Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
żółtodziub szuka pomocy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Forex (/Forum-Forex-340)
+--- Wątek: żółtodziub szuka pomocy (/Temat-zoltodziub-szuka-pomocy-89076)

Strony: 1 2 3 4


RE: żółtodziub szuka pomocy - martin1984r - 16-04-2014 12:11

hosezbsk to może podasz ten poradnik? Chyba że jest Top Secret i dla wybrańców za opłatą ?


RE: żółtodziub szuka pomocy - hosezbsk - 16-04-2014 12:14

Niestety nie sprzedaje poradnika:)Pomagam jezeli ktoś zarejestruje sie z reflinka i zaczyna zarabiacSmile


RE: żółtodziub szuka pomocy - martin1984r - 16-04-2014 12:19

Jakoś to przeżyje. A rejestrować się na stronach itp, nie dziękuje Big Grin


RE: żółtodziub szuka pomocy - Comparic - 16-04-2014 12:50

Jeśli chodzi o konkursy na kontach demo to nie patrzcie na te %. Nikt na real tak nie gra jak na demo. Tam jest maksymalne ryzyko i albo bankructwo, albo bawi się dalej.

Takich osób i kont jest bardzo dużo, stąd u niektórych takie wyniki. A ponad 90% kont aktywnych w konkursach demo zostaje wyzerowana.

Martin - ściągnij i zainstaluj sobie ich platformę w innym miejscu. Wejdź do katalogu z MT4 i do experts. Tam masz pliki (oprócz folderów - te Cię nie interesują). Skopiuj Smart Orders i wklej je do swojego głównego katalogu. Zrestartuj platformę i powinno być ok. A nie stracisz nic - tylko żebyś zainstalował w innej ścieżce.


RE: żółtodziub szuka pomocy - martin1984r - 16-04-2014 13:23

Dziękuje za radę Comparic. Dziwna sprawa, bo nie mogę zainstalować gdzie indziej, bo widzi ze mam to dysku, i mam dwie opcje usuń z dysku lub napraw, jak wybieram napraw, to pojawiają się pliki w katalogu experts od smart order ale jak uruchamiam platformę to znikają, zostaje tylko jeden Smart Orders.ex4 (waży 28kb). Coś jest zje....
Nie mam tego w Oknie Nawigator.


RE: żółtodziub szuka pomocy - Comparic - 16-04-2014 13:31

Jak rozwijasz w oknie nawigatora strategie to nie widać Smart Orders? Powinno być jeśli jest w katalogu...


RE: żółtodziub szuka pomocy - martin1984r - 16-04-2014 13:43

W Strategiach mam tylko MACD Sample, Moving Average oraz więcej... ?


RE: żółtodziub szuka pomocy - Comparic - 16-04-2014 15:13

Nie wiem czemu Smart Orders znika. Najlepiej będzie chyba z ich supportem się skontaktować. Może to jakiś drobiazg, o którym świetnie wiedzą.


RE: żółtodziub szuka pomocy - martin1984r - 16-04-2014 15:17

Tak zrobiłem to dostałem linka do ich strony ze smart order, i to taki support. No jest ten plik Smart Orders.ex4 (waży 28kb) ale jego nie widać w strategiach.

Ściągnąłem wersję portable mForex, skopiowałem całą zawartość experts, uruchomiłem ponownie platformę ale to nic nie dało.


RE: żółtodziub szuka pomocy - zarabiamonline - 07-07-2014 10:08

Ja polecam inwestowanie na 2-3 parach, do tego 2-3 wskaźniki analizy technicznej + analiza fundamentala