Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Allegro, konto zbanowane, zwrot pieniędzy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Allegro, konto zbanowane, zwrot pieniędzy (/Temat-Allegro-konto-zbanowane-zwrot-pieniedzy-137067)

Strony: 1 2 3 4


Allegro, konto zbanowane, zwrot pieniędzy - alork1 - 16-08-2016 18:19

Witam.
Dwa tygodnie temu sprzedałem konto do Pokemon GO. Zostało ono dzisiaj zbanowane i kupujący domaga się ode mnie zwrotu pieniędzy. Czy muszę mu je zwrócić? Wszystkie konta, które są wystawiane na allegro są robione w ten sam sposób (na botach) i większość kont dostaje bana. Straszy mnie, że sprawa pójdzie na drogę sądową. Konto kosztowało 18zł.


RE: Allegro, konto zbanowane, zwrot pieniędzy - jarunioo7 - 16-08-2016 18:31

Skoro towar, który kupił przestał działać to powinieneś zwrócić mu pieniądze. Była jakaś ustawa o tym, że towary wirtualne zwrotowi nie podlegają ale podejrzewam, że to jakaś bajka allegrowiczów żeby było mniej reklamacji.

Zachowaj się tak jakbyś Ty był na sytuacji klienta. Kupiłeś coś, przestało działać nie z Twojej winy i chciałbyś zwrot pieniędzy. A sprzedający ucieka z workiem siana (18 zł Jerk2 ) i ma cie gdzieś. Tak się nie robi Smile


RE: Allegro, konto zbanowane, zwrot pieniędzy - hufsmoke - 16-08-2016 18:32

a napisales gdziekolwiek o ryzyku?


RE: Allegro, konto zbanowane, zwrot pieniędzy - twardy - 16-08-2016 18:32

Do sondu! Bagiety juz jado. Jedyne co moze zrobic to zglosic cie do US, ze handlujesz na allegro nie majac dzialanosci gospodarczej Wink


RE: Allegro, konto zbanowane, zwrot pieniędzy - alork1 - 16-08-2016 18:40

(16-08-2016 18:32)hufsmoke napisał(a):  a napisales gdziekolwiek o ryzyku?

Nie napisałem, ale też nie pisałem, że go nie ma. W korespondencji z nim, pytał się mnie czy jest ryzyko, ja napisałem, że "aktualnie nie zarejestrowano żadnego przypadku bana, ale jak to będzie w przyszłości, to nie wiadomo". Zaczął mi mówić, że na aukcji napisałem, że konto jest w 100% bezpieczne, że zwracam pieniądze w razie czego, ale nic takiego nie było. Zadzwonił i powiedział, że zapoznał się z prawami i zgłasza to na drogę sądową.

@jarunioo7

Konto działało przez 2 tygodnie, wszystkie konta, które są sprzedawane na allegro dostają bana. Stąd też taka niska cena, konta są robione na programach, gdyby nie to, byłyby przynajmniej 10x droższe, gdyż nabicie czegoś takiego legalnie to przynajmniej 100 godzin.

@twardy

Mam 15 lat i 2 tygodnie temu zarobiłem na tym około 1000zł w 3 dni (już nie zarabiam).


RE: Allegro, konto zbanowane, zwrot pieniędzy - twardy - 16-08-2016 18:48

Kupujacy to pewnie taki sam dzieciak jak ty. Pewnie sobie pomyslal, ze jak postraszy sadem to mu szybciej kase oddasz... Czy ktos pojdzie na policje/do sadu z tym? No pewnie moze ale czy pojdzie... Jak chcesz to mu oddaj kase, moze sie odczepi. To co napisalem o donosie, to na pewno bardziej zlosliwe niz jakis sad czy policja Wink


RE: Allegro, konto zbanowane, zwrot pieniędzy - alork1 - 16-08-2016 18:49

(16-08-2016 18:48)twardy napisał(a):  Kupujacy to pewnie taki sam dzieciak jak ty. Pewnie sobie pomyslal, ze jak postraszy sadem to mu szybciej kase oddasz... Czy ktos pojdzie na policje/do sadu z tym? No pewnie moze ale czy pojdzie... Jak chcesz to mu oddaj kase, moze sie odczepi. To co napisalem o donosie, to na pewno bardziej zlosliwe niz jakis sad czy policja Wink

Z głosu ma około 20-25 lat. Czy ma szanse na wygranie tego? Ja sprzedałem mu działające konto ze wszystkimi danymi, które sobie zmienił.


RE: Allegro, konto zbanowane, zwrot pieniędzy - jarunioo7 - 16-08-2016 18:50

A dla Ciebie to wielki problem zwrócić 18zł jak zarobiłeś 1000 zł Xpokerface

To teraz się z nim męcz.. A będzie pewnie więcej niezadowolonych klientów..


RE: Allegro, konto zbanowane, zwrot pieniędzy - twardy - 16-08-2016 18:52

Kilka dni i jeszcze na minus wyjdziesz Jerk

https://twitter.com/PokemonGoNews/status/764270409692872704


RE: Allegro, konto zbanowane, zwrot pieniędzy - alork1 - 16-08-2016 18:55

(16-08-2016 18:50)jarunioo7 napisał(a):  A dla Ciebie to wielki problem zwrócić 18zł jak zarobiłeś 1000 zł Xpokerface

To teraz się z nim męcz.. A będzie pewnie więcej niezadowolonych klientów..

18zł to mój czas, który poświęciłem na zrobienie konta. Jednemu zwrócę, to zaraz połowa kasy ujdzie jak nie więcej, a przecież konto sprzedałem w jak najbardziej dobrym stanie. On wiedział, że jest to robione na botach. Gdyby on używał botów na koncie i dostał bana (nie z mojej winy), toby na to samo wyszło, też bym musiał oddawać pieniądze?