Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sprzedaż owoców z wózko-roweru - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Sprzedaż owoców z wózko-roweru (/Temat-Sprzedaz-owocow-z-wozko-roweru-147658)

Strony: 1 2


RE: Sprzedaż owoców z wózko-roweru - Krakersik - 06-06-2017 09:00

(05-06-2017 15:54)enigmatico napisał(a):  Ok, dopiero teraz startuję.

Mam miejsce, w którym powstanie punkt za 2-3 tygodnie. Do tego czasu chcę sprzedawać swój towar. Lepiej do tego czasu nie otwierać DG, bo nie mam kasy fiskalnej, itd., tylko sprzedawać ryzykując mandat?

Powiem tak. Jeśli masz już legalne miejsce to działalność by się przydała. Mandatu wtedy nie dostaniesz (mandat tylko za zajmowanie miejsca, chodnika bez zezwolenia). Natomiast nie wiem jak z Urzędem skarbowym Wink Oni potrafią już sypnąć karami liczonymi w tysiącach złotych.
Jeszcze gdybyś był rolnikiem, sprzedawał własne płody rolne. Chyba nie jesteś prawda?


RE: Sprzedaż owoców z wózko-roweru - Itachi198 - 20-06-2017 08:32

Jak pieniądze będą krążyć "z rączki do rączki" to niby jak US ma go skontrolować? Jerk2
Decyzja należy do niego, ja nie zakładałbym DG pod takie coś, ewentualnie się rozliczał (od handlu jest bodajże 3%). Zawsze podczas kontroli może powiedzieć że stoi tu pierwszy, drugi raz i nie podciągną tego pod zorganizowaną sprzedaż. Pozdrawiam serdecznie.