Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sygnatury nie dla spamerów? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Pomysły, zmiany, sprawy dotyczące Zarabiam.com (/Forum-Pomysly-zmiany-sprawy-dotyczace-Zarabiam-com-13)
+--- Wątek: Sygnatury nie dla spamerów? (/Temat-Sygnatury-nie-dla-spamerow-112535)

Strony: 1 2 3 4 5


Sygnatury nie dla spamerów? - jarunioo7 - 17-04-2015 16:12

Witam. Przeglądając forum okropnie mnie denerwuje jak np. użytkownik w dziale Sprzedam/Kupie/Zamienie ---> Fanpage zaspamował 10 ostatnich tematów jednym takim samym postem "link na pw" czy coś w tym stylu. Robił to nawet w tematach, w których ludzie pisali o KUPNIE a nie o sprzedaży fanpagy 4

Po co oni to robią?

Bo chcą jak najszybciej nabić wymagane 50 postów - żeby móc dodać temat w dziale Sprzedam/Kupie/Zamienia aby kogoś z forum oszukać albooo... No właśnie. Użytkownicy coraz częściej umieszczają w swoich sygnaturkach linki do przeróżnych stron/poradników/kursów itd.

Przykład:

[Obrazek: yhayat.jpg]

Oszustów nie wyeliminujemy tak łatwo. Ale tą drugą grupę, która chce tylko zaspamować forum żeby przynieść swojej stronie ruch albo zachęcić do kupna poradnika np. na stronie interkursy.pl (przykład na zdjęciu) możemy zmniejszyć albo całkowicie się pozbyć..


Zablokowanie możliwości dodania linku w sygnaturze dla osób poniżej 200 postów.

Co jak co ale 200 postów na samym spamie musieli by nabijać chyba miesiąc albo i dłużej.. Nie wiem czy jest takie coś możliwe na forum, czekam na opinie użytkowników, Elity i Admina Smile Pozdrawiam.


RE: Sygnatury nie dla spamerów? - Admin - 17-04-2015 16:38

Reasumując rozumiem, że wnioskujesz o wyłączenie możliwości korzystania z sygnatury dla osób które posiadają poniżej 200 postów.
Jest możliwość wprowadzenia czegoś takiego, niech wypowie się pozostała część społeczności na ten temat.


RE: Sygnatury nie dla spamerów? - prelude - 17-04-2015 16:54

hehehe jak sam zwróciłeś uwagę, jest już jedno ograniczenie, mianowicie wspomniane 50 postów by móc coś wstawić w sprzedaży (sam miałem z tym problem, ale udało mi się nie spamować) i to jest właśnie powód (w większości) idiotycznych postów byleby tylko coś napisać... kolejne ograniczenie do 200 ?Smile admini się napracują....

nie ma złotego środka na wiele spraw dotyczących forumowych społeczności... większość "problemów" spada i tak na moderację, ale zawsze trzeba wybierać lepsze zło... ograniczenia opierające się na ilości wymaganych postów w większości przypadków kończą się przyrostem spamu.

Widzisz osoby, które piszą posty w sposób jasno wskazujący na nabijanie? zgłaszaj... moderator oceni i najwyżej post usunie a użytkownikowi strzeli ostrzeżenie...


RE: Sygnatury nie dla spamerów? - full2000 - 17-04-2015 17:00

Podzielam pomysł autora tematu z racji tego że hien nie brakuje.
Przyczyni się to do zmniejszenia zbędnej ilości reklamy na forum.
Myślę też że 200postów to słuszny limit.Wink


RE: Sygnatury nie dla spamerów? - jarunioo7 - 17-04-2015 17:06

(17-04-2015 16:54)prelude napisał(a):  hehehe jak sam zwróciłeś uwagę, jest już jedno ograniczenie, mianowicie wspomniane 50 postów by móc coś wstawić w sprzedaży (sam miałem z tym problem, ale udało mi się nie spamować) i to jest właśnie powód (w większości) idiotycznych postów byleby tylko coś napisać... kolejne ograniczenie do 200 ?Smile admini się napracują....

nie ma złotego środka na wiele spraw dotyczących forumowych społeczności... większość "problemów" spada i tak na moderację, ale zawsze trzeba wybierać lepsze zło... ograniczenia opierające się na ilości wymaganych postów w większości przypadków kończą się przyrostem spamu.

Widzisz osoby, które piszą posty w sposób jasno wskazujący na nabijanie? zgłaszaj... moderator oceni i najwyżej post usunie a użytkownikowi strzeli ostrzeżenie...

Rozumiem że 50 postów to może być problem żeby móc coś sprzedać.. Ale do możliwości napisania czegoś w sygnaturce? Wszyscy tego używają? Sam do tej pory nie zmieniłeś swojej a jesteś tu od stycznia Tongue


RE: Sygnatury nie dla spamerów? - prelude - 17-04-2015 17:17

mam kilkadziesiąt stronTongue nie mogę się zdecydowaćWink a na poważnie jest tak jak napisałem wyżej... ostateczna decyzja to decyzja moderatorów na poziomie - chce mi się czy nie chce mieć dużo więcej pracy ze spamem....

łatwiej zgłosić 1-5 osób z gównianą sygnaturą niż ogarniać spam, który stworzą by te sygnatury mieć Wink


RE: Sygnatury nie dla spamerów? - jarunioo7 - 17-04-2015 17:30

Zgłaszam nabijane posty przez bardzo długi czas, a bany wpadają rzadko - bo wszystko robią zgodnie z regulaminem i nie ma sie do nich o co przyczepić niestety :/

Co do sygnatury - to też robią wszystko zgodnie z regulaminem..

W przypadku zablokowania możliwości korzystania z sygnatury dla osób poniżej 200 postów - ludzie zarabiający np. na interkusy.pl albo reklamujący inne strony nie mieliby możliwości dodania tych stron.. Smile


RE: Sygnatury nie dla spamerów? - prelude - 17-04-2015 17:31

no dobrze, ale wytłumacz mi dlaczego masz/jest problem z tymi co zarabiają na interkursy.pl ? o co chodzi? bo nie rozumiem, a może czegoś nie wiem...


RE: Sygnatury nie dla spamerów? - daniel42na - 17-04-2015 17:32

Moim skromnym zdaniem limit jakiś może być, ale granica posiadania sygnatury nie powinna być wyższą niż granica wstawiania ofert handlowych w działach "sprzedam/kupie/itp" . Wstawianie tak dużego limitu jak 200 postów wydaje się być przesadne, jak ktoś chamsko spamuje to jest widoczny i tak dostanie bana zanim nabije te 50 postów, nie potrzeba ich tu 200.
EDIT: Poza tym o ile dobrze pamiętam moderator ma możliwość wyłączenia sygnatury użytkownikowi, więc jeśli ktoś spamuje byle gównem i ma w sygnie oczojebny czerwony napis "wejdz tu -> interkursy" to wystarczy zglosic post opisując konkretnie czym zawinił.


RE: Sygnatury nie dla spamerów? - jarunioo7 - 17-04-2015 17:39

(17-04-2015 17:31)prelude napisał(a):  no dobrze, ale wytłumacz mi dlaczego masz/jest problem z tymi co zarabiają na interkursy.pl ? o co chodzi? bo nie rozumiem, a może czegoś nie wiem...

Osoby wstawiają do sygnaturki swój link partnerski od interkursy.pl i zarabiają od prowizji sprzedanych poradników. Im większy spam zrobią - tym większa szansa na zakupienie poradnika z ich linku. Spam jest efektem chęci zarobienia pieniędzy przez ludzi zarabiających sposobem który wyżej opisałem Smile