Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wyrok w zawieszeniu - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Wyrok w zawieszeniu (/Temat-Wyrok-w-zawieszeniu-53639)



Wyrok w zawieszeniu - kipeer - 18-05-2012 20:39

Mam do zapłaty ok. 700zł dla poszkodowanego oraz 200zł kosztów sądowych. Raty zostały mi określone po 56zł pierwszego miesiąca oraz 76zł reszte. Termin sie skończył w tamtym roku. Co mnie teraz czeka? Odwieszenie, czy wyrobienie tego w godzinach? Przez 30% czasu byłem zarejestrowany w Urzędzie Pracy i nie mialem pieniędzy na spłate.


RE: Wyrok w zawieszeniu - Admin - 18-05-2012 20:48

Jeśli Ci bardzo mocno zależy i nie musi to być na już, to mogę zapytać dziewczyny, pracuje w sądzie to pewnie Ci dokładnie opowiem.


RE: Wyrok w zawieszeniu - Sloniasek - 18-05-2012 20:48

Prawdopodobnie otrzymasz prace społeczne lub zamienią ci na dni aresztu, po jakimś czasie zapewne przyjdzie ci "bilet" do stawienia się w Zakładzie Karnym.
Wyliczą ci stawki dzienne.

Mój kumpel niedawno nie przyjął 500-złotowego mandatu, następnie dostał 34 godziny prac społecznych na których był tylko 8 godzin do końca terminu zakończenia,
resztę zamienili mu na 12 dni odsiadki <śmiech>


RE: Wyrok w zawieszeniu - tomazzi - 18-05-2012 20:52

dokładnie tak jak pisze słoniasek

zależne co zdecyduje sędzia :

1 opcja albo dostaniesz godziny prac społecznych o której ilości zostaniesz powiadomiony i wyliczone zostaną na podstawie stawki dziennej

2 opcja godziny zostaną zamienione na dni pobytu w zakładzie karnym
przy kwocie 900 zł będzie to około 25-26 dni o których niestety ślad na 10 lat zostanie w twoich aktach
także na zaświadczeniu o nie karalności będzie o tym informacja


RE: Wyrok w zawieszeniu - Sloniasek - 18-05-2012 21:03

A zaświadczenie o niekaralności możesz uzyskać dopiero po 5 latach.


RE: Wyrok w zawieszeniu - kipeer - 18-05-2012 21:31

Ok, dzieki. JEszcze jedna sprawa co z depozytem pieniędzy. Wpłaciłem 1500zł żeby wyjść z komisariatu ( kaucja?). Zgubiłem kwitek, a cała kwota nie byla dopisana do sprawy, moge ją jakoś odzyskać?


RE: Wyrok w zawieszeniu - tomazzi - 18-05-2012 21:36

jeśli nie masz kwitka który jest podstawą do jakichkolwiek roszczeń i zwrotów to raczej małe szanse na odzyskanie środków ...