Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Ciężki przypadek z Urzędem Skarbowym + inne problemy.. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Ciężki przypadek z Urzędem Skarbowym + inne problemy.. (/Temat-Ciezki-przypadek-z-Urzedem-Skarbowym-inne-problemy-99185)



Ciężki przypadek z Urzędem Skarbowym + inne problemy.. - jarunioo7 - 06-10-2014 18:56

Witam ponownie Smile Zarabiam w serwisie shorte.st i będę się musiał rozliczyć z Urzędem Skarbowym żeby nie być pospolitym złodziejem.. Huh Problem jest taki że nie mam jeszcze skończonych 18 lat (dopiero w grudniu), rozliczać się można chyba do kwietnia 2015r.

W związku z tym mam wątpliwości czy z moich zarobków będzie się musiała rozliczać moja mama czy też ja.. W kwietniu będę miał ukończone 18 lat Smile

Kolejna wątpliwość:

Shorte.st wypłaca nam pieniądze na PayPal. Jest to wypłata - ale nikt nie podpisuje z nimi umowy.. Więc jak to widzi Urząd Skarbowy? Jak wpisze w rozliczeniu jako "inne źródła dochodów" kwotę np. 1000zł ( zarobki z shorte st, to czy Urząd Skarbowy nie będzie chciał ode mnie jakiś dowodów? Przecież każdy mógłby wpisać kwote nawet 10000 zł albo i więcej nie podając dokładnie skąd i nie podając żadnych dowodów..

Gdyby ode mnie ich zażądali to co miałbym im dać? Screen z przelewu z PP? facepalm

Według mnie wszystko jest bardzo kontrowersyjne.. Bo jak wytłumaczyć Urzędowi Skarbowemu, że ktoś wysyła nam wypłatę za pracę bez umowy (to tak jak praca na czarno) :o

Kolejnym - jednym z większych problemów jest to że ojciec płaci na mnie alimenty.. A gdy to robi to ja nie mogę zarabiać pieniędzy (według prawa).. Więc czy powinienem wogóle zaczynać z Urzedem Skarbowym? Nie chce być złodziejem ale jeśli ktoś się dowie że ja zarabiam, a mój ojciec płaci alimenty na mnie to też te alimenty mogą zostać cofnięte.. Co więcej? Mój ojciec będzie mógł wystąpić do sądu o zwrot tych alimentów - no bo przecież pracowałem -.- A wtedy zamiast uczciwości wobec państwa narobie sobie i mojej mamie problemów w sądzie..

Prosze was o pomoc, chce wyjść z tych problemów najlepiej jak się da Smile Z góry wielkie dzięki..


RE: Ciężki przypadek z Urzędem Skarbowym + inne problemy.. - szykiryki - 07-10-2014 08:05

Idź do prawnika, a najlepiej do biura rachunkowego. W większości urządów miast w Polsce dostępne są darmowe konsultacje prawne+ dodatkowo na wydziałach prawa uniwersytetu studenci pełnią dyżury i odpowiadają na pytania.

Co do straty alimentów podejrzewam, że jest to możliwe. Podobnie dzieje się w przypadku statusu bezrobotnego, który otrzymuje zasiłek, jak zaczyna pracę full legal automatycznie straci status i jest wyrejestrowywany.

Nie sugeruj się opiniami ludzi tutaj- większość to, nikogo nie obrażając, dzieciaki takie jak Ty. Nikt z nas nie zna zawiłości prawa podatkowego, zwłaszcza, że Twoj przypadek dotyczy pobierania alimentów, które wliczają się w Twoj dochód- nie jest to więc standardowe rozliczenie zarobków z sieci...

Skonsultuj się z profesjonalistą!


RE: Ciężki przypadek z Urzędem Skarbowym + inne problemy.. - szybkikwit - 07-10-2014 08:17

Jeśli chodzi o rozliczenie wypłaty z PP to po prostu dostajesz od shorte np 7 października wypłate 100$ to bierzesz kurs USD ze strony nbp.pl szukasz daty poprzedzającej wypłate czyli tutaj 6 październik i wyliczasz . 100 $ razy kurs USD z 6 października i odliczasz podatek 18% . Oczywiście to w wpisujesz w Inne źródła no a dowodem jest tylko wydruk przelewu z PP

Jesli się mylę proszę mnie poprawic


RE: Ciężki przypadek z Urzędem Skarbowym + inne problemy.. - szykiryki - 07-10-2014 08:24

@szybkikwit, mylisz się. Chyba, że radzisz mu jak się rozliczać raz na rok...
Jak chce się rozliczać ryczałtem co miesiąc płaci 8,5% podatku, nie 18% (tyle płaci jak chce się rozliczać raz w roku). Nigdzie tego nie wpisuje, tylko kwotę wpłaca na konkretne konto (PIT uzupełnia dopiero do kwietnia 2015 r. )Zanim jednak rozliczy się ryczałtem musi iść do swojego US i to zgłosić.

Tak, jak pisałam- nie bierz za podstawę do rozliczenia tego co tutaj piszą użytkownicy, zwłaszcza, że Twoj przypadek jest szczególny...


RE: Ciężki przypadek z Urzędem Skarbowym + inne problemy.. - bartex89 - 07-10-2014 10:44

po co ma się rozliczać ryczałtem, jak z shorte nie przekracza kwoty wolnej od podatku?
Wystarczy, że złoży pit 37 do końca kwietnia, lub Jego rodzice dolicza to do swojego pita 37 - jeśli składają razem to cała sume, jeśli skladaja osobne zeznania, wtedy dana kwote dziecka dzili się na 2 i wpisuje w "inne źródła".

Nie ważne, że jesteś niepełnoletnie - nawet szesnastolatek musi mieć własny PIT. Wystarczy, że dostanie stypendium lub podpisze umowę o dzieło. W praktyce wygląda to różnie, rzadko zdarza mi się rozliczać osoby poniżej 18.


RE: Ciężki przypadek z Urzędem Skarbowym + inne problemy.. - szykiryki - 07-10-2014 12:37

@[bartex89], podejrzewam, ze nie mowimy tutaj o jednorazowym zarobku tylko ciągłym, stałym, gdzie co miesiąc na jego koncie ląduje parę setek (12 miesięcyx100$... i już przekroczył Smile)


RE: Ciężki przypadek z Urzędem Skarbowym + inne problemy.. - bodek7654 - 07-10-2014 20:43

rozliczasz się z dochodu dodatkowego, jezeli będziesz miał juz 18 lat to mozesz to zrobic sam, ale ja na twoim miejscu doliczylbym to do rozliczenia rodziców, [ na zabawe z US jeszcze masz czas], tutaj musisz pilnowac kursu walut, musisz je uzyskac z nbp z poprzedniego dnia, co do alimentów wszystko zalezy od interpretacji twoich zarobków, dochód dodatkowy w zaleznosci ile wyciągasz miesiecznie / rocznie , naprawdę dzisiaj kazdy sędzia interpretuje to inaczej , najpierw to Twoj tato musialby sie dowiedzieć, a przeciez kazdy rozlicza sie osobno, dlatego radzę ci teraz rozliczyc sie z rodzicem, aby uniknąc innych sytuacji niepozadanych


RE: Ciężki przypadek z Urzędem Skarbowym + inne problemy.. - Admin - 07-10-2014 21:04

(07-10-2014 08:24)szykiryki napisał(a):  @szybkikwit, mylisz się. Chyba, że radzisz mu jak się rozliczać raz na rok...
Jak chce się rozliczać ryczałtem co miesiąc płaci 8,5% podatku, nie 18% (tyle płaci jak chce się rozliczać raz w roku). Nigdzie tego nie wpisuje, tylko kwotę wpłaca na konkretne konto (PIT uzupełnia dopiero do kwietnia 2015 r. )Zanim jednak rozliczy się ryczałtem musi iść do swojego US i to zgłosić.

Tak, jak pisałam- nie bierz za podstawę do rozliczenia tego co tutaj piszą użytkownicy, zwłaszcza, że Twoj przypadek jest szczególny...

Też się mylisz, gdyż nie "musi" tylko musiał, metode opodatkowania mógł wybrać do 20 stycznia bieżącego roku, jeśli tego nie zrobił będzie z automatu rozliczać się na zasadach ogólnych.
Co do przypadku to racja, jest dosyć nietypowy i mała szansa by ktoś Ci pomógł, będziesz musiał skorzystać z porady prawnika.


RE: Ciężki przypadek z Urzędem Skarbowym + inne problemy.. - jarunioo7 - 08-10-2014 11:58

Dziękuje wszystkim za pomoc, wstępnie umówiłem się już z prawnikiem.. Smile

Do zamknięcia..


Ciężki przypadek z Urzędem Skarbowym + inne problemy.. - yazir - 09-10-2014 01:16

Wątek zostaje zamknięty, ponieważ moderator uznał że temat został wyczerpany bądź rozwiązany. Jeśli posiadasz nowe pytania prosimy o założenie kolejnego tematu.