Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Inwestycja do 800tyś zł - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: Inwestycja do 800tyś zł (/Temat-Inwestycja-do-800tys-zl-112168)

Strony: 1 2 3 4 5


Inwestycja do 800tyś zł - Jaqen - 11-04-2015 18:46

Witam!
Otóż uprzedzam, że jestem laikiem.
Mam 22 lata i nie znam się zbytnio na inwestycjach (dopiero zaczynam wchodzić w temat).
Ziemie dostałem w spadku. Proszę o poradę ludzi obeznanych tak by mogli mnie trochę nakierować.
Posiadam ziemie rolne o wartości ok. 800-1mln zł gdybym dokonał sprzedaży.
Moje pytanie- co powinienem zrobić, by najlepiej móc zacząć z tego korzystać(zarabiać/żyć)?
Sprzedawać ziemie i inwestować? Trzymać ziemie? A może to i to, część sprzedać, część ziem zachować i połączyć w jednej większy projekt?

Dzięki i pozdrawiam.


RE: Inwestycja do 800tyś zł - szygorski - 11-04-2015 19:33

Jak nie masz żadnego pomysłu na te tereny to sprzedać i inwestować pieniądze. Jak masz pomysł na ziemię to kształcić się, szukać informacji na ten temat i próbować coś z tą ziemią zrobić.

Wszystko też zależy od tego co to jest za ziemia, gdzie te tereny się znajdują. Czy możliwa jest ich zabudowa. Może dogadać się z jakimiś inwestorami którzy byliby chętni coś na tej ziemi zrobić.

Jedno jest pewne musisz sam się dokształcić w tym temacie i nie ufać na ślepo innym. Jak nie wiesz co zrobić z ziemią to sprzedaj. Pieniądze zawsze łatwiej zainwestować. Jeśli nie potrzebujesz pieniędzy na teraz to trzymaj ziemie, może kiedyś ktoś ci zaproponuje naprawdę dobrą kwotę za nią Wink


RE: Inwestycja do 800tyś zł - MoveR28 - 11-04-2015 19:40

Ziema inwestycyjna? Rolna?


RE: Inwestycja do 800tyś zł - RadeKK - 11-04-2015 19:43

Ile hektarów ? Masz tylko ziemię czy masz jakieś maszyny ? Której klasy jest ziemia ? Lokalizacja ?


RE: Inwestycja do 800tyś zł - Jaqen - 11-04-2015 19:58

(11-04-2015 19:33)szygorski napisał(a):  Jak nie masz żadnego pomysłu na te tereny to sprzedać i inwestować pieniądze. Jak masz pomysł na ziemię to kształcić się, szukać informacji na ten temat i próbować coś z tą ziemią zrobić.

Wszystko też zależy od tego co to jest za ziemia, gdzie te tereny się znajdują. Czy możliwa jest ich zabudowa. Może dogadać się z jakimiś inwestorami którzy byliby chętni coś na tej ziemi zrobić.

Jedno jest pewne musisz sam się dokształcić w tym temacie i nie ufać na ślepo innym. Jak nie wiesz co zrobić z ziemią to sprzedaj. Pieniądze zawsze łatwiej zainwestować. Jeśli nie potrzebujesz pieniędzy na teraz to trzymaj ziemie, może kiedyś ktoś ci zaproponuje naprawdę dobrą kwotę za nią Wink
Dzięki! Na pewno w ciemno nic bym nie robił. Koniec końców i tak pewnie sprawa pójdzie do jakiegoś znawcy.

@RadeKK
ok 45ha. Nic tam nie ma, puste pole, lokalizacja woj opolskie.
Dostałem oferte 20k za 1ha jakieś 2mc temu, dlatego się zastanawiam.
Słyszałem, że można ziemie rolną zamienić w budowlaną i wtedy parokrotnie drożeje, lecz jest to ziemia typowo pod uprawy więc nie wiem jak to jest, muszę na pewno skonsultować się z kimś kto się na tym zna, bo ja niestety, o ziemiach jak o inwestycjach- wiem niewiele.


RE: Inwestycja do 800tyś zł - RadeKK - 11-04-2015 20:14

Ziemię te możesz wydzierżawić i mieć z niej stały pasywny dochód Smile
Z 45ha myślę że spokojnie z 15-50tyś rocznie mógłbyś dostać dzierżawy (zależy komu wydzierżawisz , czym się będzie zajmował.. Wiadomo będzie chciał jak najtaniej każdyBig Grin )

Sprzedać zawsze zdążyszSmile


RE: Inwestycja do 800tyś zł - elbowndg - 11-04-2015 20:37

A ja bym ziemi rolnej nie sprzedawał, to samo w sobie jest doskonałą inwestycją.
Pracowałem w banku spółdzielczym w którym główną klientelą byli bogaci rolnicy.
Cena ha ziemi klasy I, II, IIIa wynosi (w pomorskim tu gdzie mieszkam) 46tys na 1 kwartał 2015, a w 2000 roku wynosiła 3,5tys. wiec w 15 lat na hektarze ziemi można było zarobić w przybliżeniu 43tys. Znam ludzi którzy dziesiątki lat temu kupili ziemie nawet po 100ha w po cenach jakiś groszowych po likwidacjach PGR itp. i teraz są milionerami mimo że nigdy z rolą nie mili nic wspolnego.

Więc ja bym przemyślał zachwanie ziemi ewentualne wydierżawienie jej.

@edit
Dopiero po napisaniu tego posta doczytałem cały temat.
POD ŻADNYM POZOREM nie sprzedawaj hektara ziemi za 20tys. w Opolskim (najdroższe grunty w Polsce) średnia cena ha gruntu najgorszej jakości wynosi 27 tys. No chyba że są to nieużytki, ale za nieużytki nikt by nie zaoferował 20tys. Jednym słowem ktoś chce nieźle na Tobie zarobić Smile gdybym miał tyle kasy to sam bym chetnie kupił od Ciebie tą ziemię za 20tys od hektara Big Grin przy 45 ha, zaniżając cene i tak bym był 200 tys do przodu


@edit2
Możesz mi zaufać że mam racje, pracowałem w banku w dziale kredytowym, to praktycznie ode mnie zależało czy rolnicy dostaną milionowe kredyty i to ja wyceniałem ich nieruchomości, grunty itd.


RE: Inwestycja do 800tyś zł - Verb22 - 11-04-2015 21:01

Zdecydowanie wydzierżawić komuś i czerpać zyski a z tych zyskow stworzyć inny biznes po 10-15 latach. Potem ją sprzedać. My opinion.


RE: Inwestycja do 800tyś zł - Jaqen - 11-04-2015 21:23

@elbowndg
Stokrotne dzięki za informację! Zajrzałem jeszcze na ceny za ha działki rolnej w woj. opolskim na rok 2014/15 i racja, ceny są o wiele wyższe choć pewnie nie są idealnie dokładne. Dobrze, że nie byłem na tyle nierozgarnięty by sprzedawać, choć w moim wieku wizja pieniędzy potrafi namieszać :X
Ale i tak miałem zamiar nie sprzedawać dopóki nie poznam konkretnej wartości.

Zdecydowanie oddaję działki do wyceny, choć pewnie będzie to trochę kosztować (orientuje się ktoś jaki może być koszt wyceny?).

@edit a i stawke za dzierżawę też można wycenić?


RE: Inwestycja do 800tyś zł - smoku1996 - 12-04-2015 08:42

A masz maszyny rolnicze ? Bo jeśli tak to nie zastanawiaj się i zacznij wyszukiwać najkorzystniejsze dopłaty z unii z tego przy tylu hektarach to będą konkretne pieniądze.