Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Fotka z fotoradaru a... - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Fotka z fotoradaru a... (/Temat-Fotka-z-fotoradaru-a-11587)

Strony: 1 2


Fotka z fotoradaru a... - Daminn - 09-08-2010 00:51

Czy jak fotoradar zrobi mi zdjęcie na moto od przodu to mogą mi jakoś udowodnić ze to ja, nawet jeśli takie moto jest jedyne w swoim rodzaju i ewidentnie widać że to te same? Najważniejsze są blachy, ale z przodu nie ma;]


RE: Fotka z fotoradaru a... - adik0070 - 09-08-2010 08:23

Na kiblu(bez obrazy) Cię pstryknęło ;O ? Ja jeździłem przed fotopstrykiem z przekroczeniem tak +40km/h i nie zrobił ;/ ogólni łapanie moto no fotoradar jest bez sensu..
Według mnie nie powinni ci nic zrobi bo nie mają jak, a przecież po mieście z fotą nie będą jeździli i szukali..


RE: Fotka z fotoradaru a... - paskur - 09-08-2010 08:29

Też się kiedyś zastanawiałem ale jak mam rejestracje z tyłu to mi przecież nie ogarnie fotoradar Big Grin


RE: Fotka z fotoradaru a... - adik0070 - 09-08-2010 08:42

I do tego miałeś kask, jakby co to mówisz, że pożyczyłeś i nic o tym nie wiesz.


RE: Fotka z fotoradaru a... - joke16 - 09-08-2010 08:57

Nie ważne na czym, ale fotke zrobiło i już, nic Ci nie zrobią bo Cie po prostu nie znajdą bo nie mają rejestracji, a na głowie miałeś pewnie kask z szybką :] Jeszcze jak fotka zrobiona z góry to zobaczą tylko kask i kawałek szybki Tongue


RE: Fotka z fotoradaru a... - nickluk - 09-08-2010 10:30

O czym wy piszecie mój wujek jest policjantem i pytalem bo mam zamiar kupić moto, co z fotoradarami?? mój wujek mowil ze jak wykroczenie prędkości jest małe ((20-50) ale jak takie małe przekroczenia są pare razy to szukają ).to nie szukają a jak powyżej to szukają przecież poznają jaki to motor i mają bazę i znajdą. Mój wujek złapał skuter parę razy na szuszarke i nie mógł dowierzyc ze jechał 120 ale gościa złapał parę razy i potem odesłał do inspekcji ruchu drogowego( czy cos w tym stylu) i zobaczyli ze to skuter z silnikiem 125 i gość leżyBig Grin więc uważajcie na radary ale wiele radarów jest prawie cały czas wyłączoneBig Grin


RE: Fotka z fotoradaru a... - tyndyk23 - 09-08-2010 10:42

Witam,

Muszę po raz pierwszy przyznać rację przedmówcy a dokładnie nicklukowi. To co napisał kolega jest w pełni zasadne i przemawiające.
Wypada się zastanowić jak sprawa wygląda z udowodnieniem takiego wykroczenia ( przekroczenie prędkości na motorze ). DO tego potrzebne są zdjęcie tablic rejstracyjnych, zdjęcie lub wizerunek osoby prowadzącej pojazd ( nawet motor ). Jeżeli któryś z tych czynników nie występuje sprawa zostaje zamknięta.

Spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem, jak opisany u autora. Zdjęcie zostało zrobione motocyklowi z przodu więc nie było widać ,, blach ''. Funkcjonariusze wpadli na pomysł wykorzystania monitoringu w mieście. Razem z załączonym zdjęciem zostało przedłożone nagranie z monitoringu w mieście gdzie zarejstrowane zostało całe wykroczenie wraz z ujęciem tablic. Skończyło się na mandacie, jak to zawsze bywa w takich sytuacjach. Reasumując najlepiej jeździć spokojnie i nie przekraczać prędkości.Smile
Pozdrawiam


RE: Fotka z fotoradaru a... - Lubelak - 09-08-2010 10:46

jeśli twarzy nie widać a motor poznają
wzywają cię "na rozpoznanie"
jeśli ty jechałeś mów ,że nie wiesz kto jechał moto
nie dostaniesz mandatu ;p


RE: Fotka z fotoradaru a... - Shaiders - 09-08-2010 11:27

Z motorami jet problem, bo nie ma z przodu blach. szanse na udowodnienie są żadne. gorzej, jeżeli zdjęcie będzie zrobione z tyłu, co jest możliwe, wtedy możliwe jest ustalenie właściciela motoru. Właściciel ma obowiązek 9art. 78 prd) wskazać kto kierował pojazdem w chwili popełnienia wykroczenia. jak nie wskaże to on popełnia wykroczenie z art. 97 k.w. w zw. z art. 78 par. 1 prawo o ruchu drogowym. Wiem to od mamy. ma to na co dzień w pracy.


RE: Fotka z fotoradaru a... - Daminn - 09-08-2010 12:07

tyndyk, a co jeśli będę się upierał, że na monitoringu to ja, ale na fotoradarze już nie?