Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Dropshopping na Allegro i kasa fiskalna? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Dropshopping na Allegro i kasa fiskalna? (/Temat-Dropshopping-na-Allegro-i-kasa-fiskalna-116165)



Dropshopping na Allegro i kasa fiskalna? - Athemis - 17-06-2015 23:36

Mam problem. Prowadzę DG na zasadzie dropshoppingu i sprzedaję towar na Allegro. Jestem na ryczałcie. Czy muszę posiadać kasę fiskalną? Jest to moja pierwsza działalność, w zasadzie pierwszy miesiąc i mam ok. 10k przychodu. Jest ktoś coś w stanie podpowiedzieć?


RE: Dropshopping na Allegro i kasa fiskalna? - domin_dz - 18-06-2015 07:58

Z tego co się orientuje to jeżeli twoimi klientami są osoby prywatne to musisz mieć kasę fiskalną.


RE: Dropshopping na Allegro i kasa fiskalna? - tyson999 - 18-06-2015 09:25

Myślę że tutaj znajdziesz odpowiedź na twoje pytanie Smile
http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/vat/kasy-fiskalne/78811,Kto-musi-rejestrowac-sprzedaz-kasa-fiskalna.html Smile


RE: Dropshopping na Allegro i kasa fiskalna? - Senior - 18-06-2015 13:10

Nie napisałeś czy te 10k to miesięcznie czy rocznie. Jeśli rocznie to jest szansa, że kasy nie będziesz potrzebował. W takim przypadku pytanie jest co sprzedajesz, niestety są produkty które muszą być sprzedawana "przez" kasę bez względu na kwotę rocznego obrotu. Produktami takimi są np. płyty cd, filmy na płytach czy np. telefony komórkowe i całe mnóstwo innych. Sprawdź zatem w przepisach lub śmigaj do księgowej. Pocieszające jest to, że jak kupisz kasę to pierwsza jest "prawie" za darmo skarbówka prawie całość zwraca.

edit: sorki nie doczytałem, że 10k to w pierwszy miesiąc, tak więc na dniach będziesz musiał mieć kasę.


RE: Dropshopping na Allegro i kasa fiskalna? - Poldek - 18-06-2015 13:13

(17-06-2015 23:36)Athemis napisał(a):  Jestem na ryczałcie. Czy muszę posiadać kasę fiskalną? Jest to moja pierwsza działalność, w zasadzie pierwszy miesiąc i mam ok. 10k przychodu. Jest ktoś coś w stanie podpowiedzieć?

(18-06-2015 13:10)Senior napisał(a):  Nie napisałeś czy te 10k to miesięcznie czy rocznie.

W zasadzie to ci odpowiedział....


RE: Dropshopping na Allegro i kasa fiskalna? - lukaswu - 18-06-2015 13:27

Jeśli sprzedaż tylko wysyłkowa to nie musi być kasa wystarczy, że wszystko będzie na rachunku konta udokumentowane lecz z dropshippingiem jeśli z poza UE źle zacząłeś, że w ogóle zacząłeś bez indywidualnej interpretacji podatkowej co podlega opodatkowaniu a co nie. Jeśli przechodzi to jako gift czerpiesz korzyść z działalnosci nielegalnej, a sama sprzedaż czegoś czego nie posiadasz na allegro jest wbrew regulaminowi. Ponadto wszystko co do obrotu podlega ocleniu + VAT w Urzędzie Celnym + opłaty za SAD. Rocznie sprzątają dużo takich firm sam nad tym myślałem i znam temat jednak doszedłem do wniosku, że nie warto Wink Chyba, że założysz Ltd. w Hongkongu - polecam Piotr Motyl blog.


RE: Dropshopping na Allegro i kasa fiskalna? - Athemis - 18-06-2015 14:12

Jestem na rycząłcie, więc rozliczam się z przychodu i od niego płace podatek. Dziwne bo dużo osób działa tak jak ja. A sprzedaję buty co na Allegro nie jest czymś nowym i dziwnym. Chcę tylko wiedzieć czy faktycznie ta kasa jest mi potrzebna, jesli jestem tylko pośrednikiem i paczki z butami na oczy nie widzę. Tak samo cło i ewentualny vat jest to koszt kupującego (odbierającego paczkę), ja tylko zamawiam w kogoś imieniu. Dokument jaki posiadam to przelewy bankowe, tylko i wyłącznie.


RE: Dropshopping na Allegro i kasa fiskalna? - lukaswu - 18-06-2015 14:22

(18-06-2015 14:12)Athemis napisał(a):  Jestem na rycząłcie, więc rozliczam się z przychodu i od niego płace podatek. Dziwne bo dużo osób działa tak jak ja. A sprzedaję buty co na Allegro nie jest czymś nowym i dziwnym. Chcę tylko wiedzieć czy faktycznie ta kasa jest mi potrzebna, jesli jestem tylko pośrednikiem i paczki z butami na oczy nie widzę. Tak samo cło i ewentualny vat jest to koszt kupującego (odbierającego paczkę), ja tylko zamawiam w kogoś imieniu. Dokument jaki posiadam to przelewy bankowe, tylko i wyłącznie.

Wiem, też chciałem tak działać jakiś czas temu, ale po spotkaniu z prawnikiem, który wypowiedział się na ten temat dałem sobie spokój. Od butów jest cło 12% + CO. Pamiętaj, że to Ty wprowadzasz towar do obiegu, a ten kto kupuje jego to nie obchodzi bo żadne regulaminy nie mogą podważyć prawa. Dobrze radzę udać się do prawnika. To, że wiele osób tak działa wcale nie znaczy, że jest to zgodne z prawem co może Ci uświadomić każda osoba zajmująca się prawem zawodowo.

Aha - " jesli jestem tylko pośrednikiem i paczki z butami na oczy nie widzę. Tak samo cło i ewentualny vat jest to koszt kupującego (odbierającego paczkę)" - tu popełniasz przestępstwo podatkowe bo to Ty wprowadzasz towar do obiegu w celu regularniej sprzedaży. Klient kupuje i płaci w PL jego to nie obchodzi skąd bierzesz towar. Prawo jest prawem - cło, VAT, certyfikaty wszystko na Twojej głowie. Co jeśli towar jest wyprodukowany z substancji rakotwórczej a Ty wprowadziłeś go na rynek bez certyfikatów, zgadnij kto za to odpowie. Są pewne "furtki" jak np. zakładanie Ltd. na kogoś z kraju 3ciego Świata i na niego konto allegro, a Ty tylko "osobą pracując w niej", ale to też ma swoje dobre i złe strony. Wszystko jest ok dopóki któryś klient nie zapłaci cła i VAT - wtedy zapukają do Ciebie i się zacznie. Zrobisz jak zechcesz, ja po konsultacji z prawnikiem nawet nie zacząłem.