Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Chcę założyć działalność - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Chcę założyć działalność (/Temat-Chce-zalozyc-dzialalnosc-130459)



Chcę założyć działalność - ponczek_zbk - 14-03-2016 15:45

Witam, mam pewien plan na zarobek na sex czacie SMS i ezoteryczne porady SMS
i chciał bym zarejestrować się w serwisie cashbill.pl ale tam do rejestracji jest potrzebna własna działalność lecz nie mam wiele pojęcia na ten temat, czy jest osoba która pomoże? czy zakładać działalność czy jest inna możliwość ? czy można w takim przypadku starać się o dofinansowanie? jak to wszystko działa? Czy warto? z góry dziękuje za pomoc Smile życzę miłego dnia i dużych zarobków


RE: Chcę założyć działalność - jarunioo7 - 15-03-2016 14:36

Wszystko zależy od tego ile zarabiałeś / ile jesteś w stanie zarobić na tym swoim sposobie. Łapiesz sie na niższy ZUS, jesteś osobą początkującą więc pomyśl sobie, że twoje stałe opłaty co miesiąc to 600-700 zł.

Według mnie nie opłaca się zakładać firmy jeśli nie zarabiasz conajmniej 2 tyś / msc. Co do cashbilla to wiem, że nie współpracują z osobami, które nie posiadają działalności gospodarczej..

Założenie firmy to tak na prawdę dwa dni. Wszystko za darmo.

O jakieś dofinansowanie na rozwój firmy niby mógłbyś się starać ale to trzeba pisać biznesplany, składać wnioski i długo czekać. Powodzenia.


RE: Chcę założyć działalność - rachman - 16-03-2016 01:33

Tego typu działalność podpada pod konieczność rejestracji DG. Jak chcesz legalnie działać i nie mieć z fiskusem problemów w razie wykrycia działalności to powinieneś ją zarejestrować a to czy jakaś firma Ci powie że musisz czy nie musisz mieć DG to nie ma znaczenia - ja trafiłem kiedyś na taką co mówiła mi ze nie muszę i oni tego nie wymagają... co z tego jak tego typu działania to typowe czynności spełniające definicję działalności gospodarczej. KIP mi to potwierdziło, US tak samo stwierdził że jak zacznę to ich wali co mówi jakaś tam firma. Prawo mówi wyraźnie i muszę liczyć się z konsekwencjami. Dlatego zrezygnowałem, póki co z takich (inna branża ale podobne działanie do Twoich).

Może zainteresuj się inkubatorami przedsiębiorczości czy jak to się zwie... albo podszkol się w wiedzy o prowadzeniu firmy i zatrudnij księgową bo dupniesz na podstawach. Czegoś zapomnisz i buba. W razie rejestracji DG 2 lata masz tzw. mały ZUS także koszty nie gigantyczne ale mimo to musisz już na wejściu mieć zaplecze by nie dokładać do interesu (chyba że możesz sobie pozwolić jakiś czas) bo fiskusa to wali czy Ty mając firmę zarabiasz na niej czy tracisz - fakt nie zarabiania/zarabiania mniej niż musiałbyś płacić podatków/ZUSów itd. nie zwalnia z obowiązku rejestracji DG Sad