Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Przedmioty z gier - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Przedmioty z gier (/Temat-Przedmioty-z-gier-148520)



Przedmioty z gier - Wegen - 24-06-2017 20:28

Witam, czy za sprzedawanie przedmiotów z gier na allegro (np. złoto z tibi, złoto z wowa itp.) bez działalności, fiskus może obarczyć mnie jakąś karą?


RE: Przedmioty z gier - twardy - 24-06-2017 20:33

Sam fiskus z siebie nie, ale jak Cie ktos podpier*oli do niego donosem to juz tak.


RE: Przedmioty z gier - jarunioo7 - 25-06-2017 03:03

Nawet nie trzeba donosem, z tego co słyszałem to są specjalne oddziały US zajmujące sie kontrolą sprzedaży internetowej, które sprawdzają przede wszystkim allegro (a słyszałem o tym 2 lata temu). Allegro walczy z tym bo nie jest im to na rękę m.in. dlatego wycofało się z podawania wystawionych opinii przez kupujących w ich profilach (żeby kupujących np. nie wzywać na świadków) + we wszystkich opiniach nie widać od jakiegoś czasu loginów (żeby też utrudnić działania US).

Jeśli planujesz sprzedać kilka sztuk w miesiącu to bym sie nie martwił. Ale jeśli kilkanaście/kilkadziesiąt sztuk to nawet wtedy mogą być podstawy do konieczności założenia DG.


RE: Przedmioty z gier - Pacho - 25-06-2017 07:32

Kolega nie pracuje, studiuje, ale zbiera składki na Fanclub, są to sumy np. 3-6tyś.
Zapytał panią w banku czy może mieć z tego problemy, czy któś zainteresuje sie tym kontem.
Pani w banku odpowiedziała żę US czy inne zaczynają obserwować od sumy 5 czy 15 tyś Euro. Nie pamiętam własnie czy to było 5 tys euro czy 15, stawiam że było to 15 ale jeśli bedzie Ci ta informacja bardzo potrzebna, mogę wtedy zapytać kolegiWink