Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
[Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku (/Temat-Poradnik-Ryczalt-8-5-jak-sie-rozliczac-tym-sposobem-krok-po-kroku-115201)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - bilo22 - 15-06-2015 18:28

wiesz moze czy jak pracuje na etacie to moge tak rozliczac zarobki z adsense??


RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - domin_dz - 15-06-2015 19:16

(15-06-2015 17:42)DonColone napisał(a):  To ja mam takie pytanie, czy koszt zakupu domeny i hostingu można odliczyć od podatku? Czy takie oświadczenie o wybranie zryczałtowanego podatku dochodowego trzeba składać co miesiąc czy wystarczy tylko raz a w następnych miesiącach wysyłać tylko podatek przelewem do US? Jeśli głupie pytania to przepraszam ale jestem w tym temacie całkowicie zielony Wink

Zryczałtowany podatek dochodowy jest niższy dlatego, że nie można nic wliczyć w koszta aby go obniżyć. Zasady ogólne nie wiem jak się mają do wliczania w koszta w przypadku osób fizycznych. Oświadczenie składa się raz w roku a później tylko wysyłasz podatek na konto US.

(15-06-2015 18:28)bilo22 napisał(a):  wiesz moze czy jak pracuje na etacie to moge tak rozliczac zarobki z adsense??

Trochę głupie pytanie. Możesz normalnie rozliczać. Big Grin


RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - DonColone - 15-06-2015 19:40

A czy po złożeniu wniosku o zryczałtowany podatek dochodowy, jeśli w jakimś miesiącu nie będę miał dochodu to po prostu nie wysyłam podatku do US czy będą jakieś problemy? I jeszcze jedno, ile wynosi ten podatek? Tzn. jaką sumę z zarobków muszę odliczyć na poczet zaliczki?

Wysłane z mojego HUAWEI G510-0200 przy użyciu Tapatalka


RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - domin_dz - 15-06-2015 23:08

(15-06-2015 19:40)DonColone napisał(a):  A czy po złożeniu wniosku o zryczałtowany podatek dochodowy, jeśli w jakimś miesiącu nie będę miał dochodu to po prostu nie wysyłam podatku do US czy będą jakieś problemy? I jeszcze jedno, ile wynosi ten podatek? Tzn. jaką sumę z zarobków muszę odliczyć na poczet zaliczki?

Wysłane z mojego HUAWEI G510-0200 przy użyciu Tapatalka

Jeżeli w danym miesiącu nie będziesz miał dochodu to z jakiej racji masz coś zapłacić? Stawka zryczałtowanego podatku od najmu/podnajmu/dzierżawy to 8,5% tak jak tytuł tego tematu wskazuje. Smile


RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - DonColone - 15-06-2015 23:11

Było w tytule i nie zauważyłem Xpokerface czas okulary kupić. A odnośnie tej opłaty to po prostu słyszałem że jak się prowadzi działalność gospodarczą to pomimo tego że np. w jakimś miesiącu nie będzie żadnych dochodów to i tak trzeba coś tam opłacać pokerface


RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - domin_dz - 15-06-2015 23:17

(15-06-2015 23:11)DonColone napisał(a):  Było w tytule i nie zauważyłem Xpokerface czas okulary kupić. A odnośnie tej opłaty to po prostu słyszałem że jak się prowadzi działalność gospodarczą to pomimo tego że np. w jakimś miesiącu nie będzie żadnych dochodów to i tak trzeba coś tam opłacać pokerface

Tylko jeżeli jesteś na karcie podatkowej. Chyba, że chodzi o ZUS i składki zdrowotne to nawet na innych zasadach niż karta podatkowa trzeba płacić.


RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - DonColone - 16-06-2015 00:16

Ostatnie pytanie, Jerk2 napisałeś że "Pamiętaj, że zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych (nie mających działalności gospodarczej) mogą być objęte jedynie pieniądze uzyskane z tytułu najmu, podnajmu, dzierżawy.". Czyli pieniędzy z uploadingu nie można poprzez to rozliczać?


RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - domin_dz - 16-06-2015 10:23

(16-06-2015 00:16)DonColone napisał(a):  Ostatnie pytanie, Jerk2 napisałeś że "Pamiętaj, że zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych (nie mających działalności gospodarczej) mogą być objęte jedynie pieniądze uzyskane z tytułu najmu, podnajmu, dzierżawy.". Czyli pieniędzy z uploadingu nie można poprzez to rozliczać?

Raczej nie, to też zależy w jakim charakterze są one wypłacane. Jak zarabiasz w jakimś polskim serwisie to podpytaj administracji.


RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - fusek - 01-01-2017 12:29

Odkopie.
Czy zgloszenie/oswiadczenie trzeba kazdego roku na nowo zaniesc do US?


RE: [Poradnik] Ryczałt 8,5%, jak się rozliczać tym sposobem - krok po kroku - ma_ko - 02-01-2017 11:41

@fusek

z podobnego wątku:

"ISTOTNE:
Formę opodatkowania wybieramy tylko raz.
Jeśli wybierzemy w tym roku- w przyszłym również będziemy mogli się tak rozliczać, nie bedzie więc potrzeby odwiedzania ponownie US w styczniu 2017."