Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jaki format opodatkowania przy sprzedaży cyfrowych produktów - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Jaki format opodatkowania przy sprzedaży cyfrowych produktów (/Temat-Jaki-format-opodatkowania-przy-sprzedazy-cyfrowych-produktow-157981)

Strony: 1 2


Jaki format opodatkowania przy sprzedaży cyfrowych produktów - PanB_ss - 30-08-2018 14:21

Cześć wszystkim!

Jestem w trakcie zakładania działalności gospodarczej pod sprzedaż gier/programów komputerowych w formie cyfrowych kluczy.
Wysyłka odbywa się poprzez internet na adres e-mail klienta.

Moje pytanie brzmi jaki do tego podatek? Byłem dziś w biurze księgowym to dokładnie nie wiedzieli do czego to przypisać ze względu, że nabywam gry/programy z zagranicznych serwisów. Czy zaliczać to pod dropshipping?

Faktur jako tako na firmę z tych stron nie mogę dostać. Jedynie mogę podać dane osobowe i potwierdzenie płatności, ale wedle prawa polskiego wymagana jest faktura z pełnymi danymi firmy, NIP etc.

Może ktoś ma/miał styczność z podobnym tematem i chciałby pomóc laikowi w tematach prawnych?


RE: Jaki format opodatkowania przy sprzedaży cyfrowych produktów - jarunioo7 - 30-08-2018 14:36

Ryczałt 3 albo 3,5% (nie pamietam) bez VAT.
https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-sprzedaz-przez-internet-a-opodatkowanie-ryczaltem-ewidencjonowanym/2

Zadnych kosztow nie odliczasz przy tym wiec masz bezpieczenstwo w razie kontroli ze skarbowki - nie musisz sie tlumaczyc ze nie masz faktur bo osoba od ktorej kupujesz z zagranicy takowych nie wystawia itd.. Brak kasy fiskalnej bo wszystko sprzedajesz przez internet. Były jakies limity na pewno do przejscia na vat i cos jeszcze wiec o to dopytaj w biurze rachunkowym. Wedlug mnie to bedzie najkorzystniejsze ze wszystkich form opodatkowanka. Powodzenia! Smile


RE: Jaki format opodatkowania przy sprzedaży cyfrowych produktów - PanB_ss - 30-08-2018 16:23

Czyli rozumiem, że zwykłe potwierdzenia płatności na osobę fizyczną, która ma zarejestrowaną działalność, ale nie podaje NIP`u przy płatnościach wystarczy?
I jeszcze jedno pytanie. Jak wygląda kwestia przewalutowania, gdyż płatności dokonuję w kilkunastu walutach z całego świata?


RE: Jaki format opodatkowania przy sprzedaży cyfrowych produktów - jarunioo7 - 30-08-2018 16:42

W przypadku ryczałtu nie odliczasz sobie zadnych kosztow wiec niepotrzebne sa Tobie absolutnie zadne potwierdzenia zakupu, faktury itd. Podatek placisz od wszystkiego co trafi na Twoje konto.

Kupiles cos za 80zl.
Sprzedales cos za 100zl.
Podatek placisz 0,03*100 czyli 3zl.

Płatność więc w kilku walutach nie ma tutaj znaczenia, inaczej jest jeśli klienci płacą Ci w różnych walutach - wtedy trzeba obliczać kursy ze strony NBP.


RE: Jaki format opodatkowania przy sprzedaży cyfrowych produktów - PanB_ss - 30-08-2018 16:56

W przypadku podatku liniowego wygląda to tak, że 100-80=20*0,18 i potrzebuje do tego normalnych faktur?


RE: Jaki format opodatkowania przy sprzedaży cyfrowych produktów - jarunioo7 - 30-08-2018 17:01

Prawie.. Podatek liniowy masz 19%, a podatek na zasadach ogólnych masz 18% (pierwszy próg).

W przypadku liniowego widzisz, ze zaplacilbys 3,8zł.

Tzn wiesz.. Wszystko zalezy od przychylnosci urzednikow bo jakby chcieli podwazyc te "dowody zakupow" to by mogli, na pewno byłoby duzo komplikacji jakby tam jeszcze byly inne waluty. Tak samo jak mogą podwazyc faktury za reklamy na facebooku (bo nie zawieraja daty czy czegoś, jakaś pierdoła). Według mnie warto wybrać bezpieczniejszą opcje z tym ryczałtem, a to czy Ci sie bedzie bardziej opłacać to już oblicz sam na swoich produktach Tongue


RE: Jaki format opodatkowania przy sprzedaży cyfrowych produktów - twardy - 30-08-2018 17:01

Jesli nie chcesz miec przypalu w przypadku kontroli to jednak wypada miec faktury zeby udokumentowac koszty.


RE: Jaki format opodatkowania przy sprzedaży cyfrowych produktów - PanB_ss - 30-08-2018 22:55

Posiadając takie potwierdzenia płatności przejdzie to przy kontroli skarbowej?
[Obrazek: 2018-08-30.png]

Tylko w tym mogę wpisać dane takie jak: imie i nazwisko, adres, miasto i kod pocztowy.
[Obrazek: 2018-08-30_nr2.png]

[Obrazek: 2018-08-30_nr3.png]


RE: Jaki format opodatkowania przy sprzedaży cyfrowych produktów - Lensherr - 01-02-2019 02:41

Ja mam podobny kłopot.
Rozliczam się na zasadach ogólnych, sprzedaję infoprodukty w internecie,nie wiem czy można to porównać do kluczy cyfrowych, ale....
Z uwagi,że to są rzeczy, których nie ma fizycznie to w świetle prawa to nie jest produkt tylko usługa. Przynajmniej tak usłyszałem od swojej księgowej, nie mniej można przejść na ryczałt. 3% od handlu , budownictwo 5,5 a nie 18%, 19% a potem 32% jest różnica.


RE: Jaki format opodatkowania przy sprzedaży cyfrowych produktów - JakubZakrzewski - 23-03-2021 18:57

Najlepszy będzie ryczałt przy sprzedaży jest to 3%. Jeśli potrzebujesz pomocy to pisz