Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
kilka pytań nt. sklepu - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: kilka pytań nt. sklepu (/Temat-kilka-pytan-nt-sklepu-135843)



kilka pytań nt. sklepu - mahuzz - 16-07-2016 21:26

Czesc wszystkim którzy mnie znają z meine dziennika pracy, witam wszystkich którzy mnie nie znają.
Jak narazie razem z kolega zainwestowalismy trochę pieniędzy w towar pod allegro. Zaczynamy powoli realizować plan.
Jednak mam jeszcze jeden pomysl. Mianowicie sklep internetowy z biżuteria na bazie dropshippingu.
Biżuteria sprowadzana z USA i Azji. Posrebrzane, pokładane zlotem. Jednak tak jak mowie chce żeby to było na zasadzie dropshippingu, czyli ktoś kupuje w sklepie przedmiot, a ja dopiero kupuje zza granicy. Czy takie cos jest legalne? Co mi jest potrzebne? Dodam, ze sama strona, reklama i pozycjonowanie to nie jest zaden problem. Nisza a raczej typ biżuterii ma zero konkurencji w Polsce. Pozdrawiam


RE: kilka pytań nt. sklepu - jarunioo7 - 17-07-2016 12:28

Żeby sprzedawać na dropshippingu musisz mieć działalność gospodarczą (tzn. powinieneś mieć żeby spać spokojnie Wink ). Pełnisz wtedy role tzw. pośrednika - jest to jak najbardziej legalne... Teoretycznie powinieneś mieć fakture na każdą kupowaną rzecz aby później wliczyć sobie w koszty, żeby nie płacić podatku od całości tego co Ci wpływa na konto.

Podam przykład bo czasami ciężko zrozumieć:

Kupujesz produkt za 20zł z Chin. W swoim sklepie albo na allegro sprzedajesz ten produkt za 50zł. Nie chcesz płacić podatku od 50zł bo wtedy wyjdziesz na tym znacznie gorzej niż przewidywałeś, więc wliczasz koszt zakupu w koszty firmy. Płacisz wtedy podatek od 30zł (50zł - 20zł). Dowodem na ten koszt powinna być faktura ale wiadomo jak to jest z Chińczykami. Musisz zagadać z księgowym, żeby wliczał Ci w koszty przelewy do tych Chińczyków - nie będziesz musiał do każdego chinola pisać o faktury, których wystawiać nie chcą..


Sprzedawałem przez 2 miesiące ETUI z Chin na zasadach dropshipingu - NIE POLECAM. Ponad połowie osób, które kupiły musiałem zwracać pieniądze bo czekały dłużej niż 45 dni, kilku osobom połamały się ETUI.. Reasumując w dwa miesiące nie wiem czy zarobiłem na tym 200zł facepalm Sam zresztą zobaczysz jak będą do Ciebie pisać codziennie z bluzgami "Gdzie jest k.rwa moj towar j.bany oszuscie!?" to Ci się odechce Wink Powodzenia !


RE: kilka pytań nt. sklepu - mahuzz - 17-07-2016 13:08

@[jarunioo7]
Tyle czekalem na odpowiedz, a chyba lepszej uzyskać nie mogłem Wink dziękuje Ci bardzo!
Jeśli chodzi o konkretna nisze w której zamierzam działać marża byłaby ogrooomna.
Czyli mówisz, ze lepiej zainwestować w towar? Co muszę mieć jeszcze?
Zakladam, ze DG mamy. W cos się tam wpiszemy, problemu raczej nie ma.
Księgowa jest. Inwestujemy kilka tysięcy początkowo w towar. Regulamin - trzeba iść do prawnika? Czy zalatwi się to samemu?
Młody jestem - pomimo dużych sum których bralem z subskrypcji, ucze się czegoś nowego - fajnie ze ktokolwiek chce pomoc Wink pozdro!


RE: kilka pytań nt. sklepu - jarunioo7 - 17-07-2016 13:20

Jak zainwestujesz w towar to zawsze jest takie ryzyko, że tego nie sprzedasz.. Według mnie na początek zainwestować mniejsze pieniądze, zobaczyć jak wszystko schodzi i później ewentualnie domówić większą ilość. Co do regulaminu to możesz się wzorować na innych sklepach internetowych. Internetowi prawnicy za takie regulaminy i "obsługę prawną" - czyli nic nierobienie biorą 1000zł / rok. A do każdego sklepu dają praktycznie taki sam regulamin tyle, że zmieniają dane firmy hehe Smile


RE: kilka pytań nt. sklepu - mahuzz - 17-07-2016 14:47

@[jarunioo7]
Krótko i na temat. Jestem mega wdzięczny ! Wink