Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Co zrobić jeśli nie dostane czegoś gdy już za to zapłaciłem? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Co zrobić jeśli nie dostane czegoś gdy już za to zapłaciłem? (/Temat-Co-zrobic-jesli-nie-dostane-czegos-gdy-juz-za-to-zaplacilem-148062)

Strony: 1 2


Co zrobić jeśli nie dostane czegoś gdy już za to zapłaciłem? - peterus92 - 06-06-2017 14:21

Otóż stało się to miesiąc temu. Pewien użytkownik z top posterów tego forum na C. Oszukał dziesiątki osób na trefnych skryptach. Zwykle za każdy domaga się 400zł. Na wykopie o nim było. Nie dość, że w umowie ma napisane, że każdy kolejny dzień to 20% zniżki to i tak ma to w D*pie. Z dostarczeniem skryptu możecie się pożegnać. I w dodatku umowy fałszuje. Kilka osób z Polski zgłosiło to na Policje a ten dalej w najlepsze się bawi i oszukuje. Przecież fałszowanie umów to przestępstwo. Co mam złożyć skargę na policję na przełożonego, który się tym zajmuje? Czy jest jakiś inny sposób, żeby go przycisnąć? Ja to tam mam to gdzieś kasę odrobiłem w 2 dni no ale to nie może być tak, że taki człowiek nie jest pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Macie jakieś doświadczenie z takimi delikwentami? Co w tym przypadku robić?


RE: Co zrobić jeśli nie dostane czegoś gdy już za to zapłaciłem? - Majka - 06-06-2017 14:25

Pisz kto, wstaw dowody a nie się bawisz!


RE: Co zrobić jeśli nie dostane czegoś gdy już za to zapłaciłem? - Gremquen - 06-06-2017 14:25

Kto to taki?


RE: Co zrobić jeśli nie dostane czegoś gdy już za to zapłaciłem? - radek0389 - 06-06-2017 14:26

(06-06-2017 14:21)peterus92 napisał(a):  Otóż stało się to miesiąc temu. Pewien użytkownik z top posterów tego forum na C.
A ten pewien użytkownik to kto? Pisz wprost a nie owijasz w bawełnę.


RE: Co zrobić jeśli nie dostane czegoś gdy już za to zapłaciłem? - peterus92 - 06-06-2017 14:35

(06-06-2017 14:25)Majka napisał(a):  Pisz kto, wstaw dowody a nie się bawisz!

Dowodów jest od zajebania na komisariacie i to nie moim ale też i innych w całym kraju bo dzwoniłem i się pytałem to sprawa jest "znana". Ok znana ale czy z tym coś zrobią. Nie. Ze względów bezpieczeństwa mogę tylko podac numer telefonu na pw do przełożonego.
Tu wpis na wykopie: https://www.wykop.pl/link/3620999/uwaga-programista-dev-code-oszust-udzielajacy-sie-na-portalach-ogloszeniowych/
Tu jego nick na Zarabiam.com: Cavedi

Więcej nie napisze bo będzie wiedział z czego się tłumaczyć i będzie starał się odwrócić kota ogonem.

Edit: Podobno Policja już kontaktowała się z administratorem (nie wiem czy to w ogóle prawda, czy tekst żeby zbyć bo akurat przerwe na obiad mieli)


RE: Co zrobić jeśli nie dostane czegoś gdy już za to zapłaciłem? - furmanfurman - 06-06-2017 14:41

No to ciekawie, jeszcze wczoraj rozmawiałem z Cavedi i miał dla mnie stronę wykonywać, dobrze ze trafiłem na ten post..


RE: Co zrobić jeśli nie dostane czegoś gdy już za to zapłaciłem? - Majka - 06-06-2017 14:46

http://zarabiam.com/User-Cavedi-86772 Już ma ustawioną nazwę pod nickiem w ramach bezpieczeństwa.

Zbanowany, gdyż jego wypowiedź w tym temacie nic nie wniesie.

(06-06-2017 14:21)peterus92 napisał(a):  Pewien użytkownik z top posterów tego forum na C.

Tu to przesadziłeś z tym TOP - koleś ma 81 postów Smile


RE: Co zrobić jeśli nie dostane czegoś gdy już za to zapłaciłem? - peterus92 - 06-06-2017 15:27

(06-06-2017 14:46)Majka napisał(a):  http://zarabiam.com/User-Cavedi-86772 Już ma ustawioną nazwę pod nickiem w ramach bezpieczeństwa.

Zbanowany, gdyż jego wypowiedź w tym temacie nic nie wniesie.

(06-06-2017 14:21)peterus92 napisał(a):  Pewien użytkownik z top posterów tego forum na C.

Tu to przesadziłeś z tym TOP - koleś ma 81 postów Smile

Sorki źle się wysłowiłem chodziło mi o dzisiejszy top sorki w pracy jestem i kurde na szybko pisałem, stąd te edycje bo na szybko, żeby szef nie widział xd

Zastanawiam się jak się ta sprawa skończy. Pójdę jeszcze do rzecznika praw konsumenta. Dobry pomysł?

(06-06-2017 14:41)furmanfurman napisał(a):  No to ciekawie, jeszcze wczoraj rozmawiałem z Cavedi i miał dla mnie stronę wykonywać, dobrze ze trafiłem na ten post..

Miał dla mnie wykonać parser pod filmy z cda i ekino. Szkoda mi gościa o ile jest dobrym programistą to właśnie zjebał sobie image i gdybym był zawzięty to by nigdzie pracy nie znalazł ale nie jestem aż taki zdesperowany a i czasu mało.

Ciesze się, że mogłem pomóc...choć tyle Smile


Dziękuję @Majka za szybką reakcję. Podrawiam Smile


RE: Co zrobić jeśli nie dostane czegoś gdy już za to zapłaciłem? - rachman - 06-06-2017 16:18

Rzecznik praw konsumenta pomaga wyłącznie w sprawach klient/przedsiębiorca. Działał w ramach działalności gospodarczej czy cywilna umowa? Wtedy zgłoś się i poproś o informacje i ewentualnie pomoc.
Poniżej masz link do strony z wyszukiwarką gdzie są rzecznicy w Twojej okolicy i kilka innych linków gdzie możesz otrzymać pomoc także za darmo (stowarzyszenie, federacja). Kiedyś korzystałem nie wiem jak to teraz wygląda.
http://promocje.kaoso.pl/bezpieczne-zakupy-online

Jak masz umowę to idziesz zgłosić na PO - zgłoszenie mają obowiązek przyjąć a jednak okaże się ze nie muszą (nie znamy całej sprawy bo jednak info o wiele za mało) co byłoby dziwne to po kolei najlepiej - wypowiedzieć umowę formalnie, wskazać termin oddania kasy lub zamówionego towaru/skryptu, po upływie przedsądowe wezwanie do zapłaty/oddania kasy, potem z tym wszystkim do sądu (screeny rozmów, kopie tego co wysyłałeś, dowody przelewów, kwitki pocztowe wysyłki itd.). Można od razu ale lepiej mieć papierki że chciałeś się dogadać, że dochowałeś formalności a nie że umowa ważna a Ty nic nie robisz formalnie Wink Po prostu lepiej mieć czarno na białym.
W przypadku braku kontaktu osobistego - wysyłać wszystko oczywiście poleconymi.


RE: Co zrobić jeśli nie dostane czegoś gdy już za to zapłaciłem? - peterus92 - 06-06-2017 17:22

(06-06-2017 16:18)rachman napisał(a):  Rzecznik praw konsumenta pomaga wyłącznie w sprawach klient/przedsiębiorca. Działał w ramach działalności gospodarczej czy cywilna umowa? Wtedy zgłoś się i poproś o informacje i ewentualnie pomoc.
Poniżej masz link do strony z wyszukiwarką gdzie są rzecznicy w Twojej okolicy i kilka innych linków gdzie możesz otrzymać pomoc także za darmo (stowarzyszenie, federacja). Kiedyś korzystałem nie wiem jak to teraz wygląda.
http://promocje.kaoso.pl/bezpieczne-zakupy-online

Jak masz umowę to idziesz zgłosić na PO - zgłoszenie mają obowiązek przyjąć a jednak okaże się ze nie muszą (nie znamy całej sprawy bo jednak info o wiele za mało) co byłoby dziwne to po kolei najlepiej - wypowiedzieć umowę formalnie, wskazać termin oddania kasy lub zamówionego towaru/skryptu, po upływie przedsądowe wezwanie do zapłaty/oddania kasy, potem z tym wszystkim do sądu (screeny rozmów, kopie tego co wysyłałeś, dowody przelewów, kwitki pocztowe wysyłki itd.). Można od razu ale lepiej mieć papierki że chciałeś się dogadać, że dochowałeś formalności a nie że umowa ważna a Ty nic nie robisz formalnie Wink Po prostu lepiej mieć czarno na białym.
W przypadku braku kontaktu osobistego - wysyłać wszystko oczywiście poleconymi.

Dzięki Ci serdeczne z całego serca! Jutro z samego rana będę działał.
Pozdrawiam