Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Allegro a US - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Allegro a US (/Temat-Allegro-a-US-155386)

Strony: 1 2 3 4


RE: Allegro a US - jarunioo7 - 17-03-2018 21:34

Moze i tak.. Niezbadane sa wyroki urzedu skarbowego hehe. Moga ale nie musza dac 75%. Swoja droga to te ich wyliczenia to jest taka porazka, ze szkoda gadac. Skoro sobie potrafia wszystko wyliczyc to po co placimy za prowadzenie ksiegowosci? Szkoda gadac, temat rzeka Smile


RE: Allegro a US - rachman - 17-03-2018 21:47

No właśnie to zaprzeszłość taka - mają czarno na białym wszelkie dochody (wiem bo rozliczałem i dziewczyna zapomniała o jednym z PITów to ją wzywali na wyjaśnienia) ale musisz sam liczyć bo a nóż widelec wykażesz coś o czym nie wiedzą i "mamy Cię" beka No a tak serio to przychody z najmu i wiele innych nie/stety nie trafiają z automatu do fiskusa dlatego mus samemu tak czy siak składać rozliczenia, do tego jak ktoś chce sobie coś odliczyć to też nie przymus - czasem to szkodzi dlatego nie robią tego za nas. Jedynie emeryci i renciści z tego co kojarzę jak tylko rentę/emeryturę mają to nie muszą składać rozliczenia bo ZUS jak wysyła PIT z rozliczką to człowiek nie musi już kombinować...


RE: Allegro a US - Shadecaster2 - 17-03-2018 22:24

no to pozostaje mi czekać aż wprowadzą zmiany Big Grin


RE: Allegro a US - damianus627 - 18-03-2018 19:37

Jeśli będziecie sprzedawać przedmioty fizyczne, to i tak wam ta nowa ustawa praktycznie nic nie da. Tam jest 1050 zł obrotu, więc sprzedając jeden przedmiot za 1100 zł będziecie musieli mieć działalność, mimo że zarobicie na tym np. 100 zł.

Jeśli ktoś oferuje usługi albo jakieś przedmioty wirtualne, to wtedy faktycznie będzie można legalnie zarobić.


RE: Allegro a US - SCM - 20-11-2018 10:32

ale i tak musicie udokumentować dochód wolny od podatku