Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Import z Chin - sprzedaż na allegro - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Import z Chin - sprzedaż na allegro (/Temat-Import-z-Chin-sprzedaz-na-allegro-125230)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - gege17 - 10-04-2016 18:09

Chyba dlatego,że koszt kasy fiskalnej to 1300zł * 3 to masz 3900zł minus vat i minus 2100zł to wyszło taniej za kasę fiskalną i jeszcze wliczone w koszty. Tak to zrozumiałem.


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - zuhsm.pl - 10-04-2016 18:45

Jedna kasa powinna być zawsze zapasowa, bo jak kasa główna nawali to nadal trzeba nabijać paragony. Firmę mam w sumie w 4 miejscach zarejestrowaną, więc nie muszę latać w kółko z kasami od miejsca do miejsca.

A była sytuacja że ja pakowałem w jednym miejscu, moja narzeczona w drugim, pracownik w 3 i były potrzebne.

Kupiłem więcej bo pierwszy zakup praktycznie darmowy, a w głowie ciągły rozwój firmy Smile


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - jarunioo7 - 10-04-2016 22:55

Bardzo mądrze zrobiłeś! Smile Nie dość że od kosztów odliczone to jeszcze zwrot, no bajka. Ale ja np nie posiadam kasy fiskalnej i z tego co wiem to ty też nie musisz jeśli sprzedajesz WSZYSTKO przez internet. O tych 20 tyś nie czytałem. Ja księgowemu zawsze daje wyciąg z PayU żeby US udowodnić że sprzedaż wyłącznie internetowa Smile


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - Sofokles - 11-04-2016 09:10

Jak mówi kolega powyżej. Póki nie ma obrotu gotówkowego kasa nie jest wymagana. Wystarczy ewidencja sprzedaży i księgowa sobie poradzi Smile


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - BartekP - 11-04-2016 11:13

(10-04-2016 17:49)Senior napisał(a):  Zastanawiam się czemu kupiłeś trzy kasy?? Nie sprzedajesz towaru w trzech różnych miejscach tylko w jednym ew. dwóch dom/firma więc czemu trzy? Chcesz mieć sprzedaż różnych towarów na różnych kasach, żeby łatwiej było później raporty robić ? Zdradź powód bo mnie bardzo to zaciekawiło.
Powodzenia w biznesie.
Przecież pisał że dotacje ma tylko na pierwszy zakup.


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - Senior - 11-04-2016 13:17

Skoro masz tyle lokalizacji to wyjaśnia czemu trzy kasy.

BartekP dotacja dotacją ale kasa fiskalna to nie komputer czy inny zwykły przedmiot biurowy. Po fiskalizacji kasy nie sprzedaż, nie przepiszesz jej do innej działalności przegląd co roku itp. kilka obowiązków przy kasie jest. Więc kupno kilku kas tylko dlatego ,że była dotacja jakoś do mnie nie przemawia.

Jarunioo7 kasa fiskalna jak pisał zuhsm.pl to obowiązek po przekroczeniu progu obrotu dla klientów detalicznych lub przy sprzedaży wymienionych w ustawie produktów bez limitu tzn. od początku sprzedaży. Jakiś czas temu obowiązek posiadania kasy miały firmy które sprzedawały np. nośniki tj. płyty cd, dvd czy np. oprogramowanie komputerowe. Myślę, że teraz jest podobnie a nawet więcej tych obostrzeń. Kasy może nie masz bo wszystko co sprzedajesz sprzedajesz na fakturę dla firm wtedy się zgodzę kasy nie trzeba.


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - gege17 - 11-04-2016 20:56

A co najlepsze. Jeśli masz firme otworzona w AIP to kupujesz kase fiskalną na AIP i gdy Ci sie nie uda utrzymać firmy to możesz ją sprzedać osobom które weszły do AIP lub sobie trzymać gdy wpadniesz na pomysł i znów otworzyć firme w AIP i kase masz nadal.
Zuhsm, wczoraj wysłałem Ci wiadomość na e-mail Wink


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - Kromka - 12-04-2016 15:02

Tylko kase w AIP kupujesz za własną gotówkę, nie ma zwrotu z US Wink Wiec nie wiem czy to taki biznes.


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - zuhsm.pl - 13-04-2016 19:09

Witajcie, sprawy mają się tak.

Księgowy liczy mi ile dokładnie będę musiał zapłacić podatku za pierwszy kwartał, więc nie zamawiam nic na razie, aczkolwiek negocjacje trwają, jestem w trakcie ok 50 konwersacji z Chińczykami, szkoda że jest różnica czasowa, wymiany wiadomości trwają dość długo.

Dogadałem się na Poczcie, wszystko na zasadzie że zastawiam i odbieram wizyta na poczcie trwa 20 sekund Smile

Ciekawy układ mam z Inpostem, na moich aukcjach będzie można korzystać ze wszystkich ich usług, kurier, paczkomat listy itp. Odbierają wszystkie przesyłki z biura codziennie o 14:00, więc super.

Wymyśliłem ciekawy, który będzie odzwierciedlał rozwój firmy, na bloga codziennie będę wstawiał przychód z kasy fiskalnej czyli ile nabiłem w detalu. Myślę też że co miesiąc wstawię cały przychód razem z fakturami, bo to co sprzedaję w hurcie nie nabijam na kasę, wystawiam po prostu faktury. Już szykuję zakładkę.


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - ScroX - 13-04-2016 21:20

InPost... Firma którą kocha każdy.. szczególnie z terminami dostawy.. Wink Tylko oni potrafią dostarczyć 2-3 tygodnie paczkę po nadaniu Big Grin