Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Co z tym fantem zrobić - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Co z tym fantem zrobić (/Temat-Co-z-tym-fantem-zrobic-152562)



Co z tym fantem zrobić - azzaz - 24-11-2017 17:47

Witam wszystkich. Wcześniej zarabiałem na mypayu, hive micro czy innych takich, a potem przyszła pora na cpa, afiliacje produktów etc. W tej chwili zarabiam między 600-
800zł mniej więcej stale miesięcznie, przy czym co miesiąc też te 200-300zł inwestuję.

Chciałem założyć sobie dg, żeby wliczać to sobie w koszta i normalny podatek odprowadzać, ale ten zus mnie przeraża i chyba przy moich zarobkach to nieopłacalne.
Z tego co czytałem również problem ten nie dotyczy sp.z.o.o. Opłaca się w moim wypadku zakładać jedno, lub drugie? Bo na ten moment to z tych 800 wydam 300 na reklamę i do tego jeszcze 18% do US to też tak średniawo bym powiedział. Ewentualnie czy w moim wypadku jest opcja na jakieś dofinansowanie, w tej chwili jestem studentem jeśli to coś zmienia.

Dodam, że mój zarobek to w 80% zarobek przez afiliację produktów, różnych sieci na fanpagach i stronach internetowych, polecanie produktów osobom zainteresowanym bezpośrednio, wśród osób z mojego otoczenia jeśli się tacy znajdą i tak 20% to zarobek z akcji, z zamkniętego serwisu podobnego do mypaya.


RE: Co z tym fantem zrobić - twardy - 24-11-2017 17:50

Najwazniejsze to sie rozliczyc z fiskusem. Przy takich malych sumach nie ma sensu DG. Wrzucasz wszystko w inne dochody... jedyny minus jest taki, ze nie mozesz odliczyc zadnych kosztow.


RE: Co z tym fantem zrobić - jarunioo7 - 24-11-2017 17:54

Zus to niecałe 500zl dla Ciebie na jednoosobowej DG + koszty księgowości od 100-250zl. Żeby zgodnie z zasadami nie płacić Zus-u przy sp. Z o.o. to musialbys mieć wspólnika, a koszty księgowości są znacznie droższe (około 500zl). Dodać do tego podatek i według mnie każda z możliwych opcji jest dla Ciebie totalnie nieopłacalne.

Co do dofinansowania to według mnie nie ma sensu sie starać jeśli Twoje dochody są/będą na takim poziomie ale jeśli mimo tego chcesz spróbować to najlepiej jeśli byłbyś na papierze bezrobotny - znacznie łatwiej pozyskać dofinansowanie wtedy np. Z Urzędu Pracy.