o ile odpowiednio dbasz o swojego e-papierosa). Co do wody w płucach - to prawda, trochę jej tam zostaje, ale to też kwestia na jakim sprzęcie vapujesz oraz jakie liquidy do niego tankujesz. Generalnie to nie jest wielki problem, większość z tej wody wyrzucasz na zewnątrz w postaci kaszlu. Z ciekawostek - jak ktoś często ma suche kaszle to przy bardzo częstym vapowaniu może poczuć nawet ulgę przy odkaszliwaniu Wink A liquidy generalnie składają się z glikolu, gliceryny oraz aromatu (są bardzo różne), czasem więcej jakiejś chemii, ale takich nie polecam. Ogólnie - glikol i gliceryna są znane ludzkości od stuleci i nieszkodliwe, tak samo jak większość aromatów.

Skracając - vapuj na dobrym sprzęcie, uważaj na grzałki, korzystaj tylko ze sprawdzonych liquidów i nie będziesz miał kłopotów zdrowotnych. Pozdrawia niepełnoletni właściciel bardzo dobrego boxa, vapujący sporadycznie tylko zerówki. Smile


RE: E-Papierosy i liquid 0 - czy są zdrowe - mikolaj90 - 09-04-2016 13:55

Dobry e-papieros ile kosztuje? Przyjmuję zasadę w życiu, że wolę wyłożyć dużo a mieć dobry sprzęt Smile W jakich cenach one są? Oraz jakie są najlepsze liquidy?

Dzięki za informację.


RE: E-Papierosy i liquid 0 - czy są zdrowe - thomasward - 09-04-2016 14:00

U mnie znajomy ze zniżkami składał i ręcznie mi grzałki robi po znajomości, złożył mi moda za 360 zł ze zniżką w e-dymie 18% i jest świetny. Generalnie - z najtańszych sensownych to gimbusiarski iJust 2, choć słabo oddaje smak i się szybko psuje. Z porządnych - spytaj się na jakimś vapeforum o boxa, dobre zaczynają się koło 200 zł. Co do liquidów - możesz je kupować, albo sam robić. Kupowane są pewne i dobre, ale w cholerę drogie. Polecam robić sam, kupujesz bazę i aromat, mieszasz w sanitarnych warunkach, odstawiasz na kilka dni i masz tani liquid.


Jedyny problem to ustawa, która wchodzi w życie 20 maja 2016 roku. Po tym czasie nie kupisz dobrego boxa, bo ich zakażą, ani nie kupisz bazy i aromatu na liquid w dużych ilościach, przez co robienie liquidów samemu nie ma sensu. Radzę się pospieszyć. Wink


RE: E-Papierosy i liquid 0 - czy są zdrowe - AikidoPL - 09-04-2016 18:33

Najlepiej rzucić całkowicie Big Grin


RE: E-Papierosy i liquid 0 - czy są zdrowe - MickeyHuntr - 09-04-2016 18:38

Co do wody, to bujda, liquidy nie zawierają w sobie żadnej wody, a glikol propylenowy Smile Też niedługo będę musiał zrobić mały upgrade, co prawda baterię mam w miarę dobrą (spinner 2 z regulowanym napięciem), ale grzałka jest tak niskiej jakości, że po kilku dniach od zakupu już nie oddaje smaku Sad


RE: E-Papierosy i liquid 0 - czy są zdrowe - thomasward - 09-04-2016 18:48

Z wodą to nie bujda, liquidy zazwyczaj jej nie zawierają, ale osadza się ona na grzałce. Niemniej jednak - serio, to nic groźnego. Czasem nawet pomaga. Wink

A co do grzałek - rób je ręcznie!


RE: E-Papierosy i liquid 0 - czy są zdrowe - MickeyHuntr - 14-04-2016 21:21

(09-04-2016 18:48)thomasward napisał(a):  Z wodą to nie bujda, liquidy zazwyczaj jej nie zawierają, ale osadza się ona na grzałce. Niemniej jednak - serio, to nic groźnego. Czasem nawet pomaga. Wink

A co do grzałek - rób je ręcznie!
Wiesz, ludzie biorą inhalacje z ziół, czyli wdychają po prostu opary wody i jakoś nie mają problemu z osadzającą się wodą Tongue


RE: E-Papierosy i liquid 0 - czy są zdrowe - thomasward - 14-04-2016 21:28

Nie wiem jak to działa, ale trochę wody się osadza. Przynajmniej tak mi mówił znajomy lekarz, też vaper. Wink

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


RE: E-Papierosy i liquid 0 - czy są zdrowe - Takimyk - 14-04-2016 21:44

Wokół efajek jest dużo mitów, to jest spowodowane sporym lobby któremu nie na rękę jest to że ludzie przestają jarać szlugi, a jak łatwo się domyślić ludzie Ci mają gigantyczne fundusze i taki rynek EP z góry jest na przegranej pozycji. Dla polityków też to jest nie na rękę, przecież z papierosków mają spore wpływy a z takich EP tylko VAT, więc jest problem bo pieniążki uciekają, chociaż z tego co słyszałem to chcą EP podciągnąć pod TYTOŃ, jeb&^&%.4

Ja Wam powiem jedno, 3 lata temu rzuciłem palenie (paliłem od 6 podstawówki nałogowo), a jarałem bardzo dużo bo paczkę czerwonych lm na dzień, doszło do tego że miałem non stop zatkany nos, kaszlałem, miałem flegmę a czasem krew mi leciała, co w wieku 25 lat (wtedy) nie rokowało za ciekawie.
Udało mi się przerzucić na efajka i pomimo tego całego pier_)*#* polityków i opłacanych przez big tobacco lekarzy uważam to za najlepsze co mogłem zrobić, bo od nikosi jestem tak uzależniony że nie wytrzymam bez niej kilku dni i wiem że żadne gumy, czarodziejskie plasterki czy inne ticktaki nie pomogłyby mi równie dobrze. Skąd ? Bo już nie raz rzucałem palenie przy pomocy takich wynalazków i prędzej czy później wracałem do kopcenia. Przy efajku mam teraz na szlugi totalnie webane Smile wręcz drażni mnie smród papierosów. Wszelkie problemy wcześniej wymienione zniknęły, czuje się o wiele lepiej, nałóg mogę zaspokoić a z nikotyną zszedłem do 3mg (coś ala super, super, super light) i co najważniejsze nie słucham pier^&^%* polityków, tylko samego siebie, bo widzę rozniecę i nie potrzebuje zaleceń żadnego barana który mi będzie mówił co dla mnie jest lepsze.

Także jak chcecie wierzyć w "wodę w płucach" i "kaktusy w gaciach" to wierzcie, wasza sprawa, tylko pamiętajcie że mózgi macie k%$@ od myślenia !

Piona, właśnie puszczam buszka z Balroga ! Cool