Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! (/Temat-Jesli-zalozyles-firme-uwazaj-na-oszustow-124189)

Strony: 1 2 3


RE: Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! - rachman - 07-03-2016 22:42

Uważaj teraz biorą z netu dane i jak masz nr tel. podany to dzwonią i też kit wciskają o przedłużeniu umowy na stronę www (czy inne g zmyślone) że miałeś czas na wypowiedzenie ale minął i albo przedłużysz by zapłacić np. 300 za przedłużenie na pół roku albo automatycznie przejdzie na rok za 600. Podobno taka milusia naciągaczka wydzwania. Nieźle kręci i jak ktoś zaganiany to może nie pamiętać, odesłać do księgowej czy sekretarki a ta już nie będzie wnikać Wink Znajomy tak mało się nie wkręcił.


RE: Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! - .pvo - 23-11-2016 15:06

mi tam z 3 różnych firm przysłali łącznie na 600 czy 800 oczywiście z efektem lądowania w koszu szkoda że nikt sie pod tym nie podpisuje imieniem i nazwiskiem i poza nazwą i adresem firmy, która "żeruje na niewiedzy" nie ma bo z miłą chęcią wytoczyłbym proces takiej osobie o odszkodowanie


RE: Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! - olosliwa - 22-03-2017 00:21

Też dostałem, zgłosiłem sprawę na Policję, a odpowiedź z prokuratury oczywiście "wskazany czyn nie jest przestępstwem, a treść listu nie wprowadza w błąd"


RE: Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! - jarunioo7 - 22-03-2017 22:09

Dokładnie.. Bo tam jest "fakultatywna" opłata Smile Swoją drogą to od znajomego słyszałem, że niektóre spółki prześcigają sie w listach, niektóre nawet priorytetem wysyłają od razu po założeniu DG hehe


RE: Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! - thomasward - 22-03-2017 22:32

Też ostatnio dostałem w wersji papierowej, poszło do spalenia. Wink


RE: Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! - domin_dz - 24-03-2017 18:37

Ja dostałem trzy podobne listy w jeden dzień. Nie wiem jak można się na to nabrać, skoro przy składaniu wniosku o wpis do CEiDG co chwila jest przypomnienie o tym, że wpis jest darmowy.


RE: Jeśli założyłeś firme - uważaj na oszustów ! - selfie - 24-03-2017 21:18

Prawda. Ja otrzymałem 4 takie listy. Nie od CEIDG tylko np. CEFDG, CEIDFG, CEIGDF itp. Oczywiście listy poleciały do kosza. Nawet podczas zakładania firmy miła pani urzędniczka poinformowała mnie o takiej formie "oszustwa" i żebym uważał. Nie mówię już, że oprócz tego otrzymałem mnóstwo spamu od różnych banków, hurtowni spożywczych i firm rachunkowych.