Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sprzedaż poradnika na tym forum a zwrot - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Sprzedaż poradnika na tym forum a zwrot (/Temat-Sprzedaz-poradnika-na-tym-forum-a-zwrot-108008)

Strony: 1 2


Sprzedaż poradnika na tym forum a zwrot - Doseq - 06-02-2015 20:21

Witam ,
Piszę z zapytaniem czy jakiekolwiek prawo w tym przypadku reguluje możliwość zwrotu dla kupującego poradnika na tym forum w przypadku gdy zakupił on go +14dni temu . (W przypadku sprzedaży towarów wirtualnych z tego co mi wiadomo na zwrot bez podania przyczyny jest maksymalnie 10dni) .

Nisza padła(tj. jest mniej opłacalna ale działa) kilka dni temu . Pan ów piszę do mnie dziś że albo oddam mu 200zł (pełna kwota którą zapłacił) albo zgłosi sprawę na policję + poniosę jakieś kary .

Fakt faktem tego typu groźby nie robią na mnie wrażenia bo nigdy nie wiadomo czy po drugiej stronie nie siedzi jakiś chciwy dzieciak który chce człowieka naciągnąć na kasę . Tak czy tak piszę tutaj żeby zasięgnąć informacji czy jestem zmuszony do zwrotu ? (Zaproponowałem 100zł) .

Dodam również że wiem jak wyglądają tego typu sprawy na policji :
Komisariat >> 2miesiące czekania na przesłanie do oddziału w Warszawie
Warszawa >> 3miesiące czekania na weryfikacje
Tak więc tu jest pytanie - jest się czego bać ? .
Kolega definitywnie mota się w wiadomościach zmienia datę odpowiedzi na krótszą i kombinuje ...


RE: Sprzedaż poradnika na tym forum a zwrot - Coristo - 06-02-2015 20:41

Jak to zwrot ? Koleś dostał nisze i jeszcze ma kasę dostać z powrotem ? beka


RE: Sprzedaż poradnika na tym forum a zwrot - adrick1197 - 06-02-2015 20:47

daj spokoj , nie oddawaj mu nic Big Grin


RE: Sprzedaż poradnika na tym forum a zwrot - Damkofr - 06-02-2015 20:59

Haha nie przejmuj się "dziećmi", niestety na tym forum tacy też się zdarzają. Każdą nisza może kiedyś się wypalić i powinien być tego świadomy.


RE: Sprzedaż poradnika na tym forum a zwrot - rachman - 06-02-2015 21:57

Prawo do zwrotu??? A prowadzisz działalność gospodarczą że jakieś prawa Cię obowiązują?Wink Z tego co wiem to to prawo odnosi się do zawarcia transakcji typu osoba fizyczna / przedsiębiorca. Jak nie masz firmy to co najwyżej do fiskusa Cię może pod....ć że prowadzisz sprzedaż bez rejestracji. Chyba że masz firmę? Wtedy normalnie masz prawo mówiące o 14 dniowym zwrocie, nie wiem czy ten sam termin i czy w ogóle obowiązuje jakiś jak chodzi o wirtualne produkty.


RE: Sprzedaż poradnika na tym forum a zwrot - bolo9797 - 07-02-2015 00:16

Gdyby cos takie mialo prawo bytu to kupuje sobie transfer 100 gb na chomikuj i za 5 dni pisze ze chce kase spowrotem.


RE: Sprzedaż poradnika na tym forum a zwrot - rachman - 07-02-2015 23:15

towarów typu "otworzysz i już wykorzystane" nie obowiązuje zwrot. tak samo w przypadku kodów 1 razowego użytku najprawdopodobniej


RE: Sprzedaż poradnika na tym forum a zwrot - Doseq - 12-02-2015 09:38

Nie wiem czy osoba ta nadal próbuje mnie w jakiś sposób zastraszać ale jak dla mnie to już kpina :
Cytat:Witam, doszedł do ciebie jakiś list cokolwiek od policji?

Czekam aż się stawisz i opowiesz wszystko... Ja swoje już powiedziałem.

Pozdrawiam.

Dodam również że broni się ona jakimiś pseudo prawami (zwrot 12msc) które nawet mnie nie nie obowiązują bo nie jestem przedsiębiorcą . Osoba zapełniła mi już całą skrzynkę i tylko denerwuje =-= .

Z drugiej strony :
W sumie u mnie ostatnio nowy komisariat zbudowali chętnie się przejdę zobaczę jak w środku mają i wgl ..


RE: Sprzedaż poradnika na tym forum a zwrot - szykiryki - 12-02-2015 10:06

@[Doseq] Przede wszystkim nie odpisuj na te wiadomosci.
Zaproponowales "polubowne" rozwiazanie, chcac oddac 100 zl. Skoro nie chcial jego strata i kontynuowanie dyskusji nie ma sensu.

Zadnego listu z policji prawdopodobnie nie dostaniesz, a jesli juz tak bardzo chce sie bawic w "zastraszanie" popros o numer/sygnature pseudosprawy, ktora zalozyl (a na pewno nie zalozyl) to sie przejdziesz na komisariat i sprawdzisz Jerk
Jesli bedzie sie migal od podania, masz jasna odpowiedz, ze to jakis dzieciak Wink

Nie liczy chyba, ze teraz po tej wiadomosci zwrocisz mu kase? Napisz, ze skoro rozpoczal procedure odzyskawania pieniedzy- czekasz na list z policji, a nastepnie po prawomocnym wyroku sadu ewentualnie zwrocisz mu kase (jesli to sad przyzna mu racje). Dodatkowo Ty zalozysz sprawe cywilna o grozby karalne (trzymaj wszystkie wiadomosci od niego), jesli czujesz sie w jakis sposob szkalowany.

Poza tym, skoro sprzedawales poradnik na tym forum, podaj prosze nick tego malego awanturnika Wink. Byc moze to ten sam, ktory chcial zwrot kasy ode mnie, jak kiedys sprzedawalam poradnik, ale szybko go sprowadzilam na ziemie ;]


RE: Sprzedaż poradnika na tym forum a zwrot - Doseq - 12-02-2015 10:18

@szykiryki Krzychu_PL

Groźby policją lub organami prawnymi to nie groźby karalne ;P
Zastraszanie przemocą , niszczeniem mienia itd itd to groźby karalne .