Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Dane do wypłaty = Dane w PayPal/Banku? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+---- Dział: eForsa (/Forum-eForsa-383)
+---- Wątek: Dane do wypłaty = Dane w PayPal/Banku? (/Temat-Dane-do-wyplaty-Dane-w-PayPal-Banku-121829)



Dane do wypłaty = Dane w PayPal/Banku? - war43 - 29-09-2015 17:56

Witam.
Dane na koncie PayPal / Bankowym muszą być takie same, jak te wpisane w profilu, czy mogę bez problemu wypłacić pieniądze na czyjeś konto?
To dla mnie dość ważne, gdyż każdy mój oficjalny zysk, zostanie mi odliczony od alimentów - a praca w internecie za darmo trochę mi się nie uśmiecha Wink


RE: Dane do wypłaty = Dane w PayPal/Banku? - Mation - 29-09-2015 18:57

Jeśli chodzi o PayPala to jest to obojętne czyje jest konto. Co do konta bankowego się nie wypowiem.


RE: Dane do wypłaty = Dane w PayPal/Banku? - war43 - 26-10-2015 08:05

Teraz trochę inne pytanie:
Czy jest możliwość zmiany danych, a co za tym idzie, dokonania wypłaty na cudze konto oraz nazwisko?


RE: Dane do wypłaty = Dane w PayPal/Banku? - bodorek - 26-10-2015 08:30

Na pewno, ale wtedy ta osoba jest obarczona rozliczeniem się z tej kasy z fiskusem.


RE: Dane do wypłaty = Dane w PayPal/Banku? - war43 - 26-10-2015 20:14

To już sprawa tej osoby Wink
A ta osoba prawdopodobnie to oleje i będzie się cieszyć, kiedy jej odstąpię 10% Wink

To teraz połączenie tych pytań (to już częściowo kwestia prawna).
Czy mogę wypłacić pieniądze na cudze nazwisko, lecz swoje konto?
Kto wtedy zostaje obarczony koniecznością rozliczenia się z pieniędzy?
(Chcę się dowiedzieć, czy mogę poprosić byle kogo, czy jedynie kogoś zaufanego, kto nie ucieknie z moimi grubymi złotówkami Wink )


RE: Dane do wypłaty = Dane w PayPal/Banku? - trybulski - 28-11-2015 15:42

Odpowiem Ci jak jest, bo trochę wiem. Otóż:

"Czy mogę wypłacić pieniądze na cudze nazwisko, lecz swoje konto?"

Wtedy tak czy inaczej komornik z tego Twojego konta może ściągnąć pieniądze, ponieważ on nie widzi w systemie ognivo, że te pieniądze nie są Twoje a konto w końcu Twoje, prawda?

Po drugie osoba, na której dane byś wypłacał, musiałaby przekonać komornika, że to jej środki a nie Twoje.

Tak więc myślę, że to raczej mało opłacalna opcja.

Co do pierwszego pytania: dobrze kombinujesz, ale nie do końca legalnie. Chociaż w sumie, to nie moja sprawa Smile

"Dane na koncie PayPal / Bankowym muszą być takie same, jak te wpisane w profilu, czy mogę bez problemu wypłacić pieniądze na czyjeś konto?"

Możesz wypłacić na czyjeś konto, ale podaj w eforsie swoje dane. Komornik nie zajmie na 99,99% środków z Twoimi danymi, które trafią na konto osoby trzeciej, która nie jest jego wymagalnym dłużnikiem.

Druga sprawa jest taka, że eforsa nie wie, czyje jest tak naprawdę konto, ale bazuje na tym, co sam poda użyszkodnik Smile Myślę, że to w miarę oczywiste.


RE: Dane do wypłaty = Dane w PayPal/Banku? - war43 - 02-12-2015 14:55

@trybulski
W pierwszej kolejności dziękuję, za tak obszerną wypowiedź w tym temacie (Należny punkt reputacji oczywiście został dodany Smile )

I teraz tak:
1. Komornik akurat (na szczęście) nie należy do moich problemów.
Problemem jest MOPS, który co miesiąc wypłaca mi alimenty pod warunkiem, że w danym miesiącu nie uzyskałem żadnego dochodu.

2. "Co do pierwszego pytania: dobrze kombinujesz, ale nie do końca legalnie. Chociaż w sumie, to nie moja sprawa" - w sumie fakt, wtedy też powinienem się rozliczyć.
Tylko wtedy dostaję pieniądze 'w kopercie', więc myślę, że jest to bezpieczne.

3. Najważniejsze - ponowienie pytania:
Czy jeśli MOPS 'przyczepi' się pieniędzy wpłaconych na moje konto, lecz cudze nazwisko, a ja pokażę im tytuł wpłaty + fakturę dołączaną przez eForsę, to uznają, że nie jest to mój dochód?