Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Seopilots czy warto ? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pytania i Problemy dotyczące SEO (/Forum-Pytania-i-Problemy-dotyczace-SEO-400)
+--- Wątek: Seopilots czy warto ? (/Temat-Seopilots-czy-warto-149234)

Strony: 1 2


Seopilots czy warto ? - kondzikson721 - 18-07-2017 19:48

Witam planuje rozpocząć pozycjonowanie long tail w serwisie seopilots dodam ze jestem początkującym jeśli chodzi o seo do wypozycjonowania mam sklep internetowy planuje wziąć kilkanaście nisko konkurencyjnych fraz i zacząć dodam ze jest to nowy sklep więc pewnie każdy link będzie przydatny co sadzicie warto ? Nie mam zamiaru tez wydawać na agencje ponad 1000 zł miesięcznie, więc próbuję samemu coś zdziałać. Proszę o odpowiedzi ewentualnie co możecie polecić zamiast seopilot


RE: Seopilots czy warto ? - lechoo - 18-07-2017 21:42

Pozycjonowanie samym seopilotem odradzam, na dłuższą metę więcej szkód przyniesie niż zysków.


RE: Seopilots czy warto ? - kniew - 19-07-2017 08:56

ja jednak polecam znaleźć budżet na agencję, która zoptymalizuje ci stronę i dobierze dobre frazy.
seopilotem bardziej zaszkodzisz niż pomożesz.


RE: Seopilots czy warto ? - kondzikson721 - 19-07-2017 09:42

Hmm a polecacie jakieś konkretne firmy zajmujące się pozycjonowaniem sklepów internetowych ?


RE: Seopilots czy warto ? - WojciechMatula - 09-08-2017 14:29

Seopilot wychodzi dość drogo, dodatkowo linki, które są w tym systemie są już dawno oflagowane przez Google i nie wpływają skutecznie na pozycje. Najlepiej gdybyś komuś zlecił działania SEO lub sam stworzył swoje zaplecze pozycjonerskie.


RE: Seopilots czy warto ? - nx87r - 17-08-2017 11:02

Trzeba pamiętać, że w systemie jest również rotacja stron. Praktycznie codziennie dochodzą nowe.
Jakby patrzeć na wspomniane "oflagowanie" to nigdzie nie można byłoby dodać linka.

Kiedyś jakość pewnie była lepsza, bo stawka dla Wydawcy była przeważnie 30 zł, a teraz 15 zł.
Sam już ograniczyłem dodawanie stron do SeoPilot, ponieważ jest to nieopłacalne przy takiej stawce.

Bardziej już opłaca się dodawać strony do Statlink lub Seomatik.pl (moderowane systemy stałe).

Ogólnie w ostatnim czasie też macie spadek kwot w SeoPilot do około 15-16 zł za serwis?


RE: Seopilots czy warto ? - dikestring - 10-10-2017 15:15

Seopilot na polskie lokalne frazy nawet daje radę Wink To taki SWL tyle że trochę o większej jakości (takie moje zdanie na ten temat Wink )


RE: Seopilots czy warto ? - krzysiekmat - 13-10-2017 11:10

Seopilotem dość szybko wypozycjonujesz na daną frazę, ale jest kosztowny.


RE: Seopilots czy warto ? - Piter Pit - 30-10-2017 03:02

Long tail tworzysz poprzez artykuły. Ogólnie pozycjonowanie long tail polega na odpowiadaniu na pytania użytkowników, czyli np tworzysz artykuł o tytule "Jak działa silnik spalinowy napędzany węglem" w nagłówkach H1 i H2 nawiązujesz do tematu czyli np jeden nagłówek "Zasada działania silnika spalinowego" kolejne "Silnik spalinowy paliwo zamienne" do tego w treści artykułu musisz dawać na dane frazy z tytułu i nagłówków pogrubienie ale rób to subtelnie, żeby czytelnikowi oczu nie rozwaliło od nadmiaru pogrubienia. Artykuł ma mieć minimum 3.000 znaków, a w wersji dobrej minimum 6.000 znaków (liczymy też spacje)

Krótko mówiąc long tail polega na pisaniu artykułów gdzie
Tytuł artykułu
Opis artykułu
Nagłówki artykułu (h1, h2, h3, h4)
Pogrubienia fraz w tekście
Nawet słowa kluczowe (Google z tego nie korzysta już [niby] ale reszta wyszukiwarek tak)

Zgrywają się ze sobą, mogą to być synonimy. Powtórzeń unikamy.

Nie kopiujemy treści z innych stron.
Nie redagujemy na zasadzie 'przestawię szyk słów', Google Bot jest mądry wyłapuje taki syf.
Do tego pełna optymalizacja strony pod pozycjonowanie od redukcji wagi obrazków, wywalenia syfu z kodu, mikroformaty, tagi, do wprowadzenia AMP. Ogólnie bez optymalizacji strony w pełni pod SEO, nawet nie myśl o agencji. Porządna optymalizacja zmniejsza nakłady pozycjonowania, nie trzeba modzić ze zdobywaniem linków itp, jak piszesz dużo artykułów autorskich (bez zżynania) to samą optymalizacją na bieżąco i treścią staniesz wysoko na long tailu. Jeśli piszesz mało i krótko no to trzeba niestety się linkami wspomagać i monitorować! tak monitorować strony z linkami czy nie spadają im statystyki bo nagle po 6mc okazuje się, że sporo osób też tam linku i spam flow strony idzie w góre, a reszta stat w dół.

W razie czego możemy się dogadać, fakturki wystawiam Tongue automaty radzę omijać szerokim łukiem, zdjęcie filtra od Google kosztuje o wiele więcej


RE: Seopilots czy warto ? - mikiniki - 30-10-2017 06:49

(18-07-2017 21:42)lechoo napisał(a):  Pozycjonowanie samym seopilotem odradzam, na dłuższą metę więcej szkód przyniesie niż zysków.

Zgadzam się, najlepiej mieszać i efekt święty.
Osobiście korzystam z Seopilota kilka lat i jestem zadowolony.