Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Czy można tłumaczyć tekst z ang>pol i czy wykryje go google jako unikalną treść? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pozycjonowanie i Optymalizacja (/Forum-Pozycjonowanie-i-Optymalizacja-341)
+--- Wątek: Czy można tłumaczyć tekst z ang>pol i czy wykryje go google jako unikalną treść? (/Temat-Czy-mozna-tlumaczyc-tekst-z-ang-pol-i-czy-wykryje-go-google-jako-unikalna-tresc-126971)

Strony: 1 2


Czy można tłumaczyć tekst z ang>pol i czy wykryje go google jako unikalną treść? - WuJeKuBa - 08-01-2016 22:33

Witam Serdecznie! Czy mogę na swojego bloga dodawać artykuły tłumaczone z j. Angielskiego na Polski, aby Google patrzyło na to jako tekst unikalny? Czy niestety Google to również tłumaczy i szuka tego samego na innych stronach internetowych przez co możemy pożegnać się z dobrym pozycjonowaniem, a przede wszystkim "unikalną treścią"? Dajcie znać Wink Będę wdzięczny Wink


RE: Czy można tłumaczyć tekst z ang>pol i czy wykryje go google jako unikalną treść? - selfie - 08-01-2016 22:49

Dla Google tekst po angielsku przetłumaczony na Polski to zupełnie inna treść. Oczywiście o ile jest normalnie, składnie przetłumaczony.


RE: Czy można tłumaczyć tekst z ang>pol i czy wykryje go google jako unikalną treść? - WuJeKuBa - 08-01-2016 22:56

Nawet nie wiesz jak mi pomogłeś!! Teksty z Polskich stron trzeba zmieniać zdanie po zdaniu, aby google uznało to za tekst unikalny, a tutaj proszę droga na skróty! Big Grin Google Translate tłumaczy tak, że można ogarnąć o co chodzi tylko poprawić tekst, aby było prawidłowo, czytelnie i tyle (czasami to nawet poprawiać nie trzeba Big Grin). Czasami, gdy nie wiem o co chodzi to tylko, usuwam jedno zdanie i tyle, więc to jest MEGA uproszczenie. Dzięki za odpowiedź Wink

Pozdrawiam!


RE: Czy można tłumaczyć tekst z ang>pol i czy wykryje go google jako unikalną treść? - joseph - 08-01-2016 23:02

Gdzieś czytałem, że właśnie tłumaczenie przez translator i wrzucanie to lipa bo google to wykrywa.


RE: Czy można tłumaczyć tekst z ang>pol i czy wykryje go google jako unikalną treść? - selfie - 08-01-2016 23:05

(08-01-2016 23:02)joseph napisał(a):  Gdzieś czytałem, że właśnie tłumaczenie przez translator i wrzucanie to lipa bo google to wykrywa.

Dlatego napisałem, że o ile jest składnie i normalnie przetłumaczone.


RE: Czy można tłumaczyć tekst z ang>pol i czy wykryje go google jako unikalną treść? - WuJeKuBa - 08-01-2016 23:09

(08-01-2016 23:05)selfie napisał(a):  
(08-01-2016 23:02)joseph napisał(a):  Gdzieś czytałem, że właśnie tłumaczenie przez translator i wrzucanie to lipa bo google to wykrywa.

Dlatego napisałem, że o ile jest składnie i normalnie przetłumaczone.

OK, ale gdy zdanie przykładowo jest dobrze przetłumaczone (akurat bo się tak zdarzyło przez Google) i zdanie jest akurat czytelne i wiadomo o co w nim chodzi i nie muszę nic poprawiać, to coś takiego może zostać, zgadza się? A więc chodzi tutaj tylko oto, aby było wszystko czytelnie napisane, aby nie było tak, że nie wiadomo o co chodzi za bardzo i jest zagmatwane, zgadza się?


RE: Czy można tłumaczyć tekst z ang>pol i czy wykryje go google jako unikalną treść? - selfie - 08-01-2016 23:11

(08-01-2016 23:09)kubaszekr38 napisał(a):  
(08-01-2016 23:05)selfie napisał(a):  
(08-01-2016 23:02)joseph napisał(a):  Gdzieś czytałem, że właśnie tłumaczenie przez translator i wrzucanie to lipa bo google to wykrywa.

Dlatego napisałem, że o ile jest składnie i normalnie przetłumaczone.

OK, ale gdy zdanie przykładowo jest dobrze przetłumaczone (akurat bo się tak zdarzyło przez Google) i zdanie jest akurat czytelne i wiadomo o co w nim chodzi, to nie muszę nic poprawiać, a więc chodzi tutaj tylko oto, aby było czytelnie napisane, zgadza się?

Tak. Żeby google nie pomyślało, że to zwykły przypadkowy zapychacz treści.


RE: Czy można tłumaczyć tekst z ang>pol i czy wykryje go google jako unikalną treść? - WuJeKuBa - 08-01-2016 23:14

W takim razie dzięki i pozdrawiam! Big Grin


RE: Czy można tłumaczyć tekst z ang>pol i czy wykryje go google jako unikalną treść? - cezar78 - 04-02-2016 19:18

Google wie ze tekst jest tlumaczony, bo to jego translator, wszystkie tlumaczone teksty dodaje do swojej bazy. Jak chcesz oszukac google to używaj bing translator, jakość tłumaczenia taka sama jak nie lepsza


RE: Czy można tłumaczyć tekst z ang>pol i czy wykryje go google jako unikalną treść? - DreamCh - 05-02-2016 18:12

Bardziej obstawiałbym wyrywkową, inteligentną kontrolę układu tekstu, kolejności omawianych spraw np. w artykule, logicznej składni zdań i skomplikowanymi kalkulacjami. Czyli używaj google translate z głową. Tłumacz swoimi słowami a jak czegoś nie rozumiesz to dopiero idź do wujka google. Dodatkowo nauczysz się języka.

Faktycznie bing lepiej tłumaczy. Dzięki za info Smile

PS. Tutaj link do video od google znalazłem: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UDg2AGRGjLQ

Ponoć nie ma znaczenia tłumaczony content. Jednak trzeba robić to z głową