Wstęp
Jest to poradnik inwestycyjny do serwisu Banana Fund, będzie on rósł w miarę rozwoju samego serwisu, rozwój ten jest podzielony na kilka faz - aktualnie trwa pierwsza faza budowy - możemy się już rejestrować na stronie, a za niedługo ruszy kolejna faza, podczas której będziemy mogli robić depozyty bitcoinów. Ok! Nie traćmy czasu i przejdźmy do poradnika
#Jeżeli po przeczytaniu tego poradnika będziesz miał jakieś pytania, to zapraszam na pw lub do pozostawienie komentarza w tym wątku.#
Przydatne linki
Temat o Banana Fund
Oferta refbacku (reflink rejestracyjny) - 150% na zawsze!
(50% + 50% + 50% - Więcej informacji o refbacku i inne
jego warianty znajdziesz w tym temacie -
KLIK)
Czysty link:
BananaFund.com - brak refbacku
Blog -
BananaFund.CF
(Na razie przekierowuje do mojego tematu)
Portfel BitCoin:
BlockChain.info
Gdzie kupić BitCoin? Możesz to zrobić u naszego zaufanego forumowicza
Melomana
lub wybrać giełdę BitCoin tutaj:
HowToBuyBitcoins.info
FAZA II
Czym są te całe fazy?
- Tak jak wspominałem - są to po prostu etapy rozwoju i budowy Banana Fund, a każda faza to kolejny krok milowy działania serwisu.
Aktualnie trwa
druga faza, możemy się rejestrować i wypełniać podstawowe informacje na profilu oraz wpłacać bitcoiny... już 20 grudnia będziemy mogli kupić akcji serwisu, których do sprzedaży jest dostępnych aż 50%. Im mniej akcji zostaje, tym większa jest ich cena - akcje są podzielone na dwadzieścia bloków, a pierwszy z nich kosztuje 5% ceny bloku dwudziestego - jak widać, warto się śpieszyć, chociażby po to, że w fazie pre-launchu będzie dostępny rynek akcji (użytkownicy mogą sprzedawać na nim swoje akcje innym inwestorom), czyli już na samym początku platformy będziemy mieli możliwość szybkiego pomnożenia wkładu! Oczywiście liczba najtańszych akcji jest ograniczona, więc aby zapobiec szybkiemu wykupieniu ich przez dużych graczy, każdy użytkownik będzie mógł wydać tylko 10$ na akcje w blokach 1-8, będzie to działało na zasadzie kolejki, im szybciej się zarejestrujemy w Banana Fund, tym wyżej będziemy w kolejce

Po wyprzedaniu pierwszych ośmiu bloków zostanie stworzona nowa kolejka, a aby się do niej zapisać wystarczy włożyć do niej minimum 0.01 BTC, oczywiście są one do Twojej dyspozycji - pamiętaj, że w każdym momencie możesz dodać środki na swoje konto i być na tym samym miejscu w kolejce
No dobra, już się zarejestrowałem, mam zajętą kolejkę, wpłaciłem bitcoiny... co dalej?
(strona rejestracyjna jest dość intuicyjna, więc nie widzę sensu tutaj opisywać tego procesu, jednak jeśli masz problem z zarejestrowaniem się, napisz mi na PW, odpowiem i pomogę)
Teraz wystarczy tylko czekać, jeżeli jesteś tutaj dla szybkiego zysku, to gdy ITO* będzie się powoli kończyć, sprzedaj swoje tokeny* - sprzedasz je nawet 20 razy drożej niż je kupiłeś! Jeżeli jednak chcesz myśleć długofalowo o tym serwisie, to masz 3 opcje do wyboru, pierwsza - po zakończeniu ITO sprzedajesz swoje tokeny i inwestujesz je w biznesu, druga opcja - sprzedajesz część tokenów, by czerpać zyski i z serwisu i z biznesów, oraz trzecia opcja - nie sprzedajesz tokenów i zarabiasz dywidendy.
*Tokeny - inaczej akcje (serwisu, biznesów), ITO - Initial Token Offering - Jest to proces fundowania projektów, działa to na zasadzie, kto szybciej kupi, ten zapłaci mniej - tak samo jak z akcjami serwisu, tokeny podzielone są na bloki o różnej wielkości i coraz większej cenie, jeżeli wierzymy, że jakiś projekt szybko się ufunduje, to możemy go śledzić i w momencie ITO kupić jak najszybciej tokeny, po to, by zaraz po otworzeniu rynku akcji biznesu, sprzedać je z zyskiem i zacząć się rozglądać za nowym projektem
Opcja 1 - sprzedaż tokenów Banana Fund
Tej opcji nie polecam z prostego powodu, gdy już będziemy mogli wysyłać nasze pomysły na biznesy, zaleje nas ogromna fala projektów, jedne będą lepsze drugie gorsze, a z racji tego, że będzie ich sporo to po pierwsze - Banana Fund uzyska prowizje za trzymanie pomysłów na liście**, każdy taki pomysł na biznes zwiększa naszą dywidendę, po drugie - nie wszystkie projekty zostaną ufundowane, jeżeli zainwestujemy w taki pomysł, to stracimy tylko czas i potencjalne zyski, bo nasza gotówka będzie zablokowana dopóki projekt nie zostanie anulowany, po trzecie - najlepiej uczyć się na cudzych błędach, jeżeli na początku zamiast inwestować, będziemy obserwować jak się mają biznesy, to będziemy lepiej przygotowani na własną inwestycję i (co jest bardzo prawdopodobne) unikniemy utopienia naszych pieniędzy w błoto. Jeżeli jednak zdecydujesz się na tę opcję i postanowisz ufundować kawałek biznesu (lub biznesów), to pamiętaj żeby dokładnie się jemu przyjrzeć i przemyśleć czy na prawdę wierzysz w jego sukces... Oczywiście fundowanie biznesów, to tylko jeden ze sposobów na wykorzystanie wolnych środków - możemy na przykład handlować tokenami (szczególnie można interesować się akcjami projektów, które na przykład zdobyły pierwsze zyski, cena tokenów pójdzie w górę, albo jeżeli codzienny wpis przyniesie złą wiadomość dla biznesu, to cena pójdzie w dół - więc aby nasza pozycja była na plusie, nie wystarczy obserwować tylko wykresu, trzeba też interesować się samym biznesem i tym co się wokół niego dzieje) ok, pozostała nam ostatnia metoda na spożytkowanie wolnych środków w serwisie, mianowicie każdy biznes ma swoje ITO, tokeny są sprzedawane po coraz większych cenach, tak jak to było przy starcie serwisu, co za tym idzie, jeżeli mamy jakiś ciekawy projekt na oku i wiemy, że zostanie ufundowany, ale liczymy na szybki zysk, to wystarczy jak najwcześniej kupić akcje i sprzedać je od razu po starcie serwisu, jeżeli będzie na nie popyt to uda nam się je sprzedać kilkakrotnie drożej niż je kupiliśmy
Opcja 2 - częściowa sprzedaż tokenów Banana Fund
Część tokenów sprzedajemy, a pieniądze ze sprzedaży wykorzystujemy według opcji nr. 1, nasza druga część tokenów będzie nam powoli zarabiać dywidendy, które możemy na przykład przeznaczyć na zakup kolejnych tokenów i zwiększenie zysków z dywidend
Opcja 3 - pozostawienie wszystkich tokenów Banana Fund
Tutaj nie ma co opisywać

Po prostu zaglądamy co jakiś czas, by zobaczyć jak rosną nam bitcoiny zarobione z dywidend serwisu, jeżeli mamy czas, a rynek jest akurat w dynamicznym okresie, to możemy pobawić się w tradera i próbować sprzedać drożej, a potem kupić taniej tokeny
**Opublikowanie naszego pomysłu jest darmowe, jednak z każdym kolejnym tygodniem naliczane są nam opłaty ($1 za każdy tydzień opracowywania projektu i dyskusji nad nim - minimum dwa tygodnie, $1.5 za tydzień ITO, opłata ta zwiększa się o 50% każdego tygodnia, do maksimum $30 na tydzień) Nie zawsze jednak musimy płacić te prowizje - ktoś może to zrobić za nas, a w zamian otrzyma za to 1% tokenów naszego biznesu
Poradnik może nie jest zbyt obszerny, ale serwis dopiero startuje, w miarę rozwoju temat będzie aktualizowany, a jak są jakieś niejasności to zawsze można się zapytać