Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! (/Temat-Jesli-zalozyles-firme-uwazaj-na-oszustow-124189)

Strony: 1 2 3


Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! - jarunioo7 - 16-11-2015 19:39

Witam serdecznie. 2 listopada przy współpracy z moim znajomym założyliśmy działalność gospodarczą. Wraz z wpisem do CEIDG moje dane są ogólnodostępne dla wszystkich. Od razu dostałem kilka maili z jakimiś ofertami, zdarzył sie też list z ING z ofertą konta firmowego. Dzisiaj jednak dostałem list, który mnie bardzo zdziwił.

WSZĘDZIE napisane jest że otworzenie działalności gospodarczej jest praktycznie za darmo, ostatnio nawet zdziwiłem się że nie będę musiał płacić za wniosek VAT-R (kiedyś 170zł - teraz za darmo).

Poniżej pismo:

[Obrazek: oszustwo0005.jpg]

REJESTR DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZYCH I FIRM brzmi jak nazwa instytucji, prawda? W ogóle całe to pismo wygląda jakby było z jakiegoś urzędu, które jeszcze nakładnia nas do natychmiastowej wpłaty pieniędzy.. Ale od razu pomyślałem o próbie wyłudzenia pieniędzy, wystarczyło wpisać w internet nazwę tego "rejestru" i od razu zobaczyłem o co tak na prawde chodzi. Okazuje się że takich firm w Polsce jest ponad 10 i takie pisma to nic niezwykłego, co więcej nic z tym nie da sie zrobić bo wszystko jest pisane zgodnie z prawdą i jest zgodne z polskim prawem. Pytanie tylko dlaczego w Polsce normalne jest zakładanie firm, które w nazwie mają takie słowa jak "KRAJOWY" , "REJESTR" itp ? Wprowadzenie jakichkolwiek restrykcji dotyczących tego czego nie można umieszczać w nazwie ograniczyłoby powstawanie tego typu firm 4

Uwaga na takie pisma. Niczego nie musimy płacić. Pozdrawiam Smile



RE: Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! - nicooo - 16-11-2015 19:45

Jak widać oszustów nie brakuje i próbują się teraz dorobić na wszystkim a przede wszystkim na głupocie ludzi, więc lepiej dokładnie wszystko czytać i sprawdzać...


RE: Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! - Sahya - 16-11-2015 19:46

A teraz przyznać się: który to? Jerkl


RE: Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! - jarunioo7 - 16-11-2015 19:50

Najśmieszniejsze jest to, że po tym liście myślałem sobie skąd oni biorą te wszystkie dane do wysyłki itd. Wszystko niby dostępne w CEIDG ale trzeba było troche sie naszukać i troche roboty z tym jest. Odpowiedź przyszła sama na maila Xpokerface

[Obrazek: 4135da.jpg]

Jerk2


RE: Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! - chacku - 16-11-2015 19:50

(16-11-2015 19:45)nicooo napisał(a):  Jak widać oszustów nie brakuje i próbują się teraz dorobić na wszystkim a przede wszystkim na głupocie ludzi, więc lepiej dokładnie wszystko czytać i sprawdzać...

Nie na głupocie a naiwności. W Polsce jest ciezko cokolwiek otworzyc a jesli juz czlowiek do czegos dochodzi to i tak czasami zżeraja go podatki i oplaty a takie pismo z takimi propozycjami to zbawienie :-(


RE: Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! - seba123xd - 16-11-2015 19:50

Raz na wozie..Jerk2. Naciągacie ludzi na subach, a sami płaczecie jak ktoś od was próbuje wyciągnąć jakieś pieniądze Lol


RE: Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! - lukaswu - 16-11-2015 19:52

http://gazetacodzienna.pl/artykul/kronika-policyjna/ministerstwo-gospodarki-ostrzega-przed-wpisami-do-rejestrow-przedsiebiorcw


RE: Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! - nicooo - 16-11-2015 19:53

(16-11-2015 19:50)seba123xd napisał(a):  Raz na wozie..Jerk2. Naciągacie ludzi na subach, a sami płaczecie jak ktoś od was próbuje wyciągnąć jakieś pieniądze Lol

Człowieku co ty porównujesz ? Typowe oszustwo , do Sub sms , gdzie nie wszyscy promują to w sposób nie właściwy... facepalm


RE: Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! - Admin - 16-11-2015 19:54

To stary trick 4 lata temu jak zakładałem firmę też mi to wysłali, jak Sandra zakładała to to samo dostała. Liczą na naiwność młodych przedsiębiorców Smile


RE: Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! - jarunioo7 - 16-11-2015 20:02

(16-11-2015 19:50)seba123xd napisał(a):  Raz na wozie..Jerk2. Naciągacie ludzi na subach, a sami płaczecie jak ktoś od was próbuje wyciągnąć jakieś pieniądze Lol

Tylko że osoba, która zarejestruje sie w usłudze dostaje wiadomość w której ma czarno na białym napisane ile sms'ów będzie otrzymywał, ile "każden jeden" kosztuje, i jak bezpłatnie wyłączyć usługe jednym głupim sms'em. Nie mam pojęcia kto nie wypisuje sie po otrzymaniu takiego smsa.

Tutaj mamy za to bardzo kluczowe słowo "fakultatywnej opłaty" - co oznacza nieobowiązkowej (ja dowiedziałem sie o tym dzisiaj). Więc nie porównuj subów do takich listów.