Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Portal internetowy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Zarabianie na WWW - dyskusje, pytania i odpowiedzi (/Forum-Zarabianie-na-WWW-dyskusje-pytania-i-odpowiedzi-202)
+--- Wątek: Portal internetowy (/Temat-Portal-internetowy-103712)



Portal internetowy - Suranel - 14-12-2014 21:25

Witam wszystkich

Jestem nowym użytkownikiem na Waszym forum lecz staram się być na bieżąco z wszelkimi aktualnościami. Ostatnio postanowiłem zainwestować w swój własny biznes - a dokładniej portal www. Nabyłem już odpowiednie domeny (rankingtelefonow pl,com.pl,com) i mam wizję portalu a także osoby chętne go wykonać. Chciałbym jednak dowiedzieć sie czegoś więcej, poznać temat od innej strony niż pomysły, wygląd strony. Oto moje pytania (bardzo możliwe, że znajdują się one na forum jednak chciałbym poznać wasze opinie, porady).

Pytania:
- Czy polecacie zakładać spółkę (np cywilną) do takiej działalności?
- Czy ktoś z Was brał kiedyś udział w konkursie o dofinansowanie działalności (z UE, i tak potrafię pisać biznesplany)?
- Jeśli ktoś prowadził firmę pod portal internetowy: jakie były mniej więcej koszta miesięczne takiej działalności?
- Jakie mogą być koszta założenia portalu interentowego (oczywiście mam już jakiś cennik od podwykonawcy jednak chciałbym poznać Waszą opinie)
- Dla tematyki mojej strony jakie mogą być źródła zarobku i kiedy najlepiej je dołączyć do strony?

Oczywiście pytań jest tyle ile pomysłów jednak na początek chciałbym nawiązać jakąś konwersację. Zapraszam do rozmowy i będę wdzięczny za każde rady, wymianę doświadczenia a nawet linki do poradników. Jeśli też macie jakąś wiedzę którą chcielibyście sie podzielić w temacie zapraszam. Cool


RE: Portal internetowy - rozekrr - 14-12-2014 21:35

Na połowę pytań to nie uzyskasz odpowiedzi, chociażby na te kiedy wdrążać reklamy, ile wydasz na stronę itp... Skąd mamy to wiedzieć? Przecież nie wiemy jak bardzo skonfigurowany chcesz serwis, jaki hosting chcesz kupić etc.

Odpowiem tylko na 2. Polecam założenie jednoosobowej DG, chyba że koniecznie chcesz mieć wspólnika, tylko żebyście potem problemu z dochodami nie mieli (czyt. kłótni).
Dofinansowanie to nie konkurs, tylko wniosek który można złożyć, a to czy przysługuje on np. Tobie decydują organy Urzędowe. Ale wątpliwe że dostaniesz, bo niby na co? Na komputer Big Grin?


RE: Portal internetowy - Suranel - 14-12-2014 21:46

Dzięki za odpowiedź.
Z dofinansowaniem zastaniawiam się gdyż UE stawia teraz na cyfryzacje i rozwój IT. Zawsze można pójść w stronę nauki (choćby jakieś instrukcje online dla starszych osób odnośnie technologii podłaczone pod portal) stąd pytanie o dofinansowania. A taki firmowy komputer by nie zawadził wiadomo Big Grin


RE: Portal internetowy - rozekrr - 15-12-2014 12:28

Temat dofinansowania jest śliski, musisz ładnie wszystko opisać w biznes planie i przede wszystkim określić na co chcesz te pieniądze. Muszą być one wydane np. na sprzęt, rozwój firmy także jak fajnie to opiszesz to problemu nie powinno być. Najlepiej wszystkiego dowiesz się w swoim Urzędzie Pracy.


RE: Portal internetowy - Suranel - 15-12-2014 13:20

Dzięki za opinie, cały czas liczę, że zjawi się jakaś osoba, która miała większą styczność z dotacjami. Oczywiście zaczerpnę porady w urzędzie pracy jednak dobrze jest zawsze zrobić wstępny wywiad w środowisku ludzi, którzy mają o tym pojęcie. Już samo 20 tyś złotych to sporo na rozwój portalu a wystarczy tylko spróbować. Martwią mnie jednak wydatki związane z prowadzeniem działalności. Sensownym by chyba było wstępne tworzenie projektu na własną rękę a gdy projekt znalazłby się w dalszym etapie rozwoju dopiero wtedy podłączyć go pod DG i dopiero wtedy wystartować na nim z programem zarobkowym (np. Adsense). Wiadomo są to koszta, które następnie będzie ciężko odliczyć sobie od podatku dochodowego, ale jest to chyba sensowny pomysł. Co myślicie ?


RE: Portal internetowy - szykiryki - 15-12-2014 17:19

Mogę Ci polecić świetną firmę, która stworzy Ci wniosek o dofinansowanie unijne i dodatkowo pomoże stworzyć strategię marketingową. Wskaże, jak rozliczyć działalność itp.

Ale do niej zgłaszasz się dopiero w momencie kiedy firma już ruszy. Więc podstawowym krokiem (oczywiście po uprzedniej analizie konkurencji, rynku, potencjalnym określeniu zysku, strat) jest założenie podmiotu gospodarczego.

Sama wizja strony to niestety zbyt mało jak na ten moment, by mówić tutaj o biznesie.

Popatrz, jak działają konkurencyjne serwisy, zrób sobie listę potencjalnych reklamodawców (wyślij do nich maile z prośbą o wycenę kampanii itp.).
Moja rada: nie zabierać się od tyłka strony Smile.

Pomysł to podstawa, ale uprzednie sprawdzenie rynku branży pozwoli Ci uniknąć wielu problemów, jak już wszystko ruszy. Powodzenia.