Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Księgowość Online - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Księgowość Online (/Temat-Ksiegowosc-Online-137255)



Księgowość Online - Sebqu - 22-08-2016 08:54

Cześć, chciałbym założyć DG i rozliczać się poprzez ryczałt, lecz potrzebuje księgowego który pomoże mi założyć DG i z którym będę mógł skonsultować się odnośnie paru kwestii. Słyszałem o taxe.pl i kpir50.pl, a Wy co polecacie?
Podkreślam, że interesuje mnie tylko kwestia otworzenia DG, wytłumaczenia jak co płacić i pare innych podstawowych pytań Smile


RE: Księgowość Online - Meloman - 22-08-2016 09:59

(22-08-2016 08:54)Sebqu napisał(a):  Cześć, chciałbym założyć DG i rozliczać się poprzez ryczałt, lecz potrzebuje księgowego który pomoże mi założyć DG i z którym będę mógł skonsultować się odnośnie paru kwestii. Słyszałem o taxe.pl i kpir50.pl, a Wy co polecacie?
Podkreślam, że interesuje mnie tylko kwestia otworzenia DG, wytłumaczenia jak co płacić i pare innych podstawowych pytań Smile
Dorzuć jeszcze do swojej listy:
• ifirma.pl
• wfirma.pl

Są spoko Smile


RE: Księgowość Online - Sebqu - 22-08-2016 10:08

@[Meloman] słyszałem że ifirma.pl ma tragiczny support, masz jakie doświadczenia z tymi księgowymi?


RE: Księgowość Online - Meloman - 22-08-2016 10:16

(22-08-2016 10:08)Sebqu napisał(a):  @[Meloman] słyszałem że ifirma.pl ma tragiczny support, masz jakie doświadczenia z tymi księgowymi?
@[Sebqu] Niestety osobistego doświadczenia nie mam, wiem tyle że na wykopie polecają te dwie firmy + bardzo dużo dowiedziałem się z ich poradników na stronie: https://www.ifirma.pl/blog


RE: Księgowość Online - Sebqu - 22-08-2016 17:18

Hmm, tak czytam na internecie i jednak podejdę chyba do jakiejś księgowej, ale boje się że w Przemyślu słabo będzie Sad


RE: Księgowość Online - rachman - 22-08-2016 21:35

Może popytaj na lokalnych stronach/forach. Większość miast ma jakieś swoje portale to ktoś da cynk która w mieście księgowa/y obczaja dane zagadnienie Wink


RE: Księgowość Online - jarunioo7 - 22-08-2016 23:18

Ja polecam księgowego w miejscu zamieszkania. Nie ma to jak porozmawiać twarzą w twarz, dopytać itd. Płace 200zł netto, niektórzy znajomi mają gdzie indziej taniej.

Jak masz jakieś pytania to napisz tutaj - postaramy się pomóc. Co do samego założenia firmy to poczytaj na internecie. Na dobrą sprawę to tylko wypełnienie wniosku w urzędzie miasta lub przez internet + złożenie wniosku do zusu i podpisanie umowy z księgowym.


RE: Księgowość Online - Meloman - 23-08-2016 09:23

(22-08-2016 17:18)Sebqu napisał(a):  Hmm, tak czytam na internecie i jednak podejdę chyba do jakiejś księgowej, ale boje się że w Przemyślu słabo będzie Sad
@[Sebqu] Miałem takie same obawy, że księgowa nie zrozumie co ja chcę prowadzić, że źle rozliczy, że będzie zacofana, ale jakim szokiem było kiedy poszedłem tylko do 2 biur rachunkowych i już wiedziałem że ta Pani ogarnie wszystko co jej przyniosę.
+ Wszystko wytłumaczyły, pomogły z wnioskami, więc naprawdę nie ma się czego bać. Musisz tylko sobie przygotować w głowie opis tego co chcesz robić, żeby jej dokładnie wytłumaczyć Smile

To naprawdę nie jest straszne, a księgowe są bardzo ogarnięte. Tylko przestroga, nie bierz usług od księgowej która ma już troche lat na karku [czyt. jest powyżej 55 lat] bo najczęściej takie są ostro zacofane i nic nie wiedzą. Stawiaj na młodą krew i widoczną biegłość w tych sprawach Smile


RE: Księgowość Online - Sebqu - 23-08-2016 12:52

@[Meloman]No właśnie też się bałem że u mnie w mieście będą same takie, bo trzeba przyznać że Przemyśl umiera. Ale zadzwoniłem do dwóch biur, jeden gość ogarnięty mocno, chce 40zł miesięcznie i już się z nim wstępnie umówiłem na spotkanie. Myślałem nad tym żeby księgowy pomógł mi otworzyć działalność, a później już sam lecę, bo rozliczałbym się ryczałtem, to ponoć łatwo się rozlicza, ale 40zł to grosze, a mam pewność że wszystko będzie jak należy.
Zadzwoniłem też do drugiego, to kobita dość niemiła, nieogarnięta w temacie, to po chwili podziękowałem za rozmowę (strasznie nie lubię jak ludzie są dla mnie niemili, w szczególności na starcie).
@[jarunioo7] Masz racje, mógłbym to sam ogarnąć, ale w tym roku klasa maturalna, więc sporo nauki, czyli mniej czasu, wole mieć wszystko załatwione przez księgową.
@[rachman] Problem w tym, że właśnie u nas nic nie piszą Sad
Wielkie dzięki za rady! Wstępnie jestem już umówiony z księgowym na początek września, tam znać jak sprawy się potoczyły Wink


RE: Księgowość Online - Meloman - 23-08-2016 14:00

(23-08-2016 12:52)Sebqu napisał(a):  @[Meloman]No właśnie też się bałem że u mnie w mieście będą same takie, bo trzeba przyznać że Przemyśl umiera. Ale zadzwoniłem do dwóch biur, jeden gość ogarnięty mocno, chce 40zł miesięcznie i już się z nim wstępnie umówiłem na spotkanie. Myślałem nad tym żeby księgowy pomógł mi otworzyć działalność, a później już sam lecę, bo rozliczałbym się ryczałtem, to ponoć łatwo się rozlicza, ale 40zł to grosze, a mam pewność że wszystko będzie jak należy.
Zadzwoniłem też do drugiego, to kobita dość niemiła, nieogarnięta w temacie, to po chwili podziękowałem za rozmowę (strasznie nie lubię jak ludzie są dla mnie niemili, w szczególności na starcie).
@[jarunioo7] Masz racje, mógłbym to sam ogarnąć, ale w tym roku klasa maturalna, więc sporo nauki, czyli mniej czasu, wole mieć wszystko załatwione przez księgową.
@[rachman] Problem w tym, że właśnie u nas nic nie piszą Sad
Wielkie dzięki za rady! Wstępnie jestem już umówiony z księgowym na początek września, tam znać jak sprawy się potoczyły Wink
No i super Smile
Niemiłym i nieogarniętym dziękuj z miejsca, powodzenia.