Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zmora ludzkości.. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+---- Dział: Ciekawe Dyskusje (/Forum-Ciekawe-Dyskusje-328)
+---- Wątek: Zmora ludzkości.. (/Temat-Zmora-ludzkosci-106598)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Zmora ludzkości.. - joefdgod - 19-01-2015 00:27

czemu bez znieczulenia? Pewnie takie rzeczy kosztują Tongue


RE: Zmora ludzkości.. - marcinku - 22-01-2015 14:58

Od kiedy mam możliwość, dopłacam do znieczulenia. Różne rzeczy przez całe życie się zdarzały i nic nie bolało mnie tak jak dentysta Smile Od tamtej pory jak tylko siadam, mówię, że proszę o morfinę Smile


RE: Zmora ludzkości.. - Max998 - 22-01-2015 15:24

To chyba często tekst po położeniu się na fotel ''Ze znieczuleniem proszę''. Tongue


RE: Zmora ludzkości.. - Krakersik - 22-01-2015 15:38

Ja zawsze chodzę na NFZ i jestem BARDZO zadowolony. Nigdy jeszcze za usługę dentystyczną nie płaciłem (poza zdjęciem rtg). Są fajne gabinety gdzie przyjmują lekarze z dobrych prywatnych gabinetów. Po prostu dorabiają sobie u NFZ. Nie płacę za wizytę, nie płacę za znieczulenie a jak chcę najlepszej jakości plombę to kosztuje mnie to ze 60-70 złotych i tyle Huh
Nawet nie mam czarnych plomb (amalgamatowych). Robi mi białe (wprawdzie gorszej jakości niż te najlepsze płatne) ale robi to za darmo. Może dlatego że jest specjalistą w dziedzinie stomatologii estetycznej i protetyki. Ma w necie same pozytywne opinie.

Jak słyszę czasami jak ktoś mówi że nie chodzi na NFZ bo potrafi wypaść wiertło do ust albo jakieś inne syfy w gabinecie to zastanawiam się czy nie trafił gdzieś za Ural Tongue Jak nie spróbujesz to się nie przekonasz.

Teraz bardzo lubię wizytę u stomatologa. Bałem się tylko za dzieciaka. Wtedy bez znieczulenia potrafiło być ostro. Chociaż z drugiej strony jak słyszę opowieści Ojca który mówi że kiedyś robili mu kanałowe bez znieczulenia to mi się nie chce wierzyć pokerface


RE: Zmora ludzkości.. - Max998 - 22-01-2015 22:13

Z opowieści rodziców często wynika, że dentysta był wyposażony jedynie w kleszcze do rwania zębów i dłuto do borowania.. Tongue


RE: Zmora ludzkości.. - sheko12 - 22-01-2015 22:46

Ja też za młodego się balem dentysty i go unikałem jak się dało, a dziś bardzo tego żałuje, gdyż część mojego uzębienia wymaga "wymiany" jakby to tak określić.

Sporo kaski będę musiał wydać na wstawienie białego w miejsca w których mam je poniszczone Smile Wink


RE: Zmora ludzkości.. - Max998 - 23-01-2015 12:29

Jedyne czego się obawiam zawsze to słów, że nie da się już go uratować i trzeba będzie wyrwać.
Ale aż tak tragicznie nie jest z nim i mam nadzieję, że zakończy się plombą. Smile


RE: Zmora ludzkości.. - szykiryki - 23-01-2015 18:44

Dentysta to pryszcz.
Cieszcie się, chłopcy, że nie musicie chodzić do ginekologa, jak my -dziewczęta Jerk

We mnie stomatolog nie wywołuje ani strachu, ani bólu. Od dzieciaka chodziłam jednak do dentysty prywatnie, więc zawsze ze znieczuleniem, zawsze z miłą pogawedką z lekarzem.
Chodzę regularnie, tzn. staram się iść na kontrolę raz na kilka miesięcy. To, że zęby Was nie bolą to nie znaczy, że wszystko z nimi okej... Nieleczona przez lata próchnica, ignorowanie ułamanego/ukruszonego zęba może spowodować, że za parenaście lat będziecie szczerbaci. Taka prawda. Implant to koszt 3k, więc może warto jednak udać się na kontrolę chociaż raz w roku? Wink Potraktujcie to jak formę oszczędności, no chyba że nie bedzie Wam przeszkadzać brak 3 czy 4 zęba (ale Waszym dziewczynom/zonom już tak Big Grin)!

Ostatnio nawet miałam do czynienia z chirurgiem-stomatologiem, który usuwał mi ósemeczkę, łącznie z dłutowaniem i cięciem korzenia (dźwięki dla ucha nieprzyjemne, ale zabieg całkowicie bezbolesny- jedynie ściąganie szwów powodowało lekki dyskomfort Wink).

Także dzieciaki- kontrolujcie zęby! Smile


RE: Zmora ludzkości.. - Krakersik - 23-01-2015 18:54

A ja mam dodatkowego zęba w żuchwie. Mam na dole wszystkie i jeszcze jeden zapasowy którego nie widać. Istnieje szansa że jeśli ktoś mi mordę obije i wyleci mi dwójka dolna to wyrośnie zapasowy Lol Problem będzie jeśli zacznie się rozpychać i bez chirurga się nie obejdzie. Z tego co mówił stomatolog to sam nie wie czy chirurg się podejmie jego usunięcia bo jest bardzo głęboko facepalm. Narazie nic z nim nie będę robił jak siedzi tyle lat i nie boli. No może czasami troszeczkę...


RE: Zmora ludzkości.. - Max998 - 23-01-2015 23:00

(23-01-2015 18:54)Krakersik napisał(a):  A ja mam dodatkowego zęba w żuchwie. Mam na dole wszystkie i jeszcze jeden zapasowy którego nie widać. Istnieje szansa że jeśli ktoś mi mordę obije i wyleci mi dwójka dolna to wyrośnie zapasowy Lol Problem będzie jeśli zacznie się rozpychać i bez chirurga się nie obejdzie. Z tego co mówił stomatolog to sam nie wie czy chirurg się podejmie jego usunięcia bo jest bardzo głęboko facepalm. Narazie nic z nim nie będę robił jak siedzi tyle lat i nie boli. No może czasami troszeczkę...

No grunt to mieć zawsze coś zapasowego w życiu. Big Grin