Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jaka szkoła średnia ? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Szkoła (/Forum-Szkola-307)
+---- Wątek: Jaka szkoła średnia ? (/Temat-Jaka-szkola-srednia-57483)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Jaka szkoła średnia ? - Roxi5017 - 16-08-2012 12:21

daniel, wiadomo, teraz rzadko kiedy ma się prace w wyuczonym zawodzie, cieżko o to Wink Człowiek tylko się stara, żeby jakąkolwiek znaleźć i zacząć zarabiać na siebie Wink


RE: Jaka szkoła średnia ? - lukisop - 16-08-2012 12:47

jak u ciebie dobrze z matmą i fizyka to najlepiej mat-fiz po tym masz tyle kierunków na studiach że na pewno znajdziesz coś jak nie tu to zagranicą albo biol-chem to tez jest kierunek z przyszłością


RE: Jaka szkoła średnia ? - Tron - 16-08-2012 13:55

Polecam astronomię i fizykę i zostaniesz astronautą Smile


RE: Jaka szkoła średnia ? - xJAmaTOx - 16-08-2012 22:42

Niestety nic nie wniosę Ci do tematu, ale myślę że się nie pogniewasz jak dołączę do pytania Wink

Drodzy koledzy.. Co myślicie o: ' Technikum Organizacji Reklamy '
Przyszłościowy zawód? Warto?


RE: Jaka szkoła średnia ? - daniel42na - 17-08-2012 08:27

Jeśli nie masz w planach studiować ok, jeśli jednak tak, to wybieraj liceum.


RE: Jaka szkoła średnia ? - xJAmaTOx - 17-08-2012 10:44

A coś więcej na temat tego profilu?
Jednak mam w planach studia. ale i tak wolę technikum.


RE: Jaka szkoła średnia ? - Davi - 17-08-2012 10:50

Jakie kierunki byście nie poszli i tak pewnie nie będziecie pracować w zawodzie. Na pewno lepiej wybrać technikum jak by nie było macie po tym więcej niż po liceum i wyuczony zawód zawsze może się przydać chociaż i tak mało z edukacji wyniesiecie już lepiej samemu się uczyć w domu hobbystycznie , ale szkołę tak czy siak jakąś trzeba skończyć.

Pzdr


RE: Jaka szkoła średnia ? - rkac1997 - 17-08-2012 11:00

Ja tam po rolniczej robote BD mial Smile ! Ze wsi jestem to przeciez jest co robic!


RE: Jaka szkoła średnia ? - daniel42na - 17-08-2012 11:07

ja też wolałem, jednak teraz wkurzam się sam na siebie, bo poziom w technikach jest tak czy owak niższy niż w liceach. Zawodu się nauczysz ale na studia się nie przygotujesz to raz, o ile się w ogóle dostaniesz to dwa. Ogólniaki mają dużo lepsze wyniki z matury.
Kolejna sprawa. Jesteście zaślepieni tym "zawodem" po technikum. Nie twierdze że to źle. ALE w dzisiejszych czasach to utopia przynajmniej w większości kierunkach, bo po co pracodawca ma przyjąć technika jak może inżyniera/magistra. Którym przy okazji po technikum macie mnijesze szanse zostać, bo konkurencja z liceum i poziom na studiach jest za duży.

I tak zrobicie jak uważacie, ale pomyślcie co jest bardziej wiarygodne?
Wasze domysły? A może zdanie kogoś kto już to przewałkował?
Odpowiedźcie sobie sami Wink poczytajcie opinie większej ilości osób.


RE: Jaka szkoła średnia ? - rowik888 - 17-08-2012 11:26

Zgadzam się z kolegą wyżej.
Kiedyś (lata kiedy wasi rodzice wybierali się do szkół średnich) warto było iść do technikum, bo wtedy pracodawca nie wymagał ukończonych studiów,
a po ukończeniu technikum miało się "fach w ręku" i prawie pewność, że dostanie się pracę, gdyż było dużo miejsc pracy.

Teraz warto wybrać się do liceum ogólnokształcącego lub profilowanego.
Najlepiej na kierunki ścisłe:
  • Mat-Geo
  • Mat-Fiz
  • Mat-Inf

Ja sam jestem po Mat-Geo i tak jak wspomniał daniel42na musiałem się uczyć matmy żeby dorównać swoim kolegom i na dobre mi to wyszło.
Bo matematyka to królowa wszystkich nauk i wg mnie warto się jej uczyć.

Chociaż teraz jakbym szedł do liceum to wybrałbym profil Mat-Fiz, Smile
ponieważ teraz uczelnie bardzo cenią fizykę i na dużej ilości kierunków wymagają aby zdawać ją na maturze Smile