Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zamiana telefonami - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Zamiana telefonami (/Temat-Zamiana-telefonami-71300)

Strony: 1 2


Zamiana telefonami - piotruss96 - 18-06-2013 14:06

Siemka wam
Otóż ostatnio się ugadałem z gościem na wymiana telefonami.
Rozmawiało się bardzo fajnie wydawało by się że nie jest oszustem miał jeszcze mase innych przedmiotów i na tablicy byl bardzo długo.
Mieliśmy wysłac telefony do siebie w ten sam dzien i dac nr przesyłki.
Zadzwonił do mnie sie zapytał czy wysłałem ja że tak i ze jak wroce to mam dac nr i że on juz idzie na poczte. Więc jak wrociłem to mu wysłałem i tyle go widziałem już więcej do mnie się nie odezwał.
Brak kontaktu pisałem do niego z innego meila/gg i oferta ciągle aktualna po czym po ok 2dniach zginęło i konto z tablicy.
Kontakt zerowy ale posiadam jego dane.
Czy warto iść na policje bo czasami słysze ze policja także nic sobie z tego nie robi i przyjmie zgłoszenie i tyle i czekaj i czekaj i nic nie zrobią ze sprawą.
Wartość telefonu ok 350zł.
A jeśli ktoś jest z miejscowości Krzywin 72-121 lub okolice.
Pisać !!


RE: Zamiana telefonami - bios - 18-06-2013 14:09

Tylko na policję, jeżeli masz jego adres to powinni sprawdzić.

Wybierz się tam z wydrukiem wszystkich maili i ogłoszenia jak masz.


RE: Zamiana telefonami - duzypawel - 18-06-2013 14:15

gratuluję pomysłowości Smile

jeśli masz jego dane (prawdziwe) to możesz:
- odwiedzić go i próbować odzyskać tel
- zgłosić sprawę na policję i ... czekać ;]
- nie robić tak nieroztropnych rzeczy w przyszłości Smile


RE: Zamiana telefonami - szczygielek - 18-06-2013 14:45

też kiedyś padłem ofiarą takiego oszusta.. tylko sprawa wygladała tak, że oszust chciał oddać za darmo przedmiot, i chciał tylko pieniadze na przesyłke, ok. 25zł, przelałem mu je i tyle go widziałem. Sprawy nie pociągnąłem, nie duże pieniądze, ale wiadomo zawsze można było wydać na co innego. Wink. Radze na Policje z tym kolego Smile


RE: Zamiana telefonami - piotruss96 - 18-06-2013 18:13

@duzypawel: wiadomo człowiek uczy się na błędach wydawało się normalnie a tu prosze
cóż było trudno trzeba cos kombinować


RE: Zamiana telefonami - piotruss96 - 18-06-2013 23:00

aaaa i jeszcze pytanie
jak jestem niepelnoletni to na policje moge isc sam czy z opiekunem?


RE: Zamiana telefonami - Sloniasek - 20-06-2013 08:52

Idź z opiekunem.
Szczerze wątpie żeby podał prawdziwe dane.


RE: Zamiana telefonami - miniek9090 - 20-06-2013 08:54

Moim zdaniem zrobił taki myk.

Najpierw znalazł kupca na ten telefon. Osoba wpłaciła mu kasę , a on oszukał Cb i dał jego dane do wysyłki ... Proste Smile


RE: Zamiana telefonami - Papass - 20-06-2013 09:21

(20-06-2013 08:54)miniek9090 napisał(a):  Moim zdaniem zrobił taki myk.

Najpierw znalazł kupca na ten telefon. Osoba wpłaciła mu kasę , a on oszukał Cb i dał jego dane do wysyłki ... Proste Smile

No to w takim przypadku osoba, która wpłaciła pieniądze prawdopodobnie będzie miała jego prawidłowe dane Wink


RE: Zamiana telefonami - Archiebald - 20-06-2013 09:45

Jak masz papiery do telefonu(chyba że mu wysłałeś Smile ) to zgłoś kradzież na policji a pieski powinny go znaleźć na podstawie imei , bo podejrzewam że gościu nie będzie go używał tylko go sprzeda, nie ważne .
Sam kiedyś kupiłem gorący telefon (nie wiedziałem że jest jumany) i po jakimś czasie zadzwonili do mnie z policji i grzecznie poprosili o stawienie się na komisariacie , he he Smile jeszcze chcieli mi paserkę wcisnąć beka .